Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

Osobiście kupiłem sam GB specny do SCARA i dokładnie się przyjrzałem temu.

Zębatki są ok stalowe

Tłok, głowice,kostka, kable standardowe jak w innych chińczykach typu boyi czy JG

Osobiście kupiłem go bo w scarze odkręcam dwa imbusy i mam tył GB i będę mógł używać go do CQB bez rozkręcania :)

Kilka poprawek musiałem zrobić aby pasowało jak i GB jest trochę większy niż taki BOYI.

W GB znalazłem dużo opiłków metalu w kanałach na kable i koło zębatek.

Łożyska fajne kręcą jak na chińszczyznę.

 

BTW jak coś mam na sprzedaż zębatki, tok z głowicami, cylinder, okablowanie same z bezpiecznikiem, bolt catch, dyszę. Przebieg 0 kulasów :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Serio tak ciężko jest poszukać?! Takich tematów jest mnóstwo!!! Eh...

Dobra więc tak:

Borek guardera -nowy 200 używka 110

Zębatki shs 100:300 nówki 80 używki 40-60

Spring 130 guarder 60zl

Gumka systemy 40

 

Ceny są zaokrąglone

Nie ,że co ale napisałem lufe wewn precyzyjną, silnik .

Edited by prezo2333
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zdjęć wnętrzności nie mam, ale mogę opisać co nieco jako, że kilka dni temu eMka SA była u mnie na przeglądzie.

 

- dysza: najgorsza paskuda, szczelności 0, sprawia wrażenie, że zaraz się rozpadnie (przeźroczyste tworzywo)

- głowica cylindra: tworzywo, w egzemplarzu który miałem była obluzowana prowadnica dyszy, wkleić też to było ciężko bo miała dość duże luzy na boki. Trzymała się jedynie na padzie amortyzującym.

- głowica tłoka: płaska, wentylowana, mieszane uczucia. Stockową 'niby 120' wytrzyma. Co do oringa na niej to bez komentarza, twardość betonu, nawet się skubany nie chciał rozciągnąć. Szczelność mierna

- tłok: 15 pełnych zębów, w tym ostatni stalowy, wygląda identycznie jak stock z Cymy, po 10k kulek 0 śladów na tłoku, ale AOE wypada zrobić.

- popychacz siedział tak ciasno, że ciężko było rozłożyć GB, jednak w stanie złożonym poruszał się dość luźno.

- zębatki bez żadnych oznaczeń, stalowe, dość pancerne. Zaskoczyło mnie to, że pomimo jednej podkładki w GB, były dość ładnie wypodkładowane.

 

Smar był, ale tylko w cylindrze, na zębatkach nie było go zupełnie nic.

Wszystko to wygląda dość chińsko, repliki Cymy czy A&K są zdecydowane lepiej wykonane wewnętrznie.

 

Suma sumarum po wyjęciu z pudełka ta replika nadaje się tylko, żeby ją tam z powrotem schować ( nie mam pojęcia jak właściciel wystrzelił z niej 10k kulek), prędkość wylotowa 380fps. Dopiero po oczyszczeniu cylindra ze smaru, wymianie dyszy, origna, drobnych poprawkach, o gumce nie wspominam bo to oczywistość na chrono ukazało się 445 fps i całkiem ładny zasięg.

 

> Nie, replika nie ma samych minusów, wykonanie zewnętrzne jest perfekt, aż głupio mi to mówić ale chyba lepsze niż moje G&P. Luzów zero ( nawet kolba się nie gibie ), kolorki idealne, co najważniejsze niejednolite no i działający bolt catch <3. Bym zapomniał: Oznaczenia paskuda, ale to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem swoją replikę A03 oraz zamierzam włożyć do niej gumkę systema. Ale tak jak kolega wyżej napisał sama komora jest słabej jakości więc chciałbym się zapytać czy ta komora jest metalowa czy plastikowa?

Czy coś jeszcze polecacie wymienić? Dodaję, że mam zamiar jeszcze wymienić okablowanie.

Link to post
Share on other sites

Komora jest metalowa ale ma straszne luzy bez teflonfixa. Ja zmieniłem gumkę na systemę i komorę czerwoną elementa i mam ponad 50 m zasięgu. Kable do wymiany i warto zrobić kontrolę gb i porządne smarowanie bo od serwisanta wadziłem fotki jak łożysko jedno padło i cały gb był uwalony metalem z kulek (swoją drogą ja też jedną kulke zgubiłem w jednym z łożysk i będę musiał zakupić nowe).

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites

Czyli mówicie, że z jakością bebechów jest różnie, zależnie od chińczyka, na jakiego się trafi, ale body spasowane idealnie w każdym egzemplarzu, tak?

Z jakością bebechów jest z reguły tak samo, natomiast z poskładaniem, smarowaniem, podkładkowaniem itp. może być już różnie i dlatego najlepiej dać replikę do jakiegoś ogarniętego serwisanta albo poskładać na nowo i mamy pewność, że pociągnie długo. Ja strzelam od początku sierpnia wyłącznie na lipo 11,1v i z zębatkami oraz tłokiem cały czas jest git, a gearbox był na stole 3tyg temu w celu założenia opóźniacza popychacza i nie zalecono mi wymiany tłoka czy zębatek - świadczy to, że nic złego sie z nimi nie dzieje.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...