Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czyli wygląda na to że te ssg24 nie jest w cale aż tak tanim chwytem marketingowym i coś można z tego wyciągnąć.Pytanie tylko jak będzie z trwałością ssg i podzespołów .Przydałoby się żeby ktoś po przelecie paru tysięcy kulek to rozebrał i obadał jak wygląda sear tłokowy i cała reszta

 

Moim zdaniem nie jest taki zły. Z tego co przeczytałem tutaj w temacie to wypowiadają się ludzie na temat tego ssg a ja się zapytam ilu z nich miało ssg24 lub kupiło na właśność ?. Czy po prostu spekulacje być może na podłożu czystej zazdrości lub zassane z innego forum. Jedynie vim przybliżył temat w sensowny sposób z czym mamy doczynienia dzieki !.

 

 

Norvitsch robi marketing ok i niech sobie robi, rozwija pasje, która widać praktykuje od lat i dzięki mu za to !.

 

Ja z pewnością zakupie tego ssg24 i sprawdzę ile w nim prawdy a ile marketingu

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę że SSG24 będzie strzelało dobrze. Pasują części (lufa / gumka) od VSR.

Polecam

 

Myślę że gdyby wygłuszyć wnętrze do tego zamontować lufę crazy jet:

http://www.skirmshop.nl/nl/maple-leaf-470mm-crazy-jet-inner-barrel-for-vsr-ma.html

i gumkę minimum 60

http://www.skirmshop.nl/nl/maple-leaf-60-diamond-bucking-for-vsr10-sniper-gbb.html

 

To by strzelało bardzo zacnie.

Aluminiowa lufa pewnie sporo słabiej się sprawdza. Do tego do SSG24 potrzebne było by customowe ramie akceptujące dystanser od maple leaf.

 

Coś w tym stylu

http://www.skirmshop.nl/nl/vsr-hopup-arm.html

http://www.skirmshop.nl/nl/maple-leaf-omega-nub-tensioner.html

 

Ramie można spokojnie cnc / drukować 3d

a reszta jest dostępna. Do tego długość lufy 470mm to prawie idealnie.

 

Jedyna dyskusyjna rzecz to 2 rzędowe magazynki. VSR tutaj pokonuje SSG24 ponieważ ma 1 rzędowy o tej samej pojemności.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jeżeli chodzi o ssg24 młodego Hansa w moim przypadku sytuacja wyglądała następująco:

2.4zl za pake plus 55$ za przesyłkę

Około 700 zł za cło, dobrali się do mojej paczki.

Wsadzone M180, lekko się naciąga dajecie około 600 fps, fakt trochę głośna. Strzela się całkiem przyjemnie. Dopóki znajomy nie wsadził sprężyny która generuje mu w wellu około 700 fps wygrywałem z nim na zasięg. 0.45 nosił całkiem przyjemnie, chociaż w przyszłości planuje wymianę gumki na inną, chce troche poeksperymentować.

 

Czy kupiłbym jeszcze raz? Podejrzewam, że tak. Jest solidna, działa, strzela. Czego więcej trzeba?

Czy uważam, że jest to najlepsza snajperka? Z całą pewnością nie, natomiast spokojnie daje rade.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jest wiecej opini na temat ssg24?

 

przymierzam sie do nabycia jakiegos karabinu do 2500 zl pod 600 fps. i zastanawiam się czy warto pchac się w ssg24 (ktore bardzo podoba mi sie wizualnie) - czy bardziej oplaca się zlozyc cos samemu w tym budżecie.

 

jak wypada ssg24 ze swoja celnoscia i zasiegiem, w porownaniu do skladakow do 2500 zl?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jako użytkownik SSG od Lutego mogę już co nieco powiedzieć o tej replice.

 

Początkowe wątpliwości co do jakości wykonania i osiągów prysły po otwarciu paczki. Replika wykonana bardzo solidnie - nie mam przy niej wrażenia że to zabaweczka z taniego cienkiego plastiku jak przy VSR-10, które trzeszczało mi w łapie jak za mocno ścisnąłem łoże.

 

Replika totalnie dorasta do hype jaki wokół niej się ukręcił. Faktycznie wystarczy skalibrować lunetę i ustawić hop-up żeby zacząć zabawę.

W moim zestawie mocy nadaje sprężyna m180, generuje ok 620 fps / 3,6J (mierzone na kulkach 0.20g). Fps'y skaczą o +/- 5.

 

Skuteczny zasięg repliki oceniam na 80-90m przy tej mocy. Możliwe jest trafienie celu na 100m lub więcej ale trzeba się postarac ;)

Aluminiowa lufa precyzyjna zastosowana w replice trzyma skupienie i mimo początkowych obaw bardzo dobrze się spisuje, cze czuję aby wymagała wymiany na "lepszą".

 

Odnosząc się do ceny >>> replika jest droga jak na nasze polskie standardy sadzenia cebuli, ale trzeba pamiętać że na wyższą cenę składa się nie tylko cło i vat jaki trzeba doliczyć przy zakupie ale również przelicznik z EUR/USD który w naszym kraju jest dość wysoki.

 

Warto też zaznaczyć że to chyba jedyna replika posiadająca konwersję M40 (poza konwersją do TM VST), która faktycznie działa bez zarzutu.

Sam długo szukałem repliki M40A3 która będzie dobrze działać i przebrnąłem przez masę informacji, relacji i recenzji zanim zdecydowałem się na zakup.

 

To replika dla osób które liczą się z kosztem i mają cierpliwość bo od zakupu do otrzymania paczki może minąć nawet 3 miesiące.

 

Reasumując:

Czy było warto? - Zdecydowanie tak.

 

Fot. dla atencji.

mShoS30.jpg

Link to post
Share on other sites

Aluminiowa lufa ....ciekawe jak będzie wyglądać po 5 tys kulek :icon_wink:.Oby Ci się sprawowała

 

Sprawuje się świetnie - są ludzie którzy przestrzelali przez nie już po 10-20 tyś i dalej działa bez problemu. Pamiętaj że te lufy wykorzystują od pierwszej partii.

Śledzę na bieżąco informacje od innych użytkowników z całego świata na grupach FB i tym podobnych miejscach i jeszcze nikt się na lufę nie skarżył.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W dniu 4.07.2017 o 11:20, Sapphiron napisał:

Myślę że SSG24 będzie strzelało dobrze. Pasują części (lufa / gumka) od VSR.

 

Polecam

 

Myślę że gdyby wygłuszyć wnętrze do tego zamontować lufę crazy jet:

http://www.skirmshop.nl/nl/maple-leaf-470mm-crazy-jet-inner-barrel-for-vsr-ma.html

i gumkę minimum 60

http://www.skirmshop.nl/nl/maple-leaf-60-diamond-bucking-for-vsr10-sniper-gbb.html

 

To by strzelało bardzo zacnie.

Aluminiowa lufa pewnie sporo słabiej się sprawdza. Do tego do SSG24 potrzebne było by customowe ramie akceptujące dystanser od maple leaf.

 

Coś w tym stylu

http://www.skirmshop.nl/nl/vsr-hopup-arm.html

http://www.skirmshop.nl/nl/maple-leaf-omega-nub-tensioner.html

 

Ramie można spokojnie cnc / drukować 3d

a reszta jest dostępna. Do tego długość lufy 470mm to prawie idealnie.

 

Jedyna dyskusyjna rzecz to 2 rzędowe magazynki. VSR tutaj pokonuje SSG24 ponieważ ma 1 rzędowy o tej samej pojemności.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
W dniu 2.06.2018 o 22:55, thor_ napisał:

Ale co to za snajperka co to strzela na 89 metrów? Czytałem tu sporo opinii że zwykłe AEGi maja lepsze osiągi... :)

Gdzieś ty to wyczytał? 

Poza tym zasięg maksymalny a skuteczny to dwie strony medali - może mieć replika i 130m zasięgu ale czy cel poczuje trafienie albo inaczej czy najmniejszy faktor zewnętrzny jak podmuch wiatru nie zmieni toru lotu kulki na tyle że strzelanie na taki zasięg nie ma sensu? 

Mam obecnie ok 620 FPS w swoim SSG24 i replika strzela spokojnie na ok 90-100m i to jest skuteczny zasięg strzału. Podkręcając hopka albo strzelając lobem myślę że do 115-120m dociągnę zasięg ale po co?
Przeciętna strzelanka to wymiana ognia na dystansie 60-70m gdzie 5-10m już robi ogromną różnice. 

@gloomer "Podnieś lufę wyżej!" xD

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...
W dniu 20.08.2018 o 22:58, Niedźwiedź napisał:

Mam obecnie ok 620 FPS w swoim SSG24.

 

Przecież to jest cholernie nieszczelne (m180 i tylko 620fps) - ja na m160 w VSR 10 na bartowych częściach wyciągam 650fps na promyku 430mm.

Edited by Black93
poprawa zdania
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Black93 napisał:

 

Przecież to jest cholernie nieszczelne (m180 i tylko 620fps) - ja na m160 w VSR 10 na bartowych częściach wyciągam 650fps na promyku 430mm.

Mhm to musiał byś jeszcze ustalić że obie sprężyny są identyczne a jak wiadomo co producent to inna sprężyna i inne oznaczenia. Układ jest szczelny sam sprawdzałem każdą część więc nie pitol jak w rękach nie miałeś repliki ;) 
Teraz zmniejszyłem spring do ichniego m170 a FPS podskoczyły do 630.

Miałem okazję porównać SSG w stoku z VSRką zrobioną na częściach Barta i nie było różnicy w efektywności oddawanych strzałów ba nawet wyszło że SSG lżej się naciąga przy tej mocy niż spasowane części od Barta. 

I nie mówię tu że Bart coś źle robi, po prostu przytaczam fakty ze swoich testów. 

Link to post
Share on other sites

Lekko nie na temat (odnoszę się tylko do wypowiedzi dwóch ostatnich postów)

Dodam tylko od siebie, że faktycznie spring springowi nie równy. Dla przykładu kupiłem 3x springi SHS do AEG:

M130 - 530 FPS
M120 - 515 FPS
M110 - 460 FPS

Każdy inny, ale różnice FPS zdecydowanie odbiegające od normy. Fakt, że na M130 SHS miałem 530 nie wynika z tego, że mam mega szczelność, tylko z tego, że najwidoczniej spring jest mocniejszy od jego oznaczenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...