Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Benelli m4/m1014 gbb shell ejecting co2/hpa custom shotgun


Recommended Posts

Witam!

Chciałem się pochwalić dopiero co ukończonym projektem, który pochłonął masę czasu,projektowania, materiału oraz nerw:) a jest to strzelba Maruzen m1100 gbb custom Shell ejecting wzorowana na strzelbie benelli m4/m1014.

Jest to autorski projekt wykorzystujący strzelbę gazową z systemem blowback oraz Shell ejection przerobionej na zasilanie kapsułkami co2/hpa i strzelająca kulkami 6mm.

Po każdym strzale wypada łuska i automatycznie załadowuje się nowa.Strzelba ma pojemność 6 łusek w tubie i jednej w komorze. łuski mieszczą do 9 kulek na raz.Strzelba strzela półautomatycznie.

 

Replika ma wymienione prawie wszystkie części zewnętrzne na customowe min stalowe body zewnętrzne i tuba magazynka,montaż ris a także części od repliki m56D.

Cała magia kryje się w środku,wewnętrzne wszystkie główne podzespoły wykonane i przeprojektowane na nowo ze stali oraz aluminium min. cały zespół suwadła,obsada kolby,zespół spustowy,cały zespół podajnika łusek,robiona na zamówienie wzmocniona sprężyna powrotna, zasilanie przerobione na co2/hpa z reduktorem mancrafta.

Wszystko solidnie spasowane,części wewnętrzne dopasowywane ręcznie dla płynnej pracy.

Fpsy nie mierzone,podejrzewam około 400-450 na jednej kulce 0,20.

 

Wkrótce zdjęcia lepszej jakości oraz filmik z działania strzelby:)

Pierwsze fotki:

http://airsoftphotos.net/album/show/532462

Link to post
Share on other sites

Filmik wkrótce bo planuje jeszcze jedna przeróbkę:-)

Koszta... Samą replikę kupiłem uszkodzoną wiec nie wyszło drogo natomiast części że stali to pochłonęło najwięcej funduszy,dobrze że sam wykonałem rysunki części oraz sam dopasowywałem ręcznie aby zapewnić płynna pracę systemu.

Łuski na obecną chwilę są stockowe z maruzena m1100 miałem koncepcje dorabiania łusek z teflonu i stalowych podkładek lecz na obecną chwilę posiadam około 30 stockowych wiec wystarczająco.

Link to post
Share on other sites

Pewnie jestem chętny na współpracę:)

Wstawiam filmik z działania nagrany na szybko, replika jest częściowo rozebrana aby ukazać pracę prowadnic, nagrałem przy okazji pracy nad regulowanym systemem hop up, wykorzystałem dłuższą lufę oraz dopasowałem komorę hop up z M249 a&k.

Filmik słabej jakości, nagrany na szybko ale pokazuje działanie repliki.

Wkrótce filmiki i zdjęcia w lepszej jakości.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki Panowie za docenienie pracy.

Niestety nie na sprzedaż:-)

Ale temat dalej jest rozwijany pracuje obecnie nad inna skórką dla niej:

http://smg.photobucket.com/user/akscott60/media/benelli3.jpg.html

Bedzie to wersja bezkolbowa benelli m3t,z możliwością zmiany trybów pump action-semi auto.

W każdej chwili można będzie zmienić skórkę repliki z m3 na m4 w przeciągu kilkunastu minut,jest to tak jakby modułowy system.

Wersja bezkolbowa daje możliwość przenoszenia repliki jako boczniak lub jako tzw. Breacher tool.

Niedługo podam jakieś zdjęcia nowszej wersji.

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites

Koszta to względna sprawa bo jak pisałem strzelbę stockową jako bazę czyli maruzena m1100 gbb kupiłem uszkodzoną tu na komisie,nówka to koszt koło 800 zł w górę ale trzeba sprowadzać zza granicy.

Łuski też wychodzą drogawo choć jeszcze tragedii nie ma.

Największe koszta poniosłem na tuningu wewnętrznym ponieważ wykonanie skomplikowanych części mechanizmu repliki ze stali/aluminium, często drobnych,szczegółowych nie jest taką prostą sprawą.

Jeśli znasz się na rysunku technicznym a najlepiej na projektowaniu modeli 3d wtedy można coś podziałać.

W moim przypadku wystarczyły rysunki techniczne na papierze,plus znajomy który zajmuje się obróbka metali.

Wiele części musiałem uprościć, przeprojektować aby możliwe było ich odtworzenie w stali na dostępnych maszynach.A to z takiego powodu że wszytkie ZnAlowe części były po prostu złożonymi odlewami.Musiałem przerobić niektóre stockowe mocowania na śruby kontrujące aby pozbyć się luzów oraz wzmocnić konstrukcję.

Elementy były ręcznie szlifowane i dopasowywane.

Do tego dochodzi koszt wykonania z blachy body,skorupy nasuwanej na tj. gearboxa repliki oraz kilku szczegółów zewnętrznych jak tuba magazynka itp.

Całość była krok po kroku wymieniana i dopasowywana.

Na koniec wstawienie zasilania hpa z reduktorem.

Z tego powodu strzeba nie jest na sprzedaż,za dużo pracy,kombinowania oraz nerw pochłonęła żeby się jej teraz pozbyć:-)

Jak pisałem wyżej niedługo założę osobny temat z nową skorką do niej tj. Benelli m3t w sumie wszystko jest już poskładane zostało jeszcze dorobienie szczerbinki jak w oryginale:-)

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mały up.Przerobiłem zasilanie repliki na wewnętrzne co2.Zamiast latać z weżykiem wystajacym z chwytu teraz mamy wbudowany w chwyt pistoletowy reduktor ciśnienia z regulacją do 14 bar oraz adapter na kapsułki co2 od mancrafta.

 

http://airsoftphotos.net/album/show/532462?page=2#wmasg-box/532462/534358

 

Reduktor regulowany jest śrubą z przodu repliki kluczem imbusowym,na zdjęciu specjanie wstawiona dłuższa śruba dla podgladu.

Wymiana kapsułki polega na odkreceniu adaptera i wkreceniu z nową kapsułą, wymiana zajmuje sekundy. Zestaw jest dość wydajny na jednym co2 mam od 30 strzałów w górę zależnie od dokrecenia regulacji.

Minusem jest wystający adapter lecz to rozwiązanie znacznie wygodniejsze od wężyka i butli w plecaku:-)

Po wykreceniu adaptera zasilanie jest niewidoczne.

 

Panowie jeśli ktoś jest posiadaczem uszkodzonej strzelby sprężynowej m1014 dajcie cynk na pw,szukam drugiej muszki i obejmy lufy żeby zrobić szybkowymienną konwersję na długość lufy 14''.

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Tym razem dorzuciłem do albumu wersję z krótszą lufą 14 inch entry - pojemność 5 + 1.

http://airsoftphotos.net/album/reportage/532462

Widać na fotkach wbudowany w chwyt regulator CO2 wraz z adapterem na kapsułki CO2/NO2 8g. Z jednej takiej kapsuły strzelba jest w stanie oddać około 20 strzałów.

Strzelba jest już po dopracowaniu i testach, niestety przez obecne temperatury na filmik z działania trzeba jeszcze poczekać. Może nagram jakiś pokazowy w domu jak znajdzie się chwila czasu.

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • 7 months later...

Temat żyje choć był ten czas zamrożony,nie miałem czasu go dopracować i tak lezał w piwnicy.Postanowiłem jednak dokończyć projekt, zostało kilka poprawek stalowego suwadła (głównie dla poprawy kąta wyrzutu łusek,który powodował zacinki a także zniwelowanie nadmiernego luzu bocznego).

Wkrótce postaram sie nagrać wideo z działania.

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...