Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na forum, ale proszę bardzo:

Komora AirsoftPro: http://forum.wmasg.p...ro/page__st__20

Gumka: cz. Guarder może być od biedy, jest lepsza niż stock (trochę), choć przy 130 szybko Ci się zjedzie. Ja bym mimo wszystko wziął zieloną G&G

Lufa zewnętrzna - jeden piesek, zrobi swoje.

Lufa madbull: http://forum.wmasg.p...-firmy-madbull/

Lufa tornado: chińczyk. Któż wie, jaka będzie?

Jeśli chcesz precyzyjną lufę, bierz promyka. Kupisz tańszą - Twoja sprawa i tak w końcu pewnie dojdziesz do tego, że trzeba zmienić.

 

Cylinder, tłok, głowice (tłoka i cylindra), dyszę możesz wziąć SHS/SuperShooter czy jak to się teraz nazywa, zwłaszcza, jeśli chcesz ciut mniej kasy wydać. Głowicę tłoka typu POM.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Cześć

Mam pytanie dotyczące montażu h-clamp'a od pps airsoft w SAB07 czyli m16a4 specny.

Czy da się to ustrojstwo zamontować nie usuwając atrapy zamka? I czy, jeżeli się nie da istnieje coś podobnego co będzie działać razem z atrapą zamka? Robił ktoś taki zabieg, mógłby się podzielić wrażeniami?

Uszanowanko.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pany mam pytania i w sumie to możliwe że nawet problem mianowicie:

- lufa promyk 315mm

-komora KA

- gumka zielona G&G

- Dysza SHS o przekroju krzyżyka podwójnie doszczelniona

- reszta Gb doszczelniona na maksa (efekt strzykawki przepotężny)

- sprężyna M130 tornado

- kabelki wymienione

- mosfet jest

- LiPo 11,1

Efekt - 480FPSów oraz 850 r/m

Pytanie to czy w sumie obciążenie M130 od Tornado Gb powinien wytrzymać i czy FPSy się trochę ubiją. Oraz Czy coś jeszcze może puknąć pamiętająć że FPSy są głównie osiągnięte na szczelności (na stockowym springu było 430 FPSów bez doszczelniania było 380 FPSów i bez promyka). Jak moc ta może zagrażać replice (nie pytam o zjechanie zębów tłoka bo jak mi się zjadą to kupuję nowy bo wolę kupić tłok niż zębatki) to jak mogę zmniejszyć FPSy do 450 ?

Link to post
Share on other sites

GB powinien wytrzymać, ale jesteś na granicy, więc albo chińczyk dobrze Twój GB odlał, albo nie. Sorbo ochroni Ci GB i zmniejszy fpsy, ale nie aż o 30, raczej o 10-15. Sprężyna, jak każda z czasem się ubije. Ale raczej nie w miesiąc, czy dwa, tylko pewnie po pół roku co najmniej. Ciężko mi o Tornado coś powiedzieć więcej. Ja bym jednak wymienił sprężynę na M120.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Głowica bore-up jest do BU... jak masz to ładuj.

 

Firma AE nie zrobiła na mnie dobrego wrażenie. Taka kiepskawa, jakoś nie zachwycałem się nią. Lepsze rezultaty dawała już jakaś nieuszczelniona POMowa.

 

Zdecydowanie brałbym tutaj SHS, tania, o ile pamiętam to dużo lżejsza i dobrze się uszczelnia - chociaż tutaj to zależy od kilku czynników - głowicy cylindra i komory z gumą... generalnie do tej dyszki mam właśnie głowicę cylindra SHS i komorę PPS/SHS (niebieska) regulowana kółkiem. Ładnie to,to działa. Jedyne wątpliwości w komorze sprawia guma, no, ale sam piszesz, że masz systemę :icon_wink:.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tej tańszej. Metalowa też jest pewnie ok - zwłaszcza, że koledzy ją zachwalają, ale przy M110 to dla mnie przerost formy nad treścią. Dodatkowo jest trochę droższa niż prowin - a podobno (przynajmniej w odczuciu znajomego) porównywalna. Można ją dostać dużo taniej na aliexpress.

 

Na azteko masz natomiast, czarną komorę - tj. komora ARMA TECH'a. Czarna chyba prezentuje się ładniej niż niebieskawa, a wygląda na to samo (patrząc po foto i gumie, która jest identyczna jak w SHS).

Link to post
Share on other sites

Witam . Zastanawiałem się nad zbudowaniem Specny pod rofa nie używając DSG .

Czy jakiś obecny posiadacz specny zbudował już coś takiego ?

 

Na chwile obecną mam M block tłok i głowice tłoka od SHS'a i niskoopory . No i Lipo 11.1 1800 20C

Jakie elementy byście polecali do tego projektu ?

 

Luźne 5 stówek mam na inwestycje

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, moja Mka postanowiła mi się trochę pokruszyć w sensie takim że przekręciłem gwint w GB w miejscu gdzie mocuje się śruby od chwytu pistoletowego. Póki co mam prowizoryczne mocowanie ale wolałbym na to miejsce wstawić inny metalowy szkielet GB. Jaki Szkielet do SA-B02 będzie pasować, będzie stalowy oraz już w miarę wytrzymały ? I czy będę mógł do niego przerzucić wszystkie bebechy ze starego GB ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie do posiadaczy modelu B03 - czy demontował ktoś z Was przedni RIS? Bo próbuję to dziś zrobić i mam niemałą zagwozdkę.

Zdjąłem tłumik płomienia, blok gazowy, dolną część szyn (przykręconą do górnej połowy i lufy zewnętrznej), ale totalnie nie wiem co dalej. W środku, przy nasadzie lufy widać coś, co przypomina barrel nut (http://www.primaryarms.com/SSP%20Applications/NetSuite%20Inc.%20-%20SCA%20Mont%20Blanc/Development/img/APRH100148_0.jpg), ale osadzony tak głęboko, że nawet klucz do AR-15 (do dokręcania tego typu nakrętek i delta ringów) by się nie zmieścił.

Z tego co szukałem, to na YT jest sporo filmików z rozbierania B03, ale nikt nie rusza tych części.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam, Mam problem ze swoja specną. Otóż specna nówka i odrazu poszła pod tuning. Wstawione:

Bore Up Guarder- na strzykawe.

Dysza do bore up protech podwójnie uszczelniona,

tłok SHS metalowe zęby.

Sprężyna M140 Arma Tech

Mblock PPS

Zielona gumka G&G

Precka Guarder 6.02 510 mm

Zebatki g&P

 

Po takowym tuningu pokazuje mi chrono stabilne 480 fps. Myślę że na takim zestawieniu powinno być sporo więcej. W innej replice na M140 SHS bez borka i stockowej nieuszczelnionej dyszy w augu mam 485-490 fps. Tutaj w emce myślę że powinno być spokojnie ponad 500fps. Co mogłem zrobić źle? może zły dobór części? Może sprężyny Armatech są kijowe? Gearbox napewno złożony dobrze, gumka i komora hop up też wydaje się ok. Dać dłuższa lufę? zmienić gumkę na inna? Nie mam pojęcia, może dysza protecha jest za krótka/ za długa?

Link to post
Share on other sites

Sprężyna, sprężynie nie równa.

M140 ma dawać 140 m/s, czyli około 460 fps.

Większość sprężyn jest przewymiarowanych, jedne mniej, drugie bardziej.

 

Raczej powinieneś poszukać informacji ile ludzie osiągali na sprężynie M140 Arma Tech.

 

Dużo ludzi używa sprężyn Guardera i dlatego można je polecić, bo mniej więcej wiadomo ile taka sprężyna powinna dać fpsów.

Jak chcesz około 500 fps na borku to bierz SP130 Guardera.

Link to post
Share on other sites

To wsadź do eMki sprężynę SHS'a i zobacz co wyjdzie.

Naprawdę nie ma co porównywać sprężyn o tym samym oznaczaniu różnych producentów. Niby powinny być podobne, ale praktyka pokazuje co innego.

Nawet sprężyny tego samego producenta mogą się między sobą różnić w zależności od partii ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jestem szczesliwym posiadaczem A01 tyle ze GB postanowilo pozbyc sie kilku zebow...

Lufa precka JBU 6.03

Gumka HU czarna systema

Tlok i dysza na chwile obecna doszczelniona teflon-fix.

bataka Lipo 11.1

przewody niskooporowe

sprezyna stock m120 i promyk ms100

Zamowilem silnik Tornado F2 2 gen high speed oraz zebatki SHS high speed 12:1. Powiedzcie mi prosze czy to bedzie dzialac jak nalezy i czy moze ktos z Was orientuje sie jaka predkosc obrotowa ma ten silnik? Jakiego rps sie spodziewac ?

Edited by GOLAS
Link to post
Share on other sites

Witam posiadam replikę sa-b03.

Chciałbym zwiększyć jej szybkostrzelność i mieć pewność że gearbox to wytrzyma.

Nie chcę wymieniać wielu części naraz i płacić za to dużą kwotę, wolałbym wymieniać części stopniowo tak jak pozwolą mi na to finanse.Chciałbym zostać jeśli to możliwe przy szkielecie gearboxa stockowym. Całkowita moc repliki nie może przekroczyć 450 fps. Posiadam wymienioną gumkę na G&G zieloną, lufę precyzyjną 6.03 363mm Tornado, dystanser flat-hop. oraz Baterię lipo 7.4V 2000 mah.

 

Moje pytanie jest następujące co i w jakiej kolejności mam wymienić i jakie dobrać części żeby wszystko pasowało. Myślałem najpierw wymienić silnik i zębatki na high speed lecz nie znam się bardzo na tuningu i poprawcie mnie proszę jeśli się mylę. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...