Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [AMOEBA/ARES]


Recommended Posts

Witam,

Sprawiłem sobie prezent na święta kupując replikę z powyższej serii, a dokładniej model AM-014. Czy posiada ktoś i może się podzielić rozważaniami nt. modyfikacji? Na początek planuję kupno precki, najprawdopodobniej promyka. I tu pierwsze pytanie - ktoś wie jak w tej replice wygląda kwestia z tłumikiem? Jest przedłużeniem lufy wewnętrznej czy jednak właśnie służy do schowania jej? Osobiście nie udało mi się jego odkręcić, a mocno siłowych rozwiązań póki co chcę uniknąć. I drugie pytanie: warto pakować tutaj r-hopa czy zwykła zielona gumka G&G da zadowalający wzrost zasięgu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Do Macioromeo

Wiem, że jest taka "akcja" w Aboebach, że można EFCS zaprogramować na jakiej baterii będzie działać. Dzieje się to przy programowaniu trybu ognia i jeżeli zaprogramujesz na przykład safe-semi-3rd burst to musisz określić jakiej baterii będziesz używał i jeżeli zdecydujesz się na lipo 11,1 to później będziesz musiał to przeprogramować, jeżeli będziesz chciał używać innej baterii.

 

Kolega kupił AM013 i coś się zepsuło. Oddał do serwisu i wymieniono mu na nową, tak oni twierdzili, ale niestety była zaprogramowana na lipo 11,1 a on używał 7,4, przeprogramowali na 7,4 i teraz tylko takiej może używać, chyba że przeprogramuje.

 

Lepiej, więc nie zmieniać nic, ponieważ wtedy możesz używać każdej baterii.

 

Wiem, że Blacha z TM w jednym z filmów o Amoebie (nie pamiętam który model) o tym mówił. Poszukaj filmiku na YT :icon_razz2:

 

PZDR

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy ktoś z posiadaczy Amoeby mógłby mi zmierzyć jaka jest odległość pomiędzy otworami na śruby w handguardzie służącymi do przykręcania szyn? Przydałoby mi się też wiedzieć jaka jest średnica śruby.

 

Cześć,

Ja mam AM-014. Odległość między otworami na śruby do szyn to 56,3/56,4 mm, średnica śrub to 5,1 mm.

 

A tak z ciekawości, po co Ci te dane? :zastanawia:

Edited by Michaś
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Cześć,

Znalazłem coś takiego w czeluściach internetu :icon_wink:

https://www.airtechstudios.com/

 

Sklep z Hong Kongu, ale wysyłają na cały świat. Po drugie mają swoich sprzedawców w Europie, Wielka Brytania, Szwajcaria i Włochy. Widziałem na YT ludzi, którzy kupili coś od nich i wszystko było OK.

Jak by ktoś coś kupił to proszę podzielcie się wrażeniami hehe.

Osobiście chciałbym stabilizator lufy wewnętrznej i przedłużkę lufy (400/433 mm), może za jakiś czas zaryzykuję to dam znaka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Ktoś miał jakieś nowe przygody z Amoebą? :icon_lol:

 

U mnie w sobotę FPS'y z 330/340 spadły do 160/170. Posypała się pierwsza zębatka - silnikowa - pękła na pół, i na wykończeniu są łożyska, więc zamieniam ślizgowe na kulkowe.

Przypuszczam, że to zużycie części to efekt używania sprężyny M115, albo... nie mam innych pomysłów. Drzwi nią nie wyważałem, hehe.

Link to post
Share on other sites

W sumie może i nie była to wina sprężyny - człowiek z serwisu mówił, że ludzie wkładają do tego i M130 i nic się nie dzieje. Może, tak jak mówisz, była źle poskładana.

Za to teraz daje jak złoto :icon_lol: Poprosiłem o r-hop'a i teraz jestem bardzo zadowolony :-D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...