Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Sprawdzałem zasięg repliki po zmianie na gumki na zieloną G&G - tragedia. Zasięg maksymalny na niemal pełnym dokręceniu hopa to jakieś 40 metrów... Do tego jest to wersja z tłumikiem, więc to może jest przyczyną lekkiego skracania w lewo. Macie jakieś pomysły co wymienić, żeby zasięg zwiększył się do tych 50-60 metrów? Używam 0,25 G&G. Oprócz tego całkowity stock. Najlepiej by było w kolejności, co warto jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites

Guarder - Lufa Precyzyjna - 6.02 - 407mm

Cylinder- nie pamiętam jaki

Element - Głowica Cylindra Ultra - Ver. 2

Element - Głowica Tłoka

Guarder - Sprężyna SP130

SHS - Tłok Wzmocniony - 14 Stalowych Zębów

SHS - dysza

M-Block

Podkładkowanie

Gumka Systema

 

Na tym zestawie maksymalnie miałem 485fps z wahaniami 398/480.

Niestety nie starczyło pieniędzy na mocniejszy pakiet lipo a mój nie daje rady tego pociągnąć.Wracam chwilo do słabszej sprężyny.

Bardziej mnie martwi że po założeniu mblocka (taką mam nadzieję) mam problem z podawaniem kulek na 5 magazynkach.Tylko jeden jakiś dziwny za 20zł podaje za każdym razem.

Link to post
Share on other sites

Towarzysze, zmieniam komorę. Niby żadne wielkie halo, ale mam dwa pytanka.

Mianowicie, te wynalazki typu ProWin, gdzie nie ma standardowych zębatek na komorze, tylko taka obrączka na około komory (w stylu g36). Czy takie komory pasują do standardowej emki, czy to zboczenie którejś z firm?

 

Dwa, planuję pożydzić, więc zastanawiam się nad czerwonym Elementem. Czy montowanie tego w replice działającej na m130, a od święta na m150, nie będzie pomyłką?

Link to post
Share on other sites

Sorbo to ja już mam dawno. Kwestia tego czy przez plastikową komorę, pomimo amortyzacji z sorbotanu, nie rozklepię sobie gearboxa na mocniejszych springach.

Chodzą takie teorie, że podwyższa to ryzyko awarii, ale nigdy nie słyszałem racjonalnego wyjaśnienia.

Zamówiłem już elementa, więc będę miał okazję sprawdzić ten mit na własnej skórze. Będzie pracować na Guarderze M130, a od święta na niby M160 SHS (ale po kilku dniach w gearboxie zostanie z tego SHSa ~m140)

Link to post
Share on other sites

szkielet specna,

łożyska specna,

kostka i przerywacz specna,

kable 1,5mm i mosfet własnej produkcji,

zębatki shs 18:1,

tłok shs fioletowy,

głowica tłoka niebieska ACM :icon_biggrin:,

cylinder typ 2 specna,

głowica cylindra aluminiowa shs,

lufa guardera 363mm,

gumka G&G,

komora i dysza od scara (czeska)

m130 ubita guardera bagatela 510fps rozrzut około 5 fps. Chodzi już z 7K kulek. Aktualnie na m120 z racji limitów.

 

Działać działa bez problemów na 11,1v. Cały czas na semi czasem rekreacyjnie na auto lub po strzelance w jakiś cel.

Czyli GB wytrzymuje bez problemów.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie odnośnie tuningu emki specna:

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem SA-BO4 i nadal nie mogę osiągnąć zadowalającego rofa i dobrej reakcji na spust :(

Replikę kupiłem nową, a przez ten czas wymieniłem w niej gumkę, wstawiłem mosfet, wypodkładkowałem, doszczelniłem i przesmarowałem gearbox oraz dokupiłem lipo 11,1. Niestety nadal nawet na świetnie naładowanym lipo rekacja na spust nie jest tak świetna jaka mogłaby być...

Proszę więc osoby lepiej w tych kwestiach obeznane o pomoc - co jeszcze powinienem wymienić aby replika miała lepszy rof i tp?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...