Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chest Rig-ładownice M4 i magazynki do AK


Recommended Posts

Chciałbym sobie zamówić tę kamizelkę z linku (dopiero kompletuje sprzęt). Replika jaką będę kupował to cm.028C. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy dam radę pomieścić magazynki od AK w tych ładownicach i czy to bedzie jako tako wyglądało? Mile widziane zdjęcia posiadaczy takowej kamizelki :)

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152204940-Kamizelka-taktyczna-typu-Chest-Rig-ATC-FG.html

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków od AK to do tego typu ładownic wchodzą (oczywiście po 1 magazynku do 1 ładownicy), ale z racji tego, że magazynek od AK jest sporo dłuższy od M4 to niestety nie daje się tego rzepa zapiąć.

 

Aby to się dało zapiąć i magazynek siedział sztywno (trzeba przyszyć na ładownicy i tej "klapce" zapinanej na rzep np. zatrzask jak jest w kurtkach. Wtedy siedzi sztywno i nie wyleci.

 

Mam tak w 2 ładownicach zrobione z tego względu, że noszę tam magazynki od mp5, AK, SWD, czy pistoletu w zależności czym się posługuję. Od AK normalnie bez kombinacji w tę ładownicę pasuje magazynek np. hi-cap krótki na 220 kulek :icon_lol:

 

Minusem jest 1: wygląd, bo dziwnie to wygląda (jak nie zapięte do końca), 2 jednak rzep jest odkryty i w lesie łapią się do tego paprochy itd.

 

Bez kombinacji można magazynek AK zabezpieczyć w tej krótkiej ładownicy dociągając górę nie przez magazynek tylko jakby go owijając i mocno zapinając rzep. Wtedy to jeszcze dziwniej wygląda, ale wyjęcie maga odbywa się jednym ruchem, a sztywno też tam siedzi.

 

Jeśli chcesz fotki to zrobię :icon_lol:

 

P.S mój chest jest w zasadzie taki sam tylko olive 8 Fields i jestem z niego zadowolony :icon_smile:

 

Ale moim zdaniem nie opłaca się za 7 zł i 63 gr kombinować :hahaha:

 

Jak ja kupowałem to akurat była przebitka 100% pomiędzy jedną a drugą, więc wydałem resztę kasy na coś innego :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
(dopiero kompletuje sprzęt). Replika jaką będę kupował to cm.028C.

Ekhm bedziesz miał tam co włożyć czy kupujesz tylko dlatego że reszta kolegów ma?? Pomijając wygląd, mi przypomina to nosidełko na dzieciaka :icon_razz2: ale nie wygląd się liczy tylko funkcjonalność, to do repliki typu AK ta którą podesłał ci wiciok lepiej się sprawdzi. Używałem magów do ak w podwójnej ładownicy na m4 i często był kłopot przy szybkim wyciąganiu, bo zaczep maga haczył o ładownicę wewnątrz. Wadą tego riga jest że nie ma możliwości zmiany konfiguracji ładownic no ale coś za coś. Bierz póki jest po taniości jak pobiegasz trochę i stwierdzisz czego ci brakuje co by się przydało zmienić to kupisz coś konkretniejszego.

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków od AK to do tego typu ładownic wchodzą (oczywiście po 1 magazynku do 1 ładownicy), ale z racji tego, że magazynek od AK jest sporo dłuższy od M4 to niestety nie daje się tego rzepa zapiąć.

 

Aby to się dało zapiąć i magazynek siedział sztywno (trzeba przyszyć na ładownicy i tej "klapce" zapinanej na rzep np. zatrzask jak jest w kurtkach. Wtedy siedzi sztywno i nie wyleci.

 

Mam tak w 2 ładownicach zrobione z tego względu, że noszę tam magazynki od mp5, AK, SWD, czy pistoletu w zależności czym się posługuję. Od AK normalnie bez kombinacji w tę ładownicę pasuje magazynek np. hi-cap krótki na 220 kulek :icon_lol:

 

Minusem jest 1: wygląd, bo dziwnie to wygląda (jak nie zapięte do końca), 2 jednak rzep jest odkryty i w lesie łapią się do tego paprochy itd.

 

Bez kombinacji można magazynek AK zabezpieczyć w tej krótkiej ładownicy dociągając górę nie przez magazynek tylko jakby go owijając i mocno zapinając rzep. Wtedy to jeszcze dziwniej wygląda, ale wyjęcie maga odbywa się jednym ruchem, a sztywno też tam siedzi.

 

Jeśli chcesz fotki to zrobię :icon_lol:

 

P.S mój chest jest w zasadzie taki sam tylko olive 8 Fields i jestem z niego zadowolony :icon_smile:

 

Ale moim zdaniem nie opłaca się za 7 zł i 63 gr kombinować :hahaha:

 

Jak ja kupowałem to akurat była przebitka 100% pomiędzy jedną a drugą, więc wydałem resztę kasy na coś innego :icon_biggrin:

To poproszę fotki :)
Link to post
Share on other sites

To poproszę fotki :icon_smile:

 

A nie ma sprawy :icon_lol: Oto i fotki :icon_razz2:

Porównanie magazynków: po lewej normalny mag do AK, po prawej krótki hi-cap 220 kulek ;)

371af2d7a73bab84med.jpg

W skrajnych ładownicach naszyte zatrzaski.

264664515cb5538emed.jpg

Magazynki w ładownicach:

465e91e95c906842med.jpg

Krótki magazynek chowa się cały:

c9d3e2078bfcfc46med.jpg

Ładownice po ich zapięciu:

feb4b46fc7012804med.jpg

Owinięcie pokrywy ładownicy wokół normalnego magazynka z AK (przypominam, że mój chest rig jest na magazynki M4):

b32b9cec96193714med.jpg

 

Zmierzyłem i zwykły mag z AK wystaje od 5,5 do 7,5 cm ponad ładownicę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...