Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Opiszę krótko historię grzebania w mojej SA-B04. Na początek wymiana:

- kabli (+ mosfet), batki (Redox 7,4 1400 20C),

- gumka (G&G zielona),

- dysza (SHS),

- tłok (jakiś ze stalowymi zębami),

- głowica tłoka (SHS).

 

W tym momencie można powiedzieć, że na poziomie GB uzyskałem zadowalającą szczelność. Głowica cylindra, jak na razie, stockowa ale trzyma szczelność. ROF na stockowym silniku słaby. FPS - ok 360 - czyli do specyfikacji jeszcze kawałek:) Postanowiłem za niewielkie pieniądze sprawić sobię:

- komorę hop-up - czerwona Element - nie polecam. Kolega kupował tę komorę w tym samym czasie i też z niej zrezygnował.

 

Z tą komorą, co prawda, uzyskałem 420 FPSów, ale po jakimś czasie były podwójne strzały. Na próbę zamieniłem na chwilę zespół komory i lufy na stockowy (HK od JG, ale pewności nie mam) - 450 stabilnych FPSów i strzelała jak złoto. Tak przytuliłem:

- komorę King Arms i gumkę Systema,

- silnik Tornado F1 High Torque.

 

Lufa zaczęła siedzieć ciasno w komorze, jak nigdy. ROF zadowalający. Jak na razie bez podwójnych strzałów, FPSy nie pomierzone...

Link to post
Share on other sites

 

Z moich obserwacji wynika, że czerwona dysza shs wymusza wymianę komory:) Przed wymianą miałem parę strzałów i 1 pusty, potem 1 podwójny. To na semi. Na auto kulki leciały bez problemów. Problem ustał wraz z wymianą komory. Co prawda razem z komorą przyszła nowa gumka, ale poprzednia, zielona G&G, założona poprawnie, chyba nie mogła powodować takiego zachowania...

Edited by inquisition_mariaczi
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy może ktoś w takim razie wskazać konkretny model dyszy, która pasuje do Specny bez zmiany komory (i oczywiście przeróbek typu szlifowanie)?

 

Wyczytałem, że dysza ma mieć długość 20,9mm ale na stronach sklepów nikt nie podaje wymiarów...

Link to post
Share on other sites

Gumka, kable, wtyczki, dysza + podkładkowanie i smarowanie. To się robi w Specnach. Części o których teraz pisałeś nie rusza się o ile nie planujesz tuningu mocowego.

Edit.

Sprężynę też warto, bo stock brzęczy obrzydliwie i jak to chińska sprężyna po jakimś czasie zacznie gubić fps.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Nie od razu, ale będzie wymagać wzmocnień. Sp130 to jeszcze nie potwór, ale warto wtedy podrzucić tu tłok z metalowymi zębami i sorbo. Sp150 stockowy silnik nie pociągnie. U mnie po kilku strzałach parzył przez chwyt po rękach. Oczywiście naciągał mechanizm ultra długo, auto nawet nie sprawdzałem, bo raczej chrono by nie złapało.

Sprostowanie.

Nie pociągnie sp150 na lipo 7,4V. Na 11,1 jeszcze może coś zdziała, ale taka bateria znowu syfi styki i zmusza do ich częstego czyszczenia lub instalacji mosfeta.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

W sumie możesz podziałać na stocku, po prostu szybciej go zajedziesz ale i tak trochę na tym popracujesz. Na pewno sorbo do wklejenia, bo szkielet zmęczy się szybko jak spaślak po wycieczce do lodówki. Do czego to prowadzi to każdy wie, ale wolałby nie wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

U mnie strzałem w 10 okazał się Protech do M4. Fps trzyma, kulki podaje ładnie. Ludzie jeszcze Core któregoś instalowali, ale już nie pamiętam którego. Jest gdzieś w temacie, tym albo drugim o Specnach, bo są na forum dwa (lol). W każdym razie warto zwrócić uwagę, że nie wysztkie "do m4" pasują do Specny, ona ma nieco krótszą dyszę niż większość emek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...