Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P vs KWA Dylemat...


Recommended Posts

Witam,

 

Planuje kupno nowej repliki. ASG interesuję się od jakiś 6 miesięcy. Jako pierwszą replikę zakupiłem MP5 od Cymy. Niestety, będąc na paru strzelankach, nie pasuje ona do mojego "stylu". Więc trzeba by było kupić coś nowego. I tu wpadło w oko M4. Zebrało się trochę kasy, pooglądało replik, wysłuchało opini znajomych i naczytało na forum. I co się stało? I DYLEMAT...

 

Pierwszym strzałem było KWA KM4 SR10:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?mid=354&p=2&id=4787

Replika podoba mi się wizualnie, czegoś takiego właśnie szukam. Po przeczytaniu forum i pytając o replikę, zniesmaczono mi ją troszkę. Chusteczkowe body, problemy z HU (chodzi o te smary w lufie), komentarze o uszkodzeniach z kontaktem z ziemią (czyli jakieś niewielkie kontakty, a nie nawalanie repliką o asfalt). Oraz niestandardowe części pod dalszy tuning.

 

Drugim strzałem jest G&P Ball Rifle (Long):

http://www.asgshop.pl/produkt.php?mid=166&p=1&id=5313

Również mi się podoba, przypomina tą od KWA. I tu "ale" wygląda następująco. Też jakieś problemu mogą wystąpić, jak w każdym innym wypadku. Czytając Oficjal G&P natknąłem się na komentarz, że w tym przedziale cenowym lepiej kupić KWA...

 

Dylemat, dylematem. Którą replikę byście mi doradzili? Dodam że jestem raczej weekendowym graczem, który strzela się po lesie. Budżet jest ograniczony i chciałbym replikę która pochodzi dłuższy czas w stocku. Aby uzbierało się trochę pieniążków i ewentualnie coś tuningować lub dokupywać.

Prosiłbym również nie odsyłaniem do Oficjali G&P czy KWA, bo stamtąd wracam.

Myślę że znajdzie się ktoś, kto chętnie mi pomoże, doradzi i rozwiąże mój "dylemat". Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich komentujących ^^

Edited by SzymonS
Link to post
Share on other sites

mikadorus, szukałem repliki od Kings Arms i Evolution Airsoft. Ale niema takiej która wpadła by mi w oko. A czemu miałbym biegać z czymś co mi się nie podoba.

Jakie fps chcę uzyskać?

Może tak. Która z replik będzie podatniejsza pod tuning? Tak jak pisałem wcześniej. Mam ograniczony Budżet i chciałbym coś, co polata w stocku. Aby uzbierać kasę i myśleć później.

Biorąc pod uwagę przeczytane posty innych tematów. G&P będzie lepsze. Ładniejsze body i niema części niestandardowych jak w przypadku KWA.

Ale to spostrzeżenia świerzaka ;)

Link to post
Share on other sites

Takie jest właśnie założenie. Kupić replike, którą będę mógł z czasem ulepszać. Skoro "buda" jest lepsza przy G&P i części dostanę prędzej, niż przy KWA, to wybór powinien się uprościć.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy założenie, od razu, Mosfet'u przy zakupie repliki jest odpowiednie? Takie założenie miałem od razu i jakieś pieniądze też na to posiadam. Tylko zostaje jeszcze wybór z tych dostępnych na asgshop'ie.

Link to post
Share on other sites

Systema nowa nie jest zbyt dobra posiadam w 2 replikach i nie polecam bo mam je do wymiany w sumie. W trzeciej replice systema ze starej serii kręci idealnie. G&G zawsze jak kupiłem trafiałem na niedorobioną (kupiłem 2 sztuki obie do kosza) dlatego też jest loteria. Obie gumki kosztują około 35 zł i są wg mnie nic nie warte... Nie wiem co polecić bo sam szukam normalnej gumki. Zamówiłem prometheusa za 50 zł mam nadzieje, że będzie lepsza.

Link to post
Share on other sites

SzymonS przy montażu mosfetu trzeba otworzyć gearbox co równa się ze stratą gwarancji. Nie wiem czy przy opcji montażu, przez sklep, w którym zamówisz replikę, gwarancja pozostanie musisz zapytać ale tak jak pisał mikadorus to będzie drożyzna.

Potfurr kiedy kupowałeś te czarne systemy? Z tego co ludzie pisali na forum to ostatnimi czasy bardziej G&G spadła na jakości..

Link to post
Share on other sites

SzymonS przy montażu mosfetu trzeba otworzyć gearbox co równa się ze stratą gwarancji. Nie wiem czy przy opcji montażu, przez sklep, w którym zamówisz replikę, gwarancja pozostanie musisz zapytać ale tak jak pisał mikadorus to będzie drożyzna.

Potfurr kiedy kupowałeś te czarne systemy? Z tego co ludzie pisali na forum to ostatnimi czasy bardziej G&G spadła na jakości..

Sorki ale przy montażu prostego mośka WCALE nie trzeba otwierać geara!
Link to post
Share on other sites

Przy tej cenie lepiej wziąć G&P, poimo to posiadam KWA(ASG) i od 6 lat nie miałem z nim problemu części nie są niestandardowe jeśli chodzi o GB za to komora jest do dostania nawet jeśli się zepsuje.

 

Jeśli myślisz o tunningu to do prędkości powiedzmy 500 FPS będzie musiał wymienić

 

KWA

  • tłok
  • silnik

G&P

  • szkielet (Chodzi mi o bezawaryjna pracę a nie o to, że wytrzyma 3-6 miesięcy ...)
  • zębatki
  • cylinder na bore up
  • silnik
  • tłok
  • komora

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites

Raczej nie będę potrzebował aż 500 FPS. Nie chcę być snajperem z M4, siedzieć w krzaczorach i liczyć na to że ktoś się wystawi, i go zdejmę. Od tego są właśnie snajperzy z replikami karabinów wyborowych. Akurat, jak dla mnie, jest to temat rzeka... "zrobię swój karabin szturmowy, na niewiadomo ile fps'ów' i każdy snajper się schowa" ...po co? Zepsuć całą zabawę i grę. A przy okazji zrobić komuś krzywdę. Bez sensu...

 

Sorry za odbiegnięcie od tematu. I bez obrazy, oczywiście, sirdagor. Dziękuję Ci za przedstawienie ewentualnej sytuacji. ;)

Edited by SzymonS
Link to post
Share on other sites

dziadekmarek1 wrzuć schemat jak to jest według ciebie podłączone bo w V2 styki są przecież wewnątrz gearboxa.

Na alletanio wpisujesz "mosfet asg" i masz najtańszy(ok dychy,u mnie trzy działają już dwa roki) mosiek plus schemat montażowy i ideowy. :icon_lol: PS PRZY MOCNEJ SPRĘŻYNIE DODAJEMY MAŁY RADIATOREK. Edited by dziadekmarek1
Link to post
Share on other sites

Jedna kupiona jakiś rok temu następna pół roku temu. Obie zamontowane w replikach gdzie używam tylko ognia pojedynczego. Mam też jedną w szturmowej replice i ta działa idealnie. Też posiadam emke g&p (body mots) wygląd zewnętrzny bardzo fajny gb kompletny cnc z mosfetem zębatkami helikalnymi itp dokupiłem za 450 zł kompletny a więc chyba lepiej kupić replikę z bardzo dobrym body a później wymienić gb.

Edited by Potfurr
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...