Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spartac na początek ?


Recommended Posts

Szanowny Panie,

 

Standardowy zestaw pytań:

- budżet,

- preferencje odnośnie modelu,

- przeznaczenie

 

Spartaki nie są tragiczne, ale dokładając pewną kwotę możesz mieć lepsze repliki, takie jak seria RK od Boyi, G36 od JG i Cymy czy AK i MP5 Cymy. Najtańsze rozsądne M-ki to Specna Arms, EA i G&G.

Link to post
Share on other sites

a powiedzcie mi, dlaczego ludzie odradzają niektóre repliki... co się z nimi dzieje? co prawda nigdy nie miałem swojej repliki, ale no co może się w niej psuć, nie mam zamiaru nią rzucać szarpać czy cokolwiek... jak na razie chcę tylko do strzelania do celu, nauczenia się podstaw itd.

Hmm... dołożyć, nie chciałbym :/

A "używki" ?

Edited by Psychoman
Link to post
Share on other sites

Wiesz jak ktoś kupuje samochód to w drzewo pieprznąć też nie zamierza, a jednak się zdarza. Tak samo z replikami - nikt nie chce ich upuszczać, ale zdarza się potknąć i nagle lecisz całym ciałem na replikę. I wtedy może się połamać. Dodatkowo mogą być nieszczelności, szybko zużywające się części (np. pękające zębatki), kiepskiej jakości lufa spowoduje brak celności itd.

W airsofcie nie ma sensu uczyć się podstaw poprzez tylko strzelanie do celu. To tak jakbyś chciał nauczyć się jeździć samochodem tylko poprzez zmianę biegu stojąc w miejscu z wyłączonym silnikiem. Tak, opanujesz ważny element, ale bez reszty jest to element wręcz bezużyteczny. W airsofcie strzelanie choć jest celem gry to jednak chyba też jej najprostszym elementem. Ważne jest wyczucie sytuacji, umiejętność ustawienia się, współdziałania. Tych elementów nie nauczysz się tylko strzelając do celu.

Tu dochodzimy do najważniejszego. Nie ma sensu brać słabej repliki nawet jeśli ma służyć tylko do strzelania do tarczy. Po pierwsze, słaba replika słabo strzela więc i efekty będą mizerne. Po drugie, jak się sport nie spodoba to możesz mieć problem z odsprzedaniem (chyba, że z dużą stratą). Po trzecie, jak się airsoft spodoba to działasz ze słabą repliką lub kupujesz przynajmniej przyzwoitą (a, że ze słabej nie odzyskasz kasy to i masz podwójny wydatek). Przyzwoita to często wydatek tylko stówki więcej niż słabiak więc policz sobie.

Pomijam to, że jeśli chcesz tylko i wyłącznie strzelać do celu to lepiej kupić wiatrówkę (ew. shotguna AGM - dużo tańszy).

Z używkami różnie bywa, warto mieć znajomego serwisanta, który oceni replikę.

Link to post
Share on other sites

No 400 fps to nie jest jakoś słabo chyba nie? I ogólnie rozumiem co napisałeś, ale zawsze zębatki czy inne tam części od razu się nie zepsują, a można je wymienić tak?

Czyli z tego co widzę do 500 zł nie ma co M-ki szukać? Czyli zostaje Cyma28 albo G36 od JG.

A wracając do używek... to może z tutejszego komisu mógłbym coś kupić? W końcu chyba większe zaufanie niż np. Allegro

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko, że to, że ktoś jest na liście zaufanych w praktyce mało oznacza. Sam znam kilku, z którymi interesów bym się bał robić. Na listę dostajesz się przez polecenie tj. nawet po jednej transakcji.

 

Ja bym jednak polecał - szczególnie jak się mało znasz, byś kupił na forum wojewódzkim tudzież brał od kogoś z bliska, byś mógł pojechać, obejrzeć, a kontakt był realny.

Link to post
Share on other sites

Jak lata, powinno trafić w człowieka z ok. 40-50m, dźwięk (czy nie rzęzi, brak zgrzytów), czy działają tryby ognia, czy nie jest popękane, jakie są tam kable, wtyczki, magazynek podaje kulki. Czy selektor nie ma luzów. Czy hop-up działa. Czy nie łapie nieszczelności (test papierka (sprawdź na forum)). Czy podaje kulki zarówno na semi jak i na full auto.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

MarekMac użył doskonałego porównania.

Ja również nie polecam spartaca. Co do używek - loteria, bierzesz od zaufanej osoby lub sprawdzasz z kimś kto się zna. Ewentualnie idź za radami mikadorus.

G36 jest dużo lepsze na start. Z tańszych kałaszy - rk boyi, cm028 (wersja bez składanej w dół kolby).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...