Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

Emcet pisał coś że przy zmianie komory na inną(powiem później jaką chcę) dysza noże mieć wymiary 21,4 a z kolei na stock ktośtam napisał że protech 21.2 będzie dobra,

ja się teraz pytam czy ta druga dysza będzię ładnie współgrać z komorą KA czrną bo chciałbym wymienić w SA najpiere dyszę i gumkę reszta stock a potem robić tuning dalsz, promyk , komora KA, Guarder 120.

Dopiero później lecz te tanie zmiany chcę zrobić świerzo przy kupnie i nie wiem czy mogę dać uniwersalnie dysze protech 21,2 i np gumka czarna systema i to będzie współgrać ze stockiem a potem bez zmiany z częściami późniejszymi, podanymi.

 

Sory za archaiczny zapis ale z tel piszę :)

 

Edited by Mridge
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytanie jak Twoja Specna realnie została złożona.

Wymiana gumki na pewno dobrze zrobi.

Wymiana dyszy ma sens, jeśli obecna ma nieszczelności. Bo jeśli nie ma, to po co zmieniać?

Dysza w Specnie była krótsza od większości spotykanych (~20.7mm) i pasowała do Specnowej komory.

Dlatego jeśli wymienisz komorę, to możesz brać dłuższe od stockowej dysze. Wymiana dyszy tak by pasowała do stockowej komory najprawdopodobniej będzie oznaczać ponowną wymianę dyszy przy zmianie komory.

 

Przykład: w mojej specnie stockowa dysza po uszczelnieniu smarem silikonowym dawała bardzo dobrą szczelność. Wymieniłem ją dopiero gdy zachciało mi się zmienić komorę, bo wtedy była za krótka (dysza).

 

Ja bym:

1. spodkładkował zębatki,

2. uszczelnił stockowy układ cylindra (smar silikonowy),

3. uszczelnił stockową komorę (teflon fix) i wymienił gumkę HU.

 

Jeśli będziesz to robić sam, to wyniesie Cię to: 15zł podkładki, 30zł smar silikonowy (ja używam smaru, nie olejku), 3zł taśma teflonowa, 40zł gumka HU (kupowałem Systemę) =>88zł

 

Potem, jeśli chcesz, to wymieniaj komorę i do tego dopasuj dyszę. To może być też moment na wymianę głowicy cylindra, ponieważ z nią też współgra dysza.

 

***Edyta: nie zignorowałem Twojego pytania, po prostu nie mam doświadczenia z komorą KA, więc nie powiem Ci czy dysza protech do niej pasuje.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć. Mam pytanko - posiadam Specne B03 stock za wyjątkiem zmienionej lufy na Promyka 590, gumką przezroczystą Guardera i teflonfix'em. W związku z długością lufy muszę wymienić cylinder, bo fabryczny z tego co czytałem jest zbyt mały dla tej długości - ponoć przy 590mm wymagany jest typ0 bore-up. Czy dostanę gdzieś taki zestaw z odpowiednią dyszą dla fabrycznej komory HU?

 

Chciałbym docelowo uzyskać stabilne 430-450fps w tej replice. Czy takie modyfikacje jak wspomniana lufa plus zestaw cylindra wystarczą? Czy przy wymianie cylindra trzeba wymienic tłok na mocniejszy czy ten fabryczny z bodaj jednym metalowym zębem wystarczy?

Edited by arthem
Link to post
Share on other sites

Spory wybór dysz BU ma Protech, w tym pasujący na długość do Specny model (wymiaru nie pamiętam, bo swoje dysze ostatnio zmieniałem ponad rok temu, ale jest tu gdzieś podany). Tylko Protech to badziwie i nawet jeśli jest dobry na długość to zazwyczaj wymaga szlifowania wewnątrz, bo nie wchodzi na głowicę. Tak że albo kup Protecha i ewentualnie pucuj środek, albo gotowy set Guardera i ewentualnie skróć lekko czubek dyszy jeśli będzie za długi do tej komory. W sumie jak w każdej istniejącej replice, zawsze trzeba pomajstrować dla najlepszego rezultatu.

Link to post
Share on other sites

Spory wybór dysz BU ma Protech, w tym pasujący na długość do Specny model (wymiaru nie pamiętam, bo swoje dysze ostatnio zmieniałem ponad rok temu, ale jest tu gdzieś podany). Tylko Protech to badziwie i nawet jeśli jest dobry na długość to zazwyczaj wymaga szlifowania wewnątrz, bo nie wchodzi na głowicę. Tak że albo kup Protecha i ewentualnie pucuj środek, albo gotowy set Guardera i ewentualnie skróć lekko czubek dyszy jeśli będzie za długi do tej komory. W sumie jak w każdej istniejącej replice, zawsze trzeba pomajstrować dla najlepszego rezultatu.

 

Rozumiem. A jak z tłokiem? Mimo zwiększenia cylindra i ilości powietrza które będzie tłoczył, wytrzyma? I czy na 430-450fps można liczyć, czy przy tym setupie jeszcze nie?

Link to post
Share on other sites

Tłok jest całkiem fajny. Ja w jednej ze Specn pomyślałem, że warto będzie go wymienić, bo działał na silniku HS i przebieg swój miał, a ze środka wyciągnąłem praktycznie nową część :) Powinien długo ciągnąć takie fpsy, z BU to i tak na m120 wyjdzie, więc żadnych specjalnie dużych obciążeń nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Z ostatniej chwili - bratu pękł szkielet Specny po strzelance z użyciem sprężyny o mocy 140 (chyba Guarder). Odpadła cała przednia część korpusu lewej połówki. Sorbo nie było.

 

Coś innego było wymieniane czy tylko wsadzona 140 do stocka GB?

Na jakiej baterii pracowała replika? Jaka była temperatura?

Link to post
Share on other sites

GB miał wymieniony cylinder na SHS (chyba alu) i głowicę tłoka (również SHS alu). Nie pamiętam, czy głowica cylindra była wymieniana. Poza tym jakieś podkładkowanie było robione, ale nie przez serwisanta.

Batka - lipo 11.1, kable stockowe.

Temperatura w okolicach 9 stopni ©.

Link to post
Share on other sites

A czy przypadkiem nie wystarczy sorbo?

W mojej specnie miałem m140 przy prawie identycznej konfiguracji i GB wytrzymał 3 długie strzelanki. Jedyne, co nie dawało rady, to batka 7.4V :teeth: Głównie to zachęciło mnie to zmiany sprężyny.

Ale może miałem po prostu szczęście. Może też brat miał gorszy egzemplarz GB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam panowie.

Mam pytanie, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, ani tu, ani w google.

Otóż jaką lufę precyzyjną włożyć do SA-B02? I jeżeli będzie wymagane to przedłużenie lufy.

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to komora hop up wymieniona na czerwoną Element a gumka - czarna Systema.

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens wymiany stockowej komory?

Jedyny minus dla mnie to sprężynka, po wymianie gumki, gdy przy montażu wyskoczyła z tego plastiku na którym siedzi dystanser regulacja nie chodzi tak jak na początku, tzn płynnie. Jednakże po teflon fixie i na gumie GG jest super szczelna.

Jak już jesteśmy w temacie gum to biały guarder w porównaniu do zielonej GG wypada bardzo słabo.

Link to post
Share on other sites
Jaki jest sens wymiany stockowej komory?

Jedyny minus dla mnie to sprężynka, po wymianie gumki, gdy przy montażu wyskoczyła z tego plastiku na którym siedzi dystanser regulacja nie chodzi tak jak na początku, tzn płynnie. Jednakże po teflon fixie i na gumie GG jest super szczelna.

Jak już jesteśmy w temacie gum to biały guarder w porównaniu do zielonej GG wypada bardzo słabo.

Ja jestem z niej zadowolony. Przy teflonue trzyma szczelność w 100%. Co do regulacji - prowin to nie jest, ale daje rade. Sprawdź czy na pewno dobrze złożyłeś wszystko, może źle wsadziłeś tą sprężynkę.

Link to post
Share on other sites

Witam mam specne sa b 11 i tak użytkuję ją od jakiś 3-4 miesiecy wymieniłem gumke na czarną systemy.

Chciałbym jeszcze ją doinwestować w coś co poprawi strzelanie ( jakieś dodatkowe fps , czy to czego jej brakuje)

I chciałbym zapytać osób które użytkują emki specny dłużej niż ja, co można by w niej poprawić jakimś niedużym nakładem finansowym, tak ok 150zł ?

Link to post
Share on other sites

Witam mam specne sa b 11 i tak użytkuję ją od jakiś 3-4 miesiecy wymieniłem gumke na czarną systemy.

Chciałbym jeszcze ją doinwestować w coś co poprawi strzelanie ( jakieś dodatkowe fps , czy to czego jej brakuje)

I chciałbym zapytać osób które użytkują emki specny dłużej niż ja, co można by w niej poprawić jakimś niedużym nakładem finansowym, tak ok 150zł ?

 

Flathop/R-Hop no i uszczelnienie repliki :)

Link to post
Share on other sites
doszczelnienie, masz na myśli co dokładnie?

Dysza?Komora HU?

Jest wielu przeciwników komory HU specny, ja do nich nie należę. Oprócz regulacji która faktycznie mogłaby być lepsza, tak tej komorze niczego nie brakuje. Teflonfix i lata jak szalona. Dysza do wymiany na jakąś doszczelnioną - montowałem ostatnio AirsoftEngineering i spisuje się elegancko. Idąc dalej w koszta można wymienić głowicę cylindra i tłoka na doszczelnione lepiej, ale to zależy ile chcesz przeznaczyć na 'tjuning'. Ale podstawa to lufa precyzyjna (dla lepszego skupienia) i gumka z teflonem(+ewentualnie dysza) dla lepszej szczelności. Taki podstawowy zestaw do wymiany na początek według mnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...