Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bezpieczeństwo


Recommended Posts

Hej razem z bratem i paroma znajomymi robimy sobie ekipę do strzelanek , nie tak fajnych jak Wy macie ale chcemy się poduczyć .

Zastanawiamy się czy bezpiecznie będzie bez masek stalkera, nasze najsilniejsze repliki to CM.028 oraz Shotgun short 003 .

Od razu powiem że będziemy strzelać na dystansie większym niż 10 Metrów ( zabawa w lesie) oraz mamy okularki które są w stanie ponoć wytrzymać 500 fps z 2 metrów .

Mając na myśli bezpieczne martwimy się o ukruszenie zęba i tym podobne nie chodzi tutaj o siniaka czy ból . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ryzyko uszkodzenia zęba nadal istnieje. Mi maska nigdy nie leżała i noszę tylko jak org wymaga. Zéby- odpukać- mam całe :P Podstawa to nie szczerzyć się jak małpa do banana. Ale jeśli komuś leży maska to czasem lepiej mieć ;)

Ja używam jeszcze ochraniacza bokserskiego, ale tutaj niektórzy mają problem z oddychaniem i mówieniem.

Link to post
Share on other sites

Ryzyko uszkodzenia zęba nadal istnieje. Mi maska nigdy nie leżała i noszę tylko jak org wymaga. Zéby- odpukać- mam całe :icon_razz: Podstawa to nie szczerzyć się jak małpa do banana. Ale jeśli komuś leży maska to czasem lepiej mieć :icon_wink:

Ja używam jeszcze ochraniacza bokserskiego, ale tutaj niektórzy mają problem z oddychaniem i mówieniem.

 

Okej dzięki za radę , po twojej wypowiedzi wniąskuje że nie wszyscy osłaniają ząbki , przy znacznie lepszych replikach?

Tak samo Mi się wydawało że jest ryzyko ale stosunkowo małe , mam rację ? Co nie zmienia faktu że następnym zakupem będzie jakaś ochrona twarzy.

 

 

Ps. Czy jakaś chusta , kawałek materiału Coś da ?

Edited by Narcyzek
Link to post
Share on other sites

Ps. Czy jakaś chusta , kawałek materiału Coś da ?

Jeśli będzie przylegała do twarzy, raczej nie - kilka fałd araftki za to powinno dać radę. Możecie spróbować steelmoutha. Planuję nosić takiego na simy i simopodobne gry pod buffem, wydaję mi się że powinien wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie przylegała do twarzy, raczej nie - kilka fałd araftki za to powinno dać radę. Możecie spróbować steelmoutha. Planuję nosić takiego na simy i simopodobne gry pod buffem, wydaję mi się że powinien wystarczyć.

 

Czyli co nie próbować nawet grać bez jakiejkolwiek osłony twarzy ? tzn nie licząc okularów.

Link to post
Share on other sites

Najtańsza maska stalkera kosztuje 20zł wstawianie zęba sporo więcej. Można strzelać bez maski ale zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia uzębienia. Można je zminimalizować strzelając z min 20m, nie szczerzyć się i zastosować jaką arafatkę lub szalik złożony w kilka warstw. Przydałby się jeszcze zdrowy rozsądek.

Link to post
Share on other sites

Najtańsza maska stalkera kosztuje 20zł wstawianie zęba sporo więcej. Można strzelać bez maski ale zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia uzębienia. Można je zminimalizować strzelając z min 20m, nie szczerzyć się i zastosować jaką arafatkę lub szalik złożony w kilka warstw. Przydałby się jeszcze zdrowy rozsądek.

Będzie nas 4 na razie myślę ze to starczy do jako takiej zabawy , rozsądek też będzie raczej nie będziemy celować w głowę gdybyśmy mieli iść na prawdziwą strzelankę gdzie ludzie mają bron po 500FPS to bez konkretnej obrony nie idę ;) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mamy okularki które są w stanie ponoć wytrzymać 500 fps z 2 metrów .

 

To kupcie se porządne okulary. Jakieś z atestem, które wytrzymają trafienia, a nie jakieś badziewie które "ponoć" wytrzyma.

 

 

A co do zębów - jak chcecie. Niektórzy nawet w CQB bez tego biegają i nigdy im się nic nie stało. Ale w razie przypału to jednak będziecie sobie pluli w brodę, że "mogłem wydać te dwie dychy na tę maskę, to bym nie był szczerbaty".

Link to post
Share on other sites
Czyli co nie próbować nawet grać bez jakiejkolwiek osłony twarzy ? tzn nie licząc okularów.

Moim zdaniem - lepiej nie próbować, zdarzało mi się dostawać po ryju nawet na takich shotgunówach w kameralnym gronie. Jeden pechowy strzał wystarczy żeby stracić jedynkę no i zabawa się wtedy kończy :P

Link to post
Share on other sites

To kupcie se porządne okulary. Jakieś z atestem, które wytrzymają trafienia, a nie jakieś badziewie które "ponoć" wytrzyma.

 

 

A co do zębów - jak chcecie. Niektórzy nawet w CQB bez tego biegają i nigdy im się nic nie stało. Ale w razie przypału to jednak będziecie sobie pluli w brodę, że "mogłem wydać te dwie dychy na tę maskę, to bym nie był szczerbaty".

Okularki mamy Te : czytałem w jakiś starszych postach na tym forum i kolega je chwalił, Może ktoś wie coś o tym produkcie i się wypowie ?

tym tekstem na dole się nie przejmowałem bo sporo okularów na tej stronie go ma oraz w innych tematach pisali że firmy się tylko tak bronią.

http://www.taiwangun.com/gogle-okulary/okulary-ochronne-p-j-transparent

 

Moim zdaniem - lepiej nie próbować, zdarzało mi się dostawać po ryju nawet na takich shotgunówach w kameralnym gronie. Jeden pechowy strzał wystarczy żeby stracić jedynkę no i zabawa się wtedy kończy :icon_razz:

 

PS. czytałem że siatki typu stalker to odroczenie "śmierci" z tego względu że kulki rozpryskują się i wpadają do środka zwłaszcza te EKO ( takich nie używamy) Ale mimo to się wystraszyłem.

Link to post
Share on other sites

Natychmiast wymień te okulary na coś z atestem, dopóki jeszcze masz oczy w całości. :teeth:

 

Rozumiem , marketing i te sprawy ale cytuję :

 

(OSTRZEŻENIE: próby strzelania z 2 metrów replikami ASG(ponad 500 fps) wykazały, iż na skutek uderzenia kulki mogą pojawić się wgniecenia lub rysy na szkłach, siatce, może również dojść do uszkodzenia oprawek czyniącego produkt niezdatnym do jakiegokolwiek użytku).

 

Skoro My mamy maks 370 FPS ale zazwyczaj jest to 250-300 i strzelamy z Minimum 10 metrów te okulary nie starczą ?

Link to post
Share on other sites

Cóż, twoje oczy, twój wybór. Producent nie daje żadnej gwarancji, że cokolwiek wytrzymają, a sprzedawca wprost pisze, że nie są przeznaczone do gier ASG. ;) Jeżeli te okulary nie dają ochrony przed 500 fps, to przy 300 jest to co najmniej stąpanie po cienkim lodzie.

Możesz oszczędzać na replice, na kulkach, na czymkolwiek, ale oczy masz tylko jedne i lepiej mieć 100% gwarancję, którą daje atest, że nic złego się nie stanie.

Link to post
Share on other sites

Cóż, twoje oczy, twój wybór. Producent nie daje żadnej gwarancji, że cokolwiek wytrzymają, a sprzedawca wprost pisze, że nie są przeznaczone do gier ASG. :icon_wink: Jeżeli te okulary nie dają ochrony przed 500 fps, to przy 300 jest to co najmniej stąpanie po cienkim lodzie.

Możesz oszczędzać na replice, na kulkach, na czymkolwiek, ale oczy masz tylko jedne i lepiej mieć 100% gwarancję, którą daje atest, że nic złego się nie stanie.

 

Rozumiem , trudno będzie trzeba dorwać coś nowego , ale na wszelki wypadek spróbuje je przestrzelić z cm.028 może jednak są dobre.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem , trudno będzie trzeba dorwać coś nowego , ale na wszelki wypadek spróbuje je przestrzelić z cm.028 może jednak są dobre.

Nie. Nie są. A dlaczego? Bo są chińskie i jedne wyjdą tak, że wytrzymają 600 fps, a drugie się rozlecą jak dostaniesz leszczynową gałązką w twarz. Gogle Uvex i-vo z atestem to 50 złotych, Bolle Pilot to może dycha więcej, i jeśli żałujesz tyle kasy na ochronę oczu, to w ogóle nie bierz się za to hobby. Dla swojego bezpieczeństwa i po to, żeby w razie czego inny gracz nie miał wyrzutów, że jego kulka wybiła Ci oko.

Co do siatki i odłamków kulek - to w temacie oczu, bo istnieją siatkowe okulary. Zębów Ci taki malutki odprysk nie wybije, oko mógłby uszkodzić.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

W razie trafienia w miejsce gdzie mamy zęba- maska się przyda. Jednak trzeba też wiedzieć, że jednak trafienie w jedynkę graniczy z cudem i odkąd się strzelam- zarówno jak jak i znajomi nie doświadczyli czegoś takiego.

 

Ja zabezpieczeń na zęby nie używam bo trafienia w ten rejon zdarzają się raz na pierdylion strzelanek. Ale biorę pod uwagę taką możliwość i wiem, że kiedyś mogę stracić jedynkę. Po prostu kalkuluję: wydaje mi się, że wolę grać wygodniej a ryzykując niż zmniejszyć ryzyko ale zawsze grać mniej wygodnie (w masce). Ale robię to na własne ryzyko, świadomie zagrożenia. Tak jak osłona na szybkę kolimatora- nie używam.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj na Yutobowym portalu Tanich Militarii filmików Blachy jak testowali siatkowe okularki. I o co z tą siatką chodzi. A trafienia wybijające zęby się trafiają ( mi się trafiło :icon_mad: i to właśnie od Blachy z około 30m i z 380fps :icon_mrgreen: ), więc jeżeli cenisz zęby odżałuj te parę groszy.

I pod żadnym pozorem nie używaj nieatestowanej ochrony oczu. Z jednym okiem nie tylko się głupio wygląda ale i w 3d się nic nie obejrzy.

I kupcie sobie rękawiczki ochronne. Takie z pełnymi palcami. Trafienie w palce boli i zostawia spore krwiaki. Przydadzą się też nakolanniki, też mogą być jakiekolwiek. Byle osłonić kolano przed wbijającym się kamieniem.

 

Więcej informacji znajdziesz tu ...

Link to post
Share on other sites

Jak uważacie, że wasze repliki mają mało mocy i nie zrobią wam krzywdy bez stalkerów to zróbcie test. Strzelcie 10 metrów w odsłonięte ciało, np. brzuch, plecy, wnętrze ręki. Ból pomnóżcie x10 i będziecie wiedzieć jakie to uczucie dostać w policzek lub nos.

Co do zębów byłem świadkiem utraty jedynki w pierwszych 5 minutach imprezy. Gość dostał friendly fire z 25 metrów, z chińskiej mp5 350fps.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Okej więc plan działania mam prosty , już jadą te gówniane okulary PJ wiec muszę je przyjąć . Będę używać ich przy strzelaniu do celów na pewno nawet jeśli coś odbije się od puszki czy czegokolwiek z odległości 10 metrów lub więcej i wróci do mnie , siła będzie na tyle mała Że okulary wytrzymają. Od razu zamawiam UVEX IVO oraz maskę , wtedy dopiero zaczniemy się strzelać . DOBRY PLAN ?

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry. Miejsce po pustym zębie wypełnisz (płacąc za to sporo z własnej kieszeni) a po oku nie.

 

Maskę metalową można dowolnie giąć kombinerkami itd by nie uwierała, nie haczyła o okulary, nie cisnęła krawędziami w twarz itd. Można ją zintegrować z bowmanem (zestaw słuchawkowy) i bardzo przydaje się w lesie w nocy. No i maskuje bladość twarzy - jeżeli jest zielona.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...