Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 JG przerywa


Recommended Posts

Witajcie,

znowu mam problem ze swoją repliką... otóż:

- przy wciśnięciu spustu nie zależnie od pozycji selektora ognia replika raz strzela raz nie, mam wrażenie, że silnik nie ma tak jakby mocy i słychać, że się poruszy, ale nie naciągnie sprężyny, po puszczeniu spustu i ponownym jego naciśnięciu replika strzela na auto i na semi. Krótko mówiąc, replika kilka razy działa, kilka razy nie

 

Uprzedzę pytania:

- GB stockowy

- nie grzebany

- sprężyna stockowa

- mam nową baterię 2200 mAh 8,4V

- strzelałem przy ujemnej temperaturze

- kable nie są uszkodzone

Link to post
Share on other sites

Wyjmij gearbox z repliki i spróbuj postrzelać z niego na zewnątrz. Możliwe, że wyrobił Ci się stycznik w stykach (co by go nie nazwać zwieraczem) i stąd te problemy. Miałem tę samą sytuację, objawy jakby bateria była na wykończeniu - po wymianie stycznika problem ustał natychmiast.

Link to post
Share on other sites

Wyjmij gearbox z repliki i spróbuj postrzelać z niego na zewnątrz. Możliwe, że wyrobił Ci się stycznik w stykach (co by go nie nazwać zwieraczem) i stąd te problemy. Miałem tę samą sytuację, objawy jakby bateria była na wykończeniu - po wymianie stycznika problem ustał natychmiast.

 

Stycznik czyli sam blaszki? Idzie je dostać w elektrycznym sklepie?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem a AUGu JG. Pod termokurczką ułamał się lut i raz replika strzelała a raz nie. Nawet przejście przez serwis tego nie wychwyciło. Nie tłumaczy to tylko czemu raz semi raz auto.

 

Na Semi i na Auto strzela tak jak ma strzelać, nie miesza tych trybów. Spróbuję podpiąć replikę pod inną baterię, może wina baterii. W ostateczności wymienię okablowanie na niskooporowe. Chociaż SenkuPH miał identyczne objawy jak moje

Link to post
Share on other sites

Edit 2: Przy okazji wymieniłem kable na niskooporowe, porządne (dosyć drogie bo do filmowych dronów). Replika przyspieszyła, zobaczymy jak z użyciem i poborem prądu w terenie.

 

I dla przyszłych pokoleń - przy okazji polecam odgiąć delikatnie te blaszki z selektora ognia, spust będzie lepiej reagować.

Edited by morello
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...