Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć.

Mam budżet ok. 1000zł, kupić specnę i ją tuningować czy inną eMkę? Nie chcę wydawać dodatkowej kasy na baterię i ładowarkę, do tego dochodzi ochrona oczu, a i tak mi braknie kasy. Tak kupiłbym ochronę oczu i nazbierał na jakiś podstawowy przegląd repliki, zmianę kabli i w późniejszym czasie batki+ładowarki.

Link to post
Share on other sites

Siema. Na początku po cholere tuningowac emkę od specny, kiedy ją kupisz zobacz jak będzie działac i dopiero wtedy możesz ją tuningowac, jeśli uważasz, że nie spełnia twoich oczekiwań. Kabli też nie musisz od razu wymieniac, zostaw sobie te co masz, bo są dobre, po za tym jeśli zrobisz tuning nie będzie cię stac na ważne w tym przypadku okulary. Ja też chciałem od razu tuningowac replike od specny, lecz przewodniczący mojej grupy stanowczo mi odradził, bo miałem dośc sporo kasy i chciałem je zainwestowac w tuning, a tak nie robiłem tuningu i zaoszczędziłem sporo kasy, które mogę wydac na naprawę, jeśli by mi się rozwaliła. Musisz jeszcze kupic akumulator, ładowarkę, pokrowiec, albo najlepiej dozbieraj do 2000 i wtedy możesz na wiele więcej sobie pozwolic. Naprawdę ja ci dobrze radzę, weź to pod uwagę :) (do JunglerMan).

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Mam budżet ok. 1000zł, kupić specnę i ją tuningować czy inną eMkę? Nie chcę wydawać dodatkowej kasy na baterię i ładowarkę, do tego dochodzi ochrona oczu, a i tak mi braknie kasy. Tak kupiłbym ochronę oczu i nazbierał na jakiś podstawowy przegląd repliki, zmianę kabli i w późniejszym czasie batki+ładowarki.

 

Te Emki nie są tragiczne i da się z nich strzelać bez problemu i bez tuningu, jedyne co, to przy zakupie przegląd zerowy i podkładkowanie - w moim egzemplarzu prosto z kartonu, można powiedzieć że nie istniało, oraz wymiana gumki na coś lepszego bo ta stockowa to tragedia.

 

Jak już chcesz trochę więcej, to przy okazji podkładkowania, bo i tak otwierają GB, to mogą Ci wymienić kabelki i przygotować ją już pod przyszłe Li-Po poprzez zamontowanie mosfetu. Przy okazji wywalenie bezpiecznika bo jest zupełnie nie potrzebny. I to wsio w sumie, wymiana kabli + mosfet to koszt rzędu 100 kilku złotych, podkładkowanie w ramach przeglądu zerowego gratis, gumkę wymienić sobie możesz sam, koszt to jakieś 30 - 40 zł.

 

I na tym możesz poprzestać swoją przygodę z tuningowaniem na początku.

 

Pozdro!

Edited by Baxian
Link to post
Share on other sites

Siema. Na początku po cholere tuningowac emkę od specny, kiedy ją kupisz zobacz jak będzie działac i dopiero wtedy możesz ją tuningowac, jeśli uważasz, że nie spełnia twoich oczekiwań. Kabli też nie musisz od razu wymieniac, zostaw sobie te co masz, bo są dobre, po za tym jeśli zrobisz tuning nie będzie cię stac na ważne w tym przypadku okulary. Ja też chciałem od razu tuningowac replike od specny, lecz przewodniczący mojej grupy stanowczo mi odradził, bo miałem dośc sporo kasy i chciałem je zainwestowac w tuning, a tak nie robiłem tuningu i zaoszczędziłem sporo kasy, które mogę wydac na naprawę, jeśli by mi się rozwaliła. Musisz jeszcze kupic akumulator, ładowarkę, pokrowiec, albo najlepiej dozbieraj do 2000 i wtedy możesz na wiele więcej sobie pozwolic. Naprawdę ja ci dobrze radzę, weź to pod uwagę :icon_smile: (do JunglerMan).

Ja mam zbierać 1k zł, tylko po to aby zacząć się bawić w ASG. Choć i tak mam niemały budżet.... Co do Baxian'a to chyba tak zrobię :)
Link to post
Share on other sites

Siema. Na początku po cholere tuningowac emkę od specny, kiedy ją kupisz zobacz jak będzie działac i dopiero wtedy możesz ją tuningowac, jeśli uważasz, że nie spełnia twoich oczekiwań. Kabli też nie musisz od razu wymieniac, zostaw sobie te co masz, bo są dobre, po za tym jeśli zrobisz tuning nie będzie cię stac na ważne w tym przypadku okulary. Ja też chciałem od razu tuningowac replike od specny, lecz przewodniczący mojej grupy stanowczo mi odradził, bo miałem dośc sporo kasy i chciałem je zainwestowac w tuning, a tak nie robiłem tuningu i zaoszczędziłem sporo kasy, które mogę wydac na naprawę, jeśli by mi się rozwaliła. Musisz jeszcze kupic akumulator, ładowarkę, pokrowiec, albo najlepiej dozbieraj do 2000 i wtedy możesz na wiele więcej sobie pozwolic. Naprawdę ja ci dobrze radzę, weź to pod uwagę :) (do JunglerMan).

 

Niby czemu nie ma od razu poprawiać tego co skopali chińczycy? Wyczuwam ideologię gimba. "Ja nie robiłem, bo nie miałem na okulary to innym też nie polecę, a teraz zasypuję hicapa rocketsami i śmigam sypać z rozklekotanej repliki szczerząc mleczaki. W sumie coś tam strzela, więc jest super"

Kable w Specnie są kiepskie, do tego gówniane wtyczki Tamyie. Zobacz jak wyglądają inne kable i wtedy zachwycaj się Specnowymi, bo te furorę mogą robić wśród kolegów ze stockami z Cymki czy Boyiców.

Mega rada z okularami. Kosztują raptem ~50zł, zostaje 950zł. Nie wiem gdzie dałeś za Specnę 950zł, w każdym razie mistrzem biznesu nie będziesz. Przewodniczący grupy z Kiekrz to wyrocznia jedynie dla ciebie. Dla reszty ludzi świat się na nim nie kończy i można usłyszeć inne opinie, niekoniecznie zachęcające do pykania kompozytem jak gruzem, byle coś z lufy leciało. Jak pisałeś, zaoszczędziłeś i już masz na naprawę. W dobrze poskładanej replice nie trzeba mrozić kasy na remonty, bo się po prostu nie rozsypuje od byle czego.

Gumka i podstawowy serwis doprowadzający replikę do stanu w którym można z niej przyjemnie korzystać to niewielkie koszty. Nie wiem jak ty postrzegasz tuning, ale nie musi to być kosmiczny koszt jak karoseria w Need for Speedzie.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Za stówę spokojnie znajdziesz serwisanta który wmontuje te części, zmieni kable i ogarnie gearbox. Sklepowych serwisów raczej unikaj, zwłaszcza tych popularniejszych. Często robią przemiał na całą Europę i na serwisie klepią zlecenia jak najszybciej, byle nie być w plecy z zamówieniami. Do tego drogo, serwisant musi mieć wypłatę, skarbówka swoje, a sklep zysk.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Hehe, chyba już raz z Tobą pisałem na PW i zacząłeś jechać taki offtop, że zrezygnowałem :icon_biggrin: Zostańmy na forum, może tu utrzymasz się w temacie, a jeśli ktoś będzie miał kiedyś podobny problem, też skorzysta. Seger to jeden z forumowych weteranów serwisu więc, jesteś na dobrej drodze ;)

Link to post
Share on other sites

Taki koleś pod filmikiem z SA-B01 napisał: "Ja niestety swoją przygodę z tą repliką zacząłem w maju. Dostałem chyba najgorszy egzemplarz z najgorszych jakie tylko były możliwe. Krzywo odlany korpus (szyna ris leci leciutko w lewo) a za czym idzie źle odlane miejsce gdzie wkręcamy lufę, więc muszka jest gdzieś na godzinie 11. Kolba z ogromnymi luzami, trzeszczy bardziej niż hicap z połową zawartości. Bardzo luźny selektor ognia, brudna lufa wewnętrzna, nic nie dający hop up, luz na chwycie pistoletowym, krzywo zamontowany delta-ring, źle zamontowane kolanko gazowe z ogromnym luzem. Rączka przeładowania skrzypi za każdym przeładowaniem i nie zawsze zostawia klapę wyrzutnika łusek w tylej pozycji, bardzo widoczna szczelina między dolną a górną częścią korpusu. Gorzej już chyba być nie mogło. Oczywiście rozłożyłem i złożyłem potem replikę jeszcze raz, a to tylko dało brak luzu na prowadnicy kolby, selektorze i zmniejszło szczelinę. Części zostały tak źle odlane i złożone że hej. Teraz praca GB: Głośny, bardzo głośny. Okropny dźwięk sprężyny przy wystrzale, brzmi jakby miało się coś w środku połamać, hop up w tej replice nie istnieje, blokuje się spust na semi po paru strzałach. kulki lecą z większym rozrzutem niż w muszkietach czy też jeszcze starszym arsenałem. Moja ocena 0/10."

Jeśli trafiłbym na coś takiego to tylko sklep, czy zleją mnie i będę musiał się z tym sam męczyć?

Link to post
Share on other sites

Ja mam A03 i na dzieńdobry mega luz na kolbie i zero hopupa. Kolba po 2minutach sztywna, wystarczylo doregulowac prowadnice śrubą dokręcającą do body. Po wyjeciu komory HU, zdjęciu gumki i założeniu jej na nowo hopup zaczął działać, ale mizernie. Wymiana na czarną systemę i teflonfix i moja specna mocno zyskała na osiągach. Minusem nadal moocno metaliczny i głośny dźwięk GB.

Czasem wystarczy replike rozkręcić i skręcić od nowa i wygląda dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że zapomniałem wspomnieć o lipo. Warto będzie się wyposażyć w taką baterię, nawet w pierwszej kolejności, przed lufą. Póki co, podczas serwisu możesz zmienić wtyczkę w stockowym nimhu i trochę się na nim pobawić. Obecnie gratisowe baterie nie są tragiczne, takie 9,6V na lepszej elektryce pozwoli na przelatanie okresu przed zmianą na lipo. Do takiego zestawu lipo 7,4 w zupełności wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...