Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

 

Czy ktoś bardziej doświadczony jest w stanie powiedzieć jak bardzo "umarketingowiona" została ta produkcja?

 

Nie chodzi mi o szczelność itd (bo raczej nikt poza rzeczonym panem nie posiada) ale czy serio ma sens np brak łożyskowania prowadnicy.

Innymi słowy, Nowa jakość out of the box czy i bajery za $.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To rzeczowo dla wszystkich faperów tego gościa, replika za 3 kub ponad 4 tyś.

Czego nie ma a co ma VSR z pdi.

 

- głowica cylindra bez stożka

- tłok to wielki kawałek aluminium po kiego, wystarczy tworzywo i nakrętka tylko z stali jak w pdi a jak waga i fpsy rosną.

- głowica tłoka, gówno uszczelka zamiast wentylowanej głowicy z modułem VC ograniczającym nadmiar powietrza na kulkę.

- Spust na serach (muszę to komentować?)

-prowadnica bez łożyska no tak strata fpsów a kultura idzie psu w budę

- lufa nie pdi

- w modyfi mod24 komora pomimo standardu vsr była kiepska.

Link to post
Share on other sites

Łeee to na komisie po 2k przewijają się VSR'ki po pull tuningu, moze prócz lufy PDI. A tu jak Samael wyliczał, sporo roboty jeszcze do zrobienia. Po prostu chłopak wciska gimbazie i innym początkującym jakim to jest super pro elo Sniperem, powtarzam sniperem, a oni to łykają, i hajs się zgadza. Marketing, w czystej postaci. O kulkach jego produkcji już ucichło troche, na zagranicznych forach stwierdzili że nie ma za co przepłacać.

Link to post
Share on other sites

Nie no, kolego, nie jesteś w pozycji do nazywania nikogo Januszem matematyki, skoro z tych liczb wyszedł Ci wariant nawet za ponad 4 tys.

460+55$ wysyłka to jest trochę ponad 2tys zł. Cło i vat mogą, ale nie muszą doliczyć (zamawiałem całą masę przeróżnych rzeczy z Chin, łącznie z replikami lub elektroniką i jeszcze z tego kierunku nigdy mi paczka nie trafiła na odprawę celną). Głowy nie dam, ale wydaje mi się przy takiej wysyłce kurierskiej ewentualna opłata za obsługę celną jest w cenie (jeżeli paczka wpadnie na cło).

Podsumowując to wszystko ze swoimi 2k byłem znacznie bliżej ostatecznej kwoty, niż Ty z 3-4k+

 

Teraz ta replika w gf kosztuje niecałe 1500, ale cena regularna to 1900 więc niewiele mniej. Nie wiem jakie tam są różnice oprócz fikuśnego żebrowania na lufie zewnętrznej i precką, ale czy to jest aż tak duża marża za to brandowanie? ~100 ojro więcej dla młodego Hansa za możliwość posiadania repliki takiej samej jak jego idola z jutuba to chyba nie majątek? :-)

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

Ja **********

 

Nic nie zamawiałeś w takim razie.

Cokolwiek wlatuje do tego kraju z zagranicy leci przez urząd celny nie ma innej opcji koniec kropka.

Nigdy ale to przenigdy nie miałem sytuacji aby replika długa nie podlegała obowiązkowi nałożenia podatku vat (od kwoty mniej więcej 150zł, cła od kwoty około 650zł).

Opłata manipulacyjna dla przewoźnika i celnego nie jest w cenie zakupu jest ona naliczana już w naszym kraju i jest dodatkowym kosztem oprócz cła i vatu i zależy np kurier Cię skasuje na 50-100zł a ems na 10-15zł.

 

460+55 albo ponad 100 jeśli kurier, licz po kursie paypala oczywiście a nie ogólnym od NBP. Wychodzi około 3 tyś, jeśli replika będzie w "normalnej cenie" ponad 700 to wyjdzie ponad 4 tysiące jak nie 5.

 

Gość i może jest z terenu EU jednak ciekawe skąd wysyła replikę?

Jak zamawiałeś na terenie nie EU tylko inaczej się nazywa ten pakt i nie jest powiązany z faktem należenia do eu to nie ma podatków i cła między naszymi krajami, co nie jest tożsame, że nie sotsuje się złodziejstwa jak akcyza (czyli ukryty podatek) np na samochody.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Ja **********, najwyraźniej Ty nic nie zamawiałeś skoro ciągle pleciesz bzdury i się przy nich upierasz.

Tak, paczki z Azji przechodzą przez urząd celny, ale drastyczna większość nie przechodzi przez odprawę celną.

A wiesz dlaczego? Bo dziennie mają tak dużo azjatyckich paczek, że nie byliby w stanie ich przerobić. Poza tym celnicy mają świadomość, że większość z nich to tani crap. Do tego Chińczycy bardzo chętnie oszukują na deklaracjach celnych i mocno zaniżają wartość paczek. Zamawiałem kilkadziesiąt rzeczy z Chin/HK, różne branże, łącznie z repliką m4 wysłaną kurierem z wgc i nigdy z tego kierunku nie miałem cła+vatu. Inna sytuacja jest np. z paczkami z USA - tam praktycznie nie da się uniknąć opłat.

55$ jest za DHL, doczytaj, nie zgaduj. Prawdopodobnie DHL sam robi odprawy celny i bardzo często w przypadku wysyłek kurierskich koszt tej odprawy już jest zawarty w cenie (tych 55, nie 460). Powiedz mi, dlaczego wiele chińskich sklepów daje opcję doliczenia kilku procent do ceny towaru, a w zamian bierze na siebie wszystkie ewentualne koszty odprawy celnej (sumarycznie 30-40% do ceny towaru)? Bo im się to opłaca, bo wiedzą, że paczki niezwykle rzadko trafiają na cło. Nie robią tego z dobroci serca.

Dalej, jak przewalutowujesz po kursie paypala to gratuluję. Kiedyś w rodzinie ktoś omyłkowo tak zrobił i strata była rzędu 100zł przy kwocie 2k.

Dla mnie eot, bo na siłę próbujesz się wymądrzać ze swoim protekcjonalnym tonem, a za dużo tu ignorancji.

Możesz odpisywać, ja do tego wątku już nie zaglądam, bo nie widzę sensu na dalszą dyskusję.

 

"Nic nie zamawiałeś w takim razie."

A jak Ci udowodnię, to co wtedy?

Link to post
Share on other sites

Ja **********

 

Nic nie zamawiałeś w takim razie.

Cokolwiek wlatuje do tego kraju z zagranicy leci przez urząd celny nie ma innej opcji koniec kropka.

Nigdy ale to przenigdy nie miałem sytuacji aby replika długa nie podlegała obowiązkowi nałożenia podatku vat (od kwoty mniej więcej 150zł, cła od kwoty około 650zł).

Opłata manipulacyjna dla przewoźnika i celnego nie jest w cenie zakupu jest ona naliczana już w naszym kraju i jest dodatkowym kosztem oprócz cła i vatu i zależy np kurier Cię skasuje na 50-100zł a ems na 10-15zł.

 

460+55 albo ponad 100 jeśli kurier, licz po kursie paypala oczywiście a nie ogólnym od NBP. Wychodzi około 3 tyś, jeśli replika będzie w "normalnej cenie" ponad 700 to wyjdzie ponad 4 tysiące jak nie 5.

 

5k PLN<<2k $ tys o których ty mówiłes

 

 

Ponadto piszesz 100 zł a dodajesz $.

 

55$ dolców to cena z kurierem DHL . Zawsze jak płaciłem w zagranicznym sklepie za dostawę, to już w kraju za dostawę nic nie płaciłem.

Link to post
Share on other sites

Zamawiam 2 lufy pdi dla klientów z miłą chęcią jak dojdą pokaże dokumenty z celnego, włącznie z opłatami dla celnego i przewoźnika EMS które opłaca się gdy to już wszystko jest w kraju.

 

Replika kosztuje w promocji teraz 400 dolarów a normalnie 780 dolarów.

Daje wysyłkę 54 dolary i to zwykła lotnicza, a nie kurier.

Co licząc podatki, opłaty stałe daje 2400zł u nas oraz 4500zł.

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł sprowadzenia tej repliki samodzielnie do naszego kraju.

 

Kurier w przypadku replik kosztuje od 100 dolarów wzwyż.

 

Boże nie mylcie pojęć. Cokolwiek z poza unii celnej wleci do tego kraju, trafia pod lupę urzędu celnego, przechodzi procedurę celną i to celny decyduje o nałożeniu podatku vat 23% może to zrobić na towar o kwocie od 150zł i dodatkowo stawkę celną od kwoty 650zł, jeśli jakaś paczka nie trafi do Ciebie z nakazałem zapłaty to nie znaczy, że nie przeszła procedury celnej, nie bez powodu zresztą jest odpowiednia pieczątka na niej potwierdzająca pobyt na celnym.

Link to post
Share on other sites

Zamawiam 2 lufy pdi dla klientów z miłą chęcią jak dojdą pokaże dokumenty z celnego, włącznie z opłatami dla celnego i przewoźnika EMS które opłaca się gdy to już wszystko jest w kraju.

 

Replika kosztuje w promocji teraz 400 dolarów a normalnie 780 dolarów.

Daje wysyłkę 54 dolary i to zwykła lotnicza, a nie kurier.

Co licząc podatki, opłaty stałe daje 2400zł u nas oraz 4500zł.

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł sprowadzenia tej repliki samodzielnie do naszego kraju.

 

Kurier w przypadku replik kosztuje od 100 dolarów wzwyż.

 

Boże nie mylcie pojęć. Cokolwiek z poza unii celnej wleci do tego kraju, trafia pod lupę urzędu celnego, przechodzi procedurę celną i to celny decyduje o nałożeniu podatku vat 23% może to zrobić na towar o kwocie od 150zł i dodatkowo stawkę celną od kwoty 650zł, jeśli jakaś paczka nie trafi do Ciebie z nakazałem zapłaty to nie znaczy, że nie przeszła procedury celnej, nie bez powodu zresztą jest odpowiednia pieczątka na niej potwierdzająca pobyt na celnym.

Znam jednego, który zamówił sobie ten karabin (jego 4 snajpa). Jak przyjdzie dam znać ile w sumie na nią wydał.
Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie zamawiałem spodnie z http://ufpro.si/ - Słowenia (wewnątrz EU): nie płaciłem nic dodatkowego ponad kwoty za produkt i przesyłkę.

Dwukrotnie zamawiałem z www.airsoftshop.be/ (raz replikę, raz pokaźną paczkę magów do niej) - Belgia (wewnątrz EU): nie płaciłem nic dodatkowego ponad kwotę za produkt (wysyłka w cenie). BTW. Polecam ten sklep, szczególnie jak szukacie coś Tokio Marui.

 

Zamówienia odpowiednio na 400, 2300, 800 PLN. Nigdy nie musiałem odwiedzać urzędu celnego, czy płacić jakikolwiek dodatkowy podatek. Nie sądzę, aby był on wliczany dodatkowo (poza standardowymi podatkami, które już są w tej cenie zawarte) w cenę produktu.

 

Proponuje też zapoznać się z tymi linkami:

http://podatki.gazet...krajami-ue.html

https://pl.wikipedia...ii_Europejskiej

https://europa.eu/eu...pics/customs_pl

 

oraz z: http://eur-lex.europ...elex:12012E/TXT

 

Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej

 

UNIA CELNA

Artykuł 30

(dawny artykuł 25 TWE)

Cła przywozowe i wywozowe lub opłaty o skutku równoważnym są zakazane między Państwami Członkowskimi. Zakaz ten stosuje się również do ceł o charakterze fiskalnym.

 

Z poza EU nie mam dużego doświadczenia, więc nie mogę się wypowiedzieć.

 

Co do naszej dyskusji, zapytam się u źródła. Zobaczymy co powie sprzedawca :icon_smile:

Edited by Trela
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że dużo ludzi ma ból dupy o to że Novritschowi się udało wypromować na Airsofcie :icon_biggrin: i wypisują bzdury na temat jego filmików i produktów. Ci co tak komentują- nagrajcie chociaż jeden taki filmik, zmontujcie go w taki sposób żeby dało się to oglądać i nie wyłączyć po 1minucie i później komentujcie.

Co do repliki obstawiam że po wyjęciu z pudełka będzie strzelać dobrze, i nie rozpadnie się po 100strzałach lecz nie jest tak kolorowo jak on twierdzi na filmiku. Nie mniej jednak moim zdaniem trochę ponad 2 kafle za taką replikę to nie jest dużo.

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

Trzeba jak zwykle wziąć poprawkę na temat tego że ktoś próbuje coś sprzedać. Kwestią jest to, że moje pytanie było o tym jak bardzo Norvitsch próbuje sprzedać SSG24, a jak bardzo jest to warte uwagi. Jak znasz dobrze branżę to jesteś w stanie stwierdzić gdzie są bajery a gdzie faktycznie "bang for a buck" jest na poziomie zadowalającym.

Link to post
Share on other sites

Boże, drogie dzieci tak zazdroszczę mu tego ile zarabia na edytowaniu i wrzucaniu filmów na YouTube, co więcej lubię oglądać jego filmy, ale tutaj oceniamy jego produkt który kosztuje albo 2500 albo więcej zależy czy promocyjna cena będzie na stałe czy też później replika faktycznie będzie kosztować 780dolarów.

 

Co do ceny musiałem tu naprostować pewne głupoty które ludzie wypisali co do zamawiania czegokolwiek z poza unii celnej.

 

Dlaczego bardziej opłaca się kupić vsr Tm z pdi na pokładzie już napisałem na samym początku.

 

W mojej ocenie nie warto płacić tyle za modify mod24, ale jak ktoś chce kupić jego wola, tak samo jak psiocze na repliki aresa a ludzie z tym latają i mają kłopoty no ale to oni a nie ja ich wolny wybór.

 

Novritsch wysyła repliki paczką lotniczą z Chin, a nie kurierem tak ma na stronie więc trza liczyć wszystkie opłaty które wyszczególnione zostały, bo celny będzie chciał papierów, a przypominam, że chwalenie się na publicznym forum o tym jak to się oszukało lewą fakturą urząd celny jest conajmniej głupotą.

Skarbówka pozdrawia ;)

Link to post
Share on other sites

samael16, ten spust nie jest na searach, to jest spust 90st. może miałeś jakiegoś starszego mod24:

 

mod-mod-24-trg-grp.jpg

 

trigge10.jpg

 

Replika nie wygląda źle, rozwiązania mają sens, dla kogoś kto oczekuje 60m zasięgu, pewnie będzie zadowolony, ale problem jest z deka inny w moim mniemaniu.

"Producent" filmowy twierdzi, że jest autorem, projektantem, inżynierem, tak jakby zaprojektował wszystko sam, a po prostu zrobił brand karabinka, który jest na rynku, to jest kwas. Podobnie zrobił z ghillie...

 

To nie jest bóldupizm, a po prostu krytyka gościa, który robi kogoś w bambuko.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...