Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noszenie pasa taktycznego bez szelek


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy był ten temat poruszany ,ale przejżałem forum i nic nie było. Tak jak w temacie pytanie brzmi: Czy można wygodnie nosić (czy nie będzie spadać) pas taktyczny molle bez szelek w użyciu bez kamizelki ( w sensie sam pas taktyczny z obciążeniem ok.2kg.)

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

generalnie zawsze nosiłem pas bez szelek. dobrym sposobem jest przewleczenie go przez szlufki w spodniach, albo przewleczenie wewnętrznego przez szlufki i połączenie go rzepem z pasem głównym, dzięki czemu pas nie lata, a sprzęt na nim trzyma się jak trzeba, co dla mnie jest priorytetem. nienawidzę przesuwającego się pasa co łatwo przychodzi przy np. wsiadaniu do auta, kucaniu, szarpaninie etc.

 

2 kg to nie tak dużo, biorąc pod uwagę że klamka to jakiś kilogram

Link to post
Share on other sites

Witam, nie wiem czy był ten temat poruszany ,ale przejżałem forum i nic nie było. Tak jak w temacie pytanie brzmi: Czy można wygodnie nosić (czy nie będzie spadać) pas taktyczny molle bez szelek w użyciu bez kamizelki ( w sensie sam pas taktyczny z obciążeniem ok.2kg.)

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli to pas typu PT-2/3/4 od Miwo, to będzie się okręcać i opadać. Jeżeli to rękaw z palasami z pasem wewnętrznym, to będzie ok.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czyli co? Jak wezmę pt-2 z obciążeniem nie więcej niż 2kg i bez żadnych szelek to mówicie ,że będzie spadać? Myślę że mogę dołożyć trochę i kupić podkład T.P.P.O ,jeśli ktoś go ma i używa to proszę o jakąś opinie.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edited by piorek1432
Link to post
Share on other sites

Czyli co? Jak wezmę pt-2 z obciążeniem nie więcej niż 2kg i bez żadnych szelek to mówicie ,że będzie spadać? Myślę że mogę dołożyć trochę i kupić podkład T.P.P.O ,jeśli ktoś go ma i używa to proszę o jakąś opinie.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Mam podobna konstrukcję. Po dwóch wyjściach w teren taki pas typu PT był bardzo niestabilny - luzował się i co jakiś czas trzeba było go podciągać i poprawiać. Sytuację poprawiło m.in chałupnicze przerobienie go na rękaw z pasem wewnętrznym.

 

Tu widać go w tle już po przeróbkach: http://wmasg.pl/var/images/747621/747650/main.jpeg

 

TPPO będzie niezłym wyborem w tym przedziale cenowym. Na pewno lepszym niż te konstrukcje rodem sprzed 10-12 lat.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

W temacie PT-2: przez prawie 2 lata biegałem w PT-2 bez szelek (klamka, 6 magów do głównej, 2 magi do klamki, 2 granaty, apteczka/cargo, zrzutówka). Pas nosiłem na biodrach, więc trochę się podciągał przy czołganiu, ale poza tym było całkiem dobrze. Nie zdarzyło mi się, żeby spadł ze mnie. Przesuwanie boczne można zminimalizować przewlekając taśmę pasa przez szlufki spodni (brytyjskie kontrakty na przykład mają je wystarczajco szerokie).

Pewnym problemem była śliskość pasów poliamidowych, które potrafiły się poluzować w klamrze przy zakładaniu pasa. Można to rozwiązać dokładając dodatkową przeplotkę lub zaginając pas przy drugim przeplocie przez klamrę.

Jest to konstrukcaj prosta jak cep i jak najbardziej skuteczna, gdy się ją już dobrze na sobie ułoży.

 

Do podkładu natomiast możesz używać zwykłego miękkiego paska. Jak tak teraz robię i jest ok (a w tajemnicy zbieram na bayonet...)

Ty wybierasz, potem testujesz na sobie, potem wyciągasz dla siebie wnioski :icon_smile:

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam podobna konstrukcję. Po dwóch wyjściach w teren taki pas typu PT był bardzo niestabilny - luzował się i co jakiś czas trzeba było go podciągać i poprawiać. Sytuację poprawiło m.in chałupnicze przerobienie go na rękaw z pasem wewnętrznym.

 

Tu widać go w tle już po przeróbkach: http://wmasg.pl/var/...47650/main.jpeg

 

TPPO będzie niezłym wyborem w tym przedziale cenowym. Na pewno lepszym niż te konstrukcje rodem sprzed 10-12 lat.

Możesz podpowiedzieć jak to zrobiłeś?

Link to post
Share on other sites

GringoKM, kupując takie 'coś', warto spojrzeć na cenę. Potem pomyśl, że w ramach tych 24zł za nową sztukę co najmniej 3 strony (producent, dystrybutor, detalista) coś chcą zarobić. Zwykle 50%. Więc faktycznie ten pas wart jest w produkcji 3zł. Uprościłem oczywiście bardzo, ale myślę, że daje to jakiś obraz :)

Link to post
Share on other sites

Możesz podpowiedzieć jak to zrobiłeś?

 

Po kosztach.;] Miałem w domu jakieś szelki w DPM, które pasowały po niewielkich przeróbkach do mojego pasa. Do tego:

 

- urżnąłem taśmy z przodu i zabezpieczyłem, żeby nic się nie siepało,

- zrobiłem w tym co zostało dziurę na szerokość pasa wewnętrznego, dzięki czemu przechodzi między cordurą a gąbką,

- z jakichś troków, które walały mi się w domu (chyba szwajcarskich) zrobiłem po dwa dodatkowe rzędy palsów z tyłu, żeby buttpack jak najmniej się majtał.

- i to chyba tyle.

 

Z tym, że to nie pas PT, a podobna konstrukcja, którą uszył na moje zlecenie archenemy ze 2 lata temu. Do tego zaznaczę, że nie używałem go jakoś dużo. Kiedyś nosiłem go na szelkach pod chestem, ale stwierdziłem, że mam na sobie już za dużo i trzeba trochę ograniczyć ilość szpeju, który mam na sobie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...