Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ładowarka GFC - pytanie


Recommended Posts

Siemanelo

 

Powoli zaczynam przeglądać artykuły dot. ładowarek i akumulatorów i planuje sobie zakup.

Chodzi mi o dobrą batke, która mi dłużej posłuży, niż Ni-Mh ze stocka Cm.28, a nie o szybszy ROF.

Wybrałem:

Batke - http://gunfire.pl/pr...-25C-stick.html

Ładowarke - http://gunfire.pl/pr...GFC-Energy.html

 

I tutaj pytanie :

Biorąc pod uwagę to, że będe chodzić na strzelanki w sezonie letnim wyszukałem w necie, że lipole przechowuje się w naładowaniu 40%. Czy ta ładowarka ma opcje przygotowania akumulatora do przechowywania, czy będe musiał z tym bawić ?

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam to można nią jedynie ładować. Zawsze możesz sam ładować na 40%, mierząc napięcie. Mój egzemplarz ładowarki GFC lubił mocno się nagrzewać, "skwierczeć" i problem z diodami. Dość szybko sprzedałem. Od siebie bardziej bym polecał Redox Alpha V2. Dołożysz ok 50zł, ale masz ładowarkę na lata, którą wszystko naładujesz.

 

Jeśli chodzi o baterię to zmiana na LiPo, tak czy siak, podniesie nieco ROF. Ta, którą podałeś, spuchła mi przy może 5. ładowaniu (poprawnie używana). W przypadku zasilania stawiałbym na sklepy i firmy skierowane na rynek modelarski. Baterie Redoxa zawsze świetnie mi służyły, chociaż nadal nie jest to wygórowana półka. Jeśli masz stałą kolbę to możesz próbować upchnąć coś większego.

 

Pamiętaj, że czasem lepiej dołożyć trochę kasy i mieć bezawaryjny sprzęt na lata ;)

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówi kolega a5d4f1 warto dołożyć odrobinę więcej i mieć spokój niż kupić po taniości i za parę miesięcy kupować jeszcze raz bo się zepsuje. Sam posiadam Redox Alfa i polecam tą ładowarkę, możliwość ładowania wszystkich typów baterii, na potrzeby ASG śmiało wystarczy. Co do baterii to polecam Turnigy nanotech i Redoxy te "mocniejsze" z czerwoną naklejką. Szukaj na allegro lub na stronach sklepów modelarskich.

Link to post
Share on other sites

Tak warto dozbierać. A mierzenie napięcia to prosta sprawa trzeba mieć multimetr

multimetr.jpg

lub

LIPO-ALARM-1-2.jpg?1411560468

bardziej polecałbym pierwszą opcję, do kupienia od 30zł wzwyż

Żeby zmierzyć przykładasz te igły do dwóch różnych styków balansera (mała wtyczka zwykle biała) i masz wynik z danej celi.

Link to post
Share on other sites

No nie no... znowu poruszam ten temat :\, ale to nie daje mi spokoju.

Po głębokim zastanowieniu się, myślę, że taka duża ładowara nie będzie mi aż tak potrzebna... I jeszcze ta cena(a nie nam źródła zarobku) Może bardziej się przyda coś mniejszego

http://gunfire.pl/product-pol-1152199930-Mikroprocesorowa-ladowarka-LiPo-REDOX-230V-z-balancerem.html

 

Link to post
Share on other sites

Większe czy mniejsze to akurat drugoplanowa sprawa. W tej jak piszesz "dużej" masz możliwość ustawiania prądów ładowania i także rozładowywania pakietu. Do tego można kilka pakietów ładować i to różnych typów (i jeszcze dużo dużo więcej opcji - wystarczy się wczytać w opis).

 

W "małej" działa ładowanie pakietu Lipo i tylko do tego służy - nią nie rozładujesz. Można próbować amatorskimi sposobami rozładowywać ale istnieje ryzyko uszkodzenia baterii i wtedy jest problem to naładować jak trzeba.

 

Sam mam podobnego typu (Imax B4) i działa bez zarzutu (kupiłem używaną na próbę i została u mnie).

 

 

Ogarnia 2 baterie Lipo do Ak i do pistoletu i nie ma problemów (ładowałem kilkanaście razy).

 

Jak nie dysponujesz środkami to od biedy lepsze to niż stock (choć i na stocku ludzie strzelają i działa).

 

Co do baterii to polecam Turnigy (mam obie i bez problemów działają).

 

Do CM028 pewnie Ci np. to podejdzie :icon_smile: Towar i dostawca sprawdzony.

 

http://allegro.pl/li...6589576125.html

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...