Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty wojskowe do użytku wszelakiego


Recommended Posts

Witam, od kilku dni bez przerwy wałkuję tematy na forum dotyczące najlepszych butów wojskowych i mogę się pochwalić że nabyłem w tym temacie już jakąś (znikomą, aczkolwiek) wiedzę. Niestety bardzo możliwe że duża porcja tej wiedzy jest już nie aktualna, bo wpisy były często sprzed dobrych 20 miesięcy i chciałbym teraz dopytać się o kilka ważnych zagadnień dot. butów taktycznych.

 

Mianowicie miałem zamiar kupić sobie parę butów wojskowych głównie do biegania po lesie, gry w ASG i ogólnego użytku przez cały rok. Wyczytałem że wiele osób polecało:

-Magnum Classic / Stealth II,

-StarForce Combat / Commander

-PPO 971

-Protector GROM

 

Kilka osób żaliło się że niektórych z nich nie powinno się już kupować bo po przeniesieniu produkcji do innej fabryki jakość wyrobów dramatycznie spadła itp itd ale nie wiem czy to info jest dalej aktualne. Ile w tym jest jeszcze prawdy?

Może ktoś polecić które będą najtrwalsze i najwygodniejsze?

P.S Czy w tak wysokich butach wygodnie będzie biegać? Może lepiej celować w MID, a nie HIGH (aczkolwiek wysokie podobają mi sie bardziej wizualnie)?

 

Chciałbym nadmienić że jest to mój pierwszy post wiec za wszystkie głupie błędy lub niedopowiedzenia przepraszam

Link to post
Share on other sites

-Magnum Classic / Stealth II,

-StarForce Combat / Commander

-PPO 971

-Protector GROM

 

Żadne z wyżej wymienionych nie są wojskowe :) mają po prostu wysoką cholewkę.

1. BW 2005

2. Haix Combat

 

3. Haix Combat Cold Wether

 

O ile 2005 można się pokusić na całoroczne użytkowanie to kolejne propozycje bardziej jesień/zima

 

Zapoznaj się z tematami "buty do xxx" oraz podaj jaką kwotą dysponujesz, łatwiej będzie cokolwiek podpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Trochę źle się wyraziłem, nie chodziło mi dokładnie o buty wojskowe lecz o coś wojskowo-podobnego (w wojskowym stylu, nie potrafię tego lepiej opisać). Wracając do pytania, może się ktoś o nich wypowiedzieć lub zaproponować coś od siebie?

 

Zapoznaj się z tematami "buty do xxx" oraz podaj jaką kwotą dysponujesz, łatwiej będzie cokolwiek podpowiedzieć.

 

Kwota do 300 zł

 

Ogarnąłem jeszcze kilka wątków i mocno zastanawiam się nad Gromami od Protektora ( w wersji plus lub podstawowej). Macie o nich jakieś ciekawe opinie? Jak się w nich chodzi i biega?

 

Protektor Grom

Protektor Grom Plus

Protektor Grom-1

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym brać buty w miarę uniwersalne od Protektora - to brałbym model Górskie (zwane też Cross albo Mountaineer). Nie chcę polecać konkretnych sklepów, ale da się je dostać przynajmniej kilkanaście do kilkudziesięciu złotych taniej niż na Militariach.

 

Gromy są fajne dla ochroniarza, do szkoły wojskowej albo na garnizon. W teren za bardzo się nie nadają (płytki bieżnik i długo schną jak się przemoczą). Przy czym to opinia zasłyszana od kilku ludzi, którzy je mieli, bo sam ich nigdy nie posiadałem.

 

Magnumy i StarForce podobnie. Przy czym raz trafisz w porządku parę, a raz z wadami ukrytymi, więc to trochę loteria.

Link to post
Share on other sites

Co do Militariów to nie zamierzam kupować (jak na razie) żadnych butów z ich strony - dałem tu link do ich ponieważ była to pierwsza lepsza strona na jakiej znalazłem te buty w moich rozmiarach.

 

Też gdzieś słyszałem że nie są to buty do wszystkiego aczkolwiek mimo tego ludzie na forum je chwalili i polecali ze względu na wygodę użytkowania - to mnie na nie skusiło. Myślę że dałbym radę przymknąć oko na ich wady, ewentualnie pamiętał o nich przy wypadach na ASG lub zwykłych wyjściach na miasto, poza tym trudno by było znaleźć jakieś inne buty w tym przedziale cenowym które podobałyby mi się wizualnie i nie posiadały innego rodzaju wad tego typu.

 

Rozważałem też Magnumy i StarForce ale opinie o nich są dość podobne, a Protektory są produkowane w Polsce wiec uznałem że można wspomóc rodaka i kupić od nich - głupi powód aczkolwiek to zawsze coś :>

Link to post
Share on other sites

Też gdzieś słyszałem że nie są to buty do wszystkiego aczkolwiek mimo tego ludzie na forum je chwalili i polecali ze względu na wygodę użytkowania - to mnie na nie skusiło. Myślę że dałbym radę przymknąć oko na ich wady, ewentualnie pamiętał o nich przy wypadach na ASG lub zwykłych wyjściach na miasto, poza tym trudno by było znaleźć jakieś inne buty w tym przedziale cenowym które podobałyby mi się wizualnie i nie posiadały innego rodzaju wad tego typu.

 

Pytanie, czy ludzie, którzy je chwalili używali czegokolwiek innego poza nimi.

 

Jak dasz radę przymknąć oko na skręconą kostkę albo przemoczone nogi i buty schnące 2-3 dni to spoko. Ja nie jestem aż tak pozytywnie nastawiony do życia.;] No, ale Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Jak dasz radę przymknąć oko na skręconą kostkę albo przemoczone nogi i buty schnące 2-3 dni to spoko. Ja nie jestem aż tak pozytywnie nastawiony do życia.;] No, ale Twój wybór.

 

Grunt w tym że jesli nie kupię tych butów to będę zmuszony biegać po lasach w niskich butach które za Chiny ludowe nie ochronią mnie przed skręconą kostką, więc wolałbym wybrać mniejsze zło i minimalną szansę ochrony przed urazem. Oczywiście jeśli ma Pan inne propozycje to chętnie ich wysłucham, jak już przedtem powiedziałem jestem n00bem w sprawach takich butów i każde sugestie były by bardzo mile widziane :>

Link to post
Share on other sites

Grunt w tym że jesli nie kupię tych butów to będę zmuszony biegać po lasach w niskich butach które za Chiny ludowe nie ochronią mnie przed skręconą kostką, więc wolałbym wybrać mniejsze zło i minimalną szansę ochrony przed urazem. Oczywiście jeśli ma Pan inne propozycje to chętnie ich wysłucham, jak już przedtem powiedziałem jestem n00bem w sprawach takich butów i każde sugestie były by bardzo mile widziane :>

 

Jeżeli koniecznie chcesz buty, które o biedy mogą służyć jako uniwersalne i całoroczne, to bierz te Protektory Górskie albo Haix 2005. Mniej więcej mieszczą się w Twoim budżecie do 300-350 PLN. Przy czym te 2005 mają nieco upierdliwe sznurowanie.

 

Mnóstwo fajnych papci (różne Haixy i Meindle) można znaleźć też tutaj w dobrych cenach (głównie II gatunek):

http://armyworld.pl/pol_m_OBUWIE-365.html

 

Słyszałem też niezłe opinie o butach trekkingowych i myśliwskich od firmy Demar (model M6 i podobne). Sam nie miałem, ale pewnie kupię sobie w tym roku ich letniaki, bo Jungle mi dogorywają.

 

Ogólnie jest kilka opcji, które nadają się w teren zdecydowanie lepiej niż Gromy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za rady, na chwilę obecną zdecydowałem się na Gromy bo znalazłem je po dobrej cenie na allegro (wiem że jesteście mną zawiedzeni :icon_cry: ). Miałem zamiar kupić te Haixy ale z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogę tego zrobić (sprawa za bardzo skomplikowana do opisywania na forum) - jednakże kiedy dojadę Protektory to zastąpią je 2005.

Pozdrawiam i z całego serca dziękuję <3

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie to żebym się czepiał ale...

 

Jeżeli koniecznie chcesz buty, które o biedy mogą służyć jako uniwersalne i całoroczne, to bierz te Protektory Górskie albo Haix 2005. Mniej więcej mieszczą się w Twoim budżecie do 300-350 PLN. Przy czym te 2005 mają nieco upierdliwe sznurowanie.

 

Mnóstwo fajnych papci (różne Haixy i Meindle) można znaleźć też tutaj w dobrych cenach (głównie II gatunek):

http://armyworld.pl/...OBUWIE-365.html

 

Słyszałem też niezłe opinie o butach trekkingowych i myśliwskich od firmy Demar (model M6 i podobne). Sam nie miałem, ale pewnie kupię sobie w tym roku ich letniaki, bo Jungle mi dogorywają.

 

Ogólnie jest kilka opcji, które nadają się w teren zdecydowanie lepiej niż Gromy.

 

Tutaj polecasz buty z Armyworld II gatunek, a kilka tematów wyżej negujesz papcie które sam poleciłeś. To jak to jest ?

 

 

Kolego, na przyszłość do zielonych z takimi pytaniami.

 

Nie pakuj się w używane buty, chyba że chcesz ich używać do kopania ogródka albo do roboty w warsztacie. Dorzuć te 100 PLN i kup sobie coś nowego.

 

Bez spiny tak z ciekawości pytam :icon_razz2:

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...