Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak do wszystkiego 25/30 l pomoc w wyborze


Recommended Posts

Poszukuję aktualnie plecaka do wszystkiego tj; praca, las, wakacje, zakupy. Z systemem molle, klamrami/sznurkami do kompresji, pas biodrowy obojętny, materiał cordura, kamuflaż oby nie czarny / krypteki i pękot greenzone.

Dotąd używałem non stop janysporta grot-a 20, ale po 7 latach poprół się na spodzie trochę, reszta trzyma się elegancko.

 

Ale patrzę i patrzę, i wierzyć mi się nie chce bo albo przespałem coś, albo dewaluacja złotego nastąpiła albo inne szmery bajery, ale coś konkretnego, z polskich producentów, np. polecane wisporty zaczynają się od 350 zł ... nawet 400 jeśli chodzi o sklepy, jeszcze dragon egg'i ... za tyle w sumie idzie wyrwać mystery-ranch'e, berghausy albo inne kontrakty na portalach aukcyjnych zagranicznych.

 

Ktoś może mi uświadomić czy warto tyle wydawać na te polskie prudukcje?

Link to post
Share on other sites

Różnica jest taka, że kupując wisporty i inne wynalazki bulisz 100% kwoty i możesz wybierać w kolorach itp. A w demobilu kupujesz to co akurat armia wybrała za słuszne i kupujesz to za jakiś ułamek ceny realnego zakupu nic po za tym. Jednym słowem jak cię stać kupuj nowe, jak cię nie stać a chcesz produkt na tym samym poziomie kup jakiś dobry demobil i nie narzekaj, że ciapki plecaka nie pasują do spodni :icon_wink:.

Link to post
Share on other sites

Kwestia funduszy to nie problem, kamo również, aktualnie mam w wz-tce bo pod mundur pasuje.

W pytaniu chodziło mi o cechy samego plecaka, wygoda/użytkowanie/rozwiązania zastosowane przy produkcji. I co najważniejsze wytrzymałość. Opinie w necie są różne, jednym trzyma się, innym puszczają szwy, zamek, klamry. Tak więc jak za produkt zawodny to cena jest wygórowana... W moim odczuciu.

Jeśli wytrzymałby choć te 4, lata to byłoby super.

Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy jak go używasz. Ja swojego wisporta sparrowa chyba po 3 latach prawie rozwaliłem szelki poprute materiał przetarty... jakoś go pozszywałem i służy nadal. Nic nie jest wieczne a z drugiej strony cena nie zawsze jest wyznacznikiem. Z własnych doświadczeń Wisporta mimo wszystko mogę śmiało polecić, materiały klamerki itd. na najwyższym poziomie, jedynie nie wszystkie ich konstrukcje mi się podobają. Helikony i ich direct action jeśli chodzi o plecaki odpuść sobie... miałem i uważam, że to dobry żart ze strony Helikona. A jeśli chodzi o konkretne modele to z wisporta polecam Whistlera, 35l ale duża komora zmieścisz co trzeba resztę skompresujesz na zakupy idealny. A na dłuższe wyprawy masz pas biodrowy więc odciążysz barki. Sparrowa 20 miałem, zdecydowanie za mały. Sparrowa 30 tylko macałem i już wydaje się pojemniejszy ale tam jest problem taki, że masz go podzielonego na 3 komory, więc fajnie można posegregować sprzęt ale w takim układzie zawsze trochę miejsca ubędzie. Ale wybierz sam a najlepiej przejdź się gdzieś do sklepu i zobacz to w realu.

Edited by koso22
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Takie małe odkurzenie, a nuż się komuś przyda...

Używam DA Dragon Egg i muszę przyznać, że sprawdza się całkiem dobrze w każdych warunkach - co prawda łatwo przegapić moment i go przeładować, ale jest to do wychwycenia po nabraniu drobnej wprawy. Największa bolączka to jajowatość bryły - cierpi na tym ładowność pod względem zewnętrznych kieszeni, które nie do końca prawidłowo się na niej układają (szczególnie po wypełnieniu obu komór).

zakop2.thumb.jpg.97d588da9b2b92bb3b4754013758aff8.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Co do wisporta, to mam trzy - stary Reindeer który leży nieużywany (ale wciąż w dobrym stanie), z nowszych - Zipperfox 40 na dłuższe wypady i Sparrow II 30 na codzień i krótsze trasy. Szczególnie ten ostatni (ma jakieś 2 lata) został już mocno przeczołgany. Wszystkie trzy trzymają się bardzo dobrze, są funkcjonalne i wygodne. Jeśli będę potrzebował kolejnego plecaka, to pewnie będzie to Wisport. Jedyna wada względem bardziej cywilnych konstrukcji to waga, ale to przez grubą cordurę i taśmy. Cenowo faktycznie podrożały, da się je jednak dorwać od czasu do czasu na niewielkich (tak z -10 %) promocjach. W sklepie Wisporta ceny są zawyżone, najlepiej kupować u dystrybutorów. Do zastosowań z pierwszego posta mam i polecam właśnie Sparrowa II. Jego duża zaleta to "prostokątność" i szeroki zakres zamków, więc działa trochę jak walizka. Do niedawna łapał się jeszcze w darmowy bagaż tanich linii lotniczych, co było już w ogóle wspaniałe ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...