Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MilSim "RAZWIEDKA 2017" 19-21.05.2017


Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłem świadkiem jak ktoś z systemem hpa regulował sobie moc repliki na oko w trakcie strzelania. Zaraz ktoś napisze, że przecież można ją zaplombować ale jak sobie to wyobrażacie że w kilku punktach startowych, gdzie pojawi się hpa będzie jeździł organizator i będzie przeprowadzał chrono repliki i je plombował. Zresztą to są zasady organizatora też mi się parę rzeczy nie podoba ale mogę nie wziąć przecież udziału. Jeśli ktoś się zapisał to znaczy, że zaakceptował warunki czy się to podoba czy też nie

Link to post
Share on other sites

Nwm dlaczego na takie pytania odpowiadają użytkownicy forum a nie organizatorzy .

Zasady są na 1 stronie tematu. Pytania o hpa i wyjaśnienie organizatora również są na 1 stronie tematu. Ale jak ktoś jest leń...

 

A i wybacz, nie jestem użytkownikiem forum.

Link to post
Share on other sites

Morf no bez jaj na milsima nie jadą jacyś debile , a przynajmniej tak mi się wydaje . W snajpie też może ktoś sobie wymienić springa w warunkach polowych . W pewnym stopniu trzeba zaufać graczom bo hPa to naprawdę fajna sprawa a jest banowana przez to , że trafił się tryhard który potrzebował srylion FPS.

Link to post
Share on other sites

No właśnie żeby było porządnie to nie trzeba nikomu ufać, tylko chronować, oznaczać i plombować, wszystkie reple. A problem pojawia się jeśli imprezę organizuje garstka ludzi, za niskie pieniądze, a start jest o 23 i to jeszcze z kilku punktów, czasem bez osobistego kontaktu z orgiem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Drużyna Radzieja (M-ja). Dziękuję wszystkim za fajne spotkanie i wojowanie. Zadania sprytnie przemyślane i ciekawie urozmaicone. Pomysł z wykrywaczem metalu dodał ciekawego klimatu. Jak się okazuje, to mając nawet do dyspozycji tego rodzaju sprzęt, wcale nie jest prosto odnaleźć coś co zostało ukryte pod korzeniami obrośniętymi już pajęczyną :) (zmylające). Znalezienie jednego zasobnika zajęło nam około 30 minut.

Ogółem, leniwym tempem, zrobiliśmy 16,7km.

Niżej mapka z przybliżonymi czasami. Reszta, mam nadzieję, wykonanym przez dowódcę strony AAR-rze.

Pozdrawiam

zrzut.JPG

Link to post
Share on other sites

Bardzo kiepska impreza, dużo terminatorów i alkohol no i ten teren miał być łatwy i płaski a jakieś góry wyszły i same ciężkie szlaki. Nie było zorganizowanego spania oraz posiłków. Dodatkowo osobiście się zawiodłem bo nie udało mi się nikogo trafić nawet, w nocy było ciemno i zimno, nie można było podładować telefonu oraz nie było sanitariatów. Najgorszy jednak jest fakt totalnej nieodpowiedzialności organizatora który to, nie zabezpieczył uczestników na wypadek ataku małpoluda oraz grasującego po tamtym terenie Dariusza Kwietnia. Bardzo żałuje każdego z 30 kilometrów które przeszedłem w ten weekend. Mam nadzieje, już nigdy tego nie powtórzyć i szybko zapomnieć o tym wyjeździe.

Link to post
Share on other sites

"Bez respawnów i trup ściele się gęsto" - nic dodać, nic ująć, choć tego jednego respawnu (wzorem zeszłorocznej edycji) zabrakło - czasem pech czy jedna błędna decyzja kończą się marszem na parking... i tak, taka jest specyfika milsimu, ale żal w sercu, gdy teren piękny, idealna pogoda, a przede wszystkim sama impreza świetnie zorganizowana ;)

 

Czekam z niecierpliwością na następną Razwiedkę i liczę, że w międzyczasie na jesień Rosomaki też coś zorganizują ;)

 

Pozdrawiam,

Serek (TAZ)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za udaną imprezę duże podziękowania należą się dla organizatora. Zadania były przemyślane ciekawe urozmaicone naprawdę widać było zaangażowanie w całą imprezę. Szkoda, że impreza się tak szybko skończyła można by było rozważyć respa dla całego zespołu jeśli traci zdolność bojową. Wiem, że to milsim ale może się nad tym zastanowić.

Link to post
Share on other sites

Bardzo smutno mi patrzeć na miny Panów z czerwonymi szmatami- tym bardziej o godz. 12:00 w sobotę.

Jednak w przyszłości zapisu n/t trupów nie zmienię.

Powroty do gry, praktykowane w latach ubiegłych były przez wielu krytykowane.

 

Będzie można oczywiście poprawić swój „wynik” już niedługo.

Zapraszam na MilSim „ZWIEZDA 2017” w terminie 8-10.09.

Lasy, bagna, komary, kleszcze… i coś tam jeszcze- kto wie, ten wie :icon_wink:

Wątek pojawi się na forum pod koniec czerwca br.

 

 

p.s. o samej „Razwiedce” wypowiem się za jakiś czas

Link to post
Share on other sites

W imieniu swoim oraz grupy SFSG Poznań chciałbym bardzo podziękować za symulację Razwiedka. Wszyscy jednogłośnie bawiliśmy się świetnie przeżywając trudy ciężkiego terenu, mimo faktu, że już po 12 godzinach nasza przygoda zakończyła się w przygotowanej przez nas zasadzce. My naprawdę pilnowaliśmy tych plecaków, bo widzieliśmy, że przy szelkach majstrował jakiś Dariusz K. Nie wiemy co on tam nawyczyniał, ale go spłoszyliśmy icon_e_smile.gif To była nasza trzecia Razwiedka i jak zwykle na wysokim poziomie, bawiliśmy się bardzo przednie icon_e_smile.gif

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

W imieniu połączonego komponentu złożonego z

Spas Airsoft Team/PUSTAK TF3 Łódź / Rzeszów /Kraków /Jasło

8 osób

 

Czas imprezy

23:59 piątek - 16:00 sobota, / 20h Zadaniowych /

Utrata 80% z 16 osobowego oddziału.

Postanowiono zakończyć symulacje.

 

 

Dzięki za współpracę w zespole, w szczególności drużyny

M-ja / Morf-a, zaangażowanie oraz ciągłe spięcie w terenie.

 

Chciałbym serdecznie podziękować za możliwość udziału w Simie. Impreza została zorganizowana na wysokim poziomie, widać zaangażowanie organizatorów w zaplanowanie eventu.

Rozkazy jasne i czytelne.

Cześć organizatorów opuściło swoje żony, oraz dzieci aby polarpić. te 2h.

 

 

Podsumowanie po imprezie.

 

Fanty ingame radzieckie niewiadomego przeznaczenia robiły wrażenie. Niestety nie udało się użyć choćby wykrywacza.

Mogły powstać fajne zdjęcia.

 

Teren numer1. No korek z d...py wypadał podczas podejść.

 

+ Nie popieram respów,

(To nie jest je-bańka, biorąc pod uwagę jasne zasady kila, należy unikać, angażowanie się w walkę prowadzi do strat.)

 

- odbijanie, brak jednoznacznych zasad, lub zasady sprzeczne z realem.

 

Fanty ingame radzieckie niewiadomego przeznaczenia robiły wrażenie. Niestety nie udało się użyć choćby wykrywacza.

Mogły powstać fajne zdjęcia.

 

Teren numer1. No korek z d...py wypadał podczas podejść.

 

- Medyk brak jednoznacznych zasad

1:5 można było wyznaczyć jednego na 5 osób, i to jest akurat fajnie.

Funkcja nie była przypisana tylko jednej osobie, należało zachować stosunek ilościowy, jak się później okazało.

 

+ opatrzanie na uproszczonych zasadach,

( należy zużyć cały opatrunek, dało się zauważyć ludziska z wstążka na ramieniu.) sprawa indywidualna graczy.

 

 

Całość zasługuje za wielkie podziękowania, chłopy się napracowały.

Edited by wert-kazik
Link to post
Share on other sites

Częściowe podsumowanie z mojej strony- jeśli pojawią się nowe sprawozdania to będę je komentował na bieżąco.

 

Start

Ustaliłem limit Uczestników na 80 osób jednak nauczony doświadczeniem przyjąłem znacznie więcej bo aż 110 zgłoszeń.

Strona Najemników miała liczyć 58 chłopa, a rosyjska 52, i tak to wyglądało na dzień 2 maja br.

Potem zaczęły odpadać całe Ekipy lub pojedynczy ludzie, jednak wszyscy dali o tym znać przed milsim-em co świadczy o kulturze Uczestników.

W efekcie powyższego na start stawiło się, 40 osób z PMC i 43 RUS.

Zarówno z jednej jak i drugiej strony były pojedyncze spóźnienia na odprawę, jednak nie wpłynęły one negatywnie na realizację.

 

Gra

Uczestnicy zgodnie donieśli mi o wysokiej kulturze prowadzenia pojedynków „ogniowych” (jeśli można tak to nazwać). Żadnej terminatorki, wyzwisk, pretensji. Jedyne do czego mógłbym mieć zastrzeżenie to niezbyt porządnie wykonane opatrunki trafionych.

Do pewnego momentu gra była wyrównana- i o to mi chodziło.

Mimo iż PMC ponieśli straty jako pierwsi to udało im się odnaleźć zasobniki i pojmać „turystów” a także wyeliminować w całości 2 zespoły RUS- Śląski i Rzeszów.

Dalszą część już znacie lepiej ode mnie…

O godz. 19:15 w grze było tylko 5-6 Najemników i 28 RUS co zdecydowało o zakończenie gry.

Blok wschodni uczcił zwycięstwo przy ognisku na Przełęczy Marcowej.

 

…trochę szkoda, bo na niedzielny poranek zapowiadała się poważna strzelanina na Kasynie Osówki

 

Wszyscy Dowódcy dzwonili do mnie, informowali o statusie swoich Grup i odpuszczeniu gry.

Wszystkie fanty z Gry wróciły do mnie, mało tego- nawet zwróciliście pełne baniaki z wodą !

Wielki szacunek za takie zachowanie ! To Wy Wszyscy podnieśliście poziom rozgrywki.

 

 

Liczę nas Was w roku przyszłym

Genierał

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...