Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw na start - Ocena/Pomoc


Recommended Posts

Witam,

 

Od pewnego czasu przeglądam fora, strony oraz vlogi poświęcone ASG i sam pomyślałem dlaczego by nie spróbować, problem jest taki że przez ostatnie 1,5 roku spasłem się niesamowicie ale nie o to chodzi.

Głównym problemem jak to u nowy osób w tym temacie jest dobór sprzętu do działania.

Liczę że bardziej doświadczeni wspomogą radą i opinią.

 

Tu podaję listę tego co chciałem zakupić na start:

 

Karabin: CM.028 [CM] -

Wiem, kawał chińskiego plastiku ale polecany na start, mam nadzieję że da radę.

Boczniak: REPLIKA M92F/M9 HEAVY WEIGHT GAS PISTOL [sTTI]

Ciężko było mi odszukać coś na elektryka więc został na gg, ktos posiada i może ocenić?

Oczy: GOGLE OCHRONNE MOD.2 -

Google z powodu okularów, czytałem że na spokojnie można zmieścić korekcyjne.

Maska: STALOWA MASKA SIATKOWA PDW -

Buźki może pięknej nie mam ale po co pogarszać, widziałem jak wyglądają przypadki trafień w twarz.

Ochraniacze: OCHRANIACZE NA KOLANA I ŁOKCIE -

Nie lubię klękać w mokrym, część osób może wiedzieć z czym potem się wiąże zmarznięte kolano.

Głowa: REPLIKA HEŁMU FAST BALLISTIC -

Standardowy hełm żeby nie rozwalić sobie głowy.

 

Do tego:

Plecak 15L

Zapas kulek BIO

Ładowarka

3 Magazynki AK do CYMY low cap (60)

Pokrowiec na hełm

1000ml GreenGas

Ładowarka do Bateri Lipo

 

Razem z ubiorem chciałem się zamknąć w 1000zł, czy czegoś zapomniałem czy z czymś przesadziłem?

Może coś warto zmienić lub coś dodać?

 

Link to post
Share on other sites

Na początek nie potrzebujesz pistoletu. Jak chcesz elektryka to na TG jest ich kilka. Wyświetl pistolety i wybierz producenta CM.

Jak nie będziesz się strzelał w budynkach to hełm odpuść, wystarczy czapka lub kapelusz.

Gogle: niby przestrzelili ale jak nie ma naniesionej informacji o spełnianej normie to i tak kupujesz na własne ryzyko.

Kupujesz ładowarkę do lipo a akumulatora nie?

Link to post
Share on other sites

Jak nie będziesz się strzelał w budynkach to hełm odpuść, wystarczy czapka lub kapelusz.

Nie mam pewności czy czasami nie będzie elementów CQB dodatkowo zabezpieczam się na wypadek upadku itp,

Gogle: niby przestrzelili ale jak nie ma naniesionej informacji o spełnianej normie to i tak kupujesz na własne ryzyko.

Jakieś ew. inne które nie będą kolidowały z okularami korekcyjnymi?

Kupujesz ładowarkę do lipo a akumulatora nie?

Jeszcze szukam więc nie podawałem.

Link to post
Share on other sites

Pistolet jest dobry, ale nie wiem czy na początek niezbędny. Dodałbym jego wartość do budżetu na replikę główną. Jak chcesz strzelać w CQB to po prostu wybierz taką, która się zmieści w limicie, chyba że bardzo chcesz mieć pistolet. Dolicz wtedy jakąś kaburę, bo zanim wyjmiesz z kieszeni, to już wyślą Cię na respa :P

 

Hełm tego typu przy upadku i tak Cię raczej nie ochroni ;) Jak nie zamierzasz dużo strzelać w miejscach, gdzie można przywalić głową w strop, to nie będzie konieczny. W lesie hełm tylko grzeje w głowę i magicznie przyciąga kulki. Zwłaszcza czarny.

 

Jeśli bardzo chcesz mieć dodatkowe magazynki, to ja polecam mid-capy, bo przy takiej replice snajperem nie będziesz (i to nie jest złośliwość, po prostu low-capy są dobre w drogich replikach stuningowanych na celność. W stockowym automacie będziesz musiał wystrzelić więcej kulek, żeby któraś trafiła). Za to nie widzę na Twojej liście niczego, w czym mógłbyś je nosić. Używanie hi-capa na początku to żaden wstyd, a uwolniłbyś trochę budżetu.

 

Co do maski to nie nosiłem takiej nigdy, ale wygląda na coś, w czym się zapocisz i szybciej zaparują Ci gogle. Taka bez obszyć na policzkach będzie moim zdaniem lepsza. Materiał w tanich maskach i tak pewnie nie będzie dla twarzy o wiele przyjemniejszy w dotyku niż stalowa siatka ;)

 

Plecak: zastanów się czy warto wydawać na niego pieniądze. Jeśli CQB, to pewnie jakaś hala, gdzie nie musisz przy sobie nosić rzeczy, bo leżą na respie. W lesie z reguły też możesz trzymać rzeczy na respie, zorientuj się jak to wygląda w Twojej okolicy. W razie czego paczkę kulek i 0,5 litra wody upchniesz po kieszeniach.

 

I jak już wyżej napisano: zainwestuj w atestowaną ochronę oczu. Nawet kosztem innego kawałka szpeju. Do użytku z okularami polecane były swego czasu Bolle Defender: http://armyworld.pl/product-pol-1484-Gogle-Defender-Balistyczne-Wojskowe-Bolle-Oryginal-Nowe-Zestaw-Szybek.html Są głosy, że gogle z demobilu, nawet nowe, mogą mieć szybki osłabione przez złe warunki przechowywania. I tak ufam im bardziej niż tym wynalazkom bez atestu. Ze swojej strony polecam jednodniowe soczewki kontaktowe zamiast okularów (sam noszę okulary wszędzie poza strzelaniami), a to już zwiększa Ci wybór środków ochrony oczu.

 

Podsumowując: jeśli dopiero zaczynasz i masz ograniczony budżet, to na początek weź rzeczy niezbędne, a później dokupuj kolejne gdy uznasz, że ich potrzebujesz. Nastawienie się na las/CQB/mieszankę obu to ważny czynnik w wyborze repliki.

 

PS: polecam kupno jakichś rękawic, uchronią Cię przed urazami dłoni jak się przewrócisz albo jak będziesz chciał odgarnąć jakieś kolczaste krzaki.

Link to post
Share on other sites

Jak masz tysiaka na start (swoją drogą to chciałbym tyle mieć na początek swego czasu) to kup sensowną replikę, gogle np. Bolle Pilot, dobre kulki (G&G 0.25) i ew. akumulator li-po jeśli Ci coś zostanie. Reszta gratów niepotrzebna, stracisz tylko hajs, który mógłbyś wydać na lepszą replikę główną. Pojedziesz kilka razy na jakieś niedzielne jebanki, złapiesz klimat i sam będziesz wiedział czego Ci brakuje.

 

P.s. Pistolet fajnie wygląda ale ja przez ostatnie kilka lat może ze dwa razy swojego Colta wyjmowałem, najczęściej jak skończyły się kulki w magach do głównej a nie zabrałem zapasu. W stockowej replice będziesz miał na 99% hicapa na kilkaset kulek więc ten problem Cię ominie:)

 

Kup lepiej rękawice, za 40-50 zika są już jakieś sensowne.

Link to post
Share on other sites

Witaj na forum :icon_wink:

 

1. Cm.028 to bardzo dobra replika, ale obecnie jej stosunek ceny do jakości jest niekorzystny. Lepiej dopłacić 100-150zł i mieć replikę której nie będziesz chciał się pozbyć za trzy miesiące.

2. Replika boczna - kup. Lepiej nosić niż prosić :icon_lol: Nasze zabawki potrafią się popsuć, lepiej mieć coś w kaburze.

3. Ochrona oczu - w tej cenie lepiej mieć coś markowego.

Link to post
Share on other sites

taki że przez ostatnie 1,5 roku spasłem się niesamowicie ale nie o to chodzi.

 

To nie problem o ile masz motywację, by to zmienić - ASG nie będzie remedium na nadwagę. Co prawda nie zaszkodzi, to wszystkie treningi zaczynają się od kuchni.

 

Finalnie, ASG to zabawa - tu kondycja się przydaje, ale nie jest wymagana.

Link to post
Share on other sites

Ok poszperałem, poczytałem forum i popytałem znajomych którzy mieli swoje epizody w ASG.

Ostatecznie zmieniłem trochę start:

 

Replika: KAC PDW (BI-8002) - D/BOYS lub G36C (g-001) EBB - D/BOYS lub AKS 74S (RK-02)

Oczy: Hercules Fotochrom - Global Vision + soczewki, ew. Gogle Ballistech 2 A/F - Global Vision

Maska: Maska typu Stalker

Głowa: REPLIKA HEŁMU FAST BALLISTIC (ROZMIAR L/XL) - CZARNY [FMA] - Pozostaje ta sama + pokrowiec lub ew. Kapelusz.

 

 

Ładowarka LIPO + Bateria do repliki.

Zapas kulek BIO

2x Magazynek Mid-Cap - Nie chcę biegać i udawać stada wkur... grzechotników.

 

Ktoś z czytających jest w stanie powiedzieć coś na temat tych replik? Coś więcej jak jest na forum i na YT.

 

@szmerglu

Staram się zmienić co się da ale praca siedząca nie pomaga a weekendowo nie ma za bardzo nic aktywnego do robienia.

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie midy. Jak będą po 150 kulek to może się okazać, że na początku będzie lądował na respie zanim je wykorzysta. Przy okazji nauczy się szanować amunicję albo po pierwszej strzelance zainwestuje w dodatkowe magi. Zawsze można również "w razie W" mieć przy sobie highcapa załadowanego do pełna, żeby nie hałasował.

Link to post
Share on other sites

Giety boyi odradzam niezbyt udana replika. Jeśli G36 w tym przedziale cenowym to od JG. Jeśli ak to rk-02 jest dobrym wyborem cała seria rk od boyi to właściwie to samo tylko w innym opakowaniu. Ilość magazynków zależy od tego jak długo trzymasz spust zanim kogoś trafisz, Ja gdy miałem rk-06 nosiłem 6 magów po ~60bbs i na niedzielnych strzelankach zwykle doładowywałem 2. Kulki najlepiej G&G lub ekonomicznie GF Platinum z tym że to zależy jakie midy wybierzesz bo mogą się gryźć z kulkami. Do tego jakiś tani chest rig http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/lekki-chest-rig-olive-8fields?from=listing&campaign-id=19 żeby było gdzie magi przenosić.

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli dobrze kojarzę, to po włożeniu maga AK te ładownice się nie zamkną.

 

Dobrze kojarzysz:)

 

P.s. Magazynki do G36 wchodzą na luzaku i zostaje połowa powierzchni rzepa do zamknięcia, w praktyce raczej same się nie otworzą. Kwestię jakości chińskich rzepów pomijam aczkolwiek nie jest tragicznie.

 

Aha, nie chcę Ci prawić morałów ale praca siedząca nie jest wymówką :) Zostaje rower, bieganie, siłownia i tak dalej, a przede wszystkim sensowna dieta, z umiarkowanym poziomem śmieci ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...