Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Potrzebóję pomocy przy wyborze repliki ASG.


Recommended Posts

Ja natomiast jestem szczęśliwym posiadaczem specny SA-V05 i szczerze polecam repliki tego producenta. Wykonanie jest całkiem dobre, a jedyny problem techniczny jaki napotkałem został rozwiązany bez rozkładania repliki przy użyciu smaru silikonowego. Dodatkowo repliki te całkiem dobrze nadają się do tuningu, i nawet niewielkim kosztem można w nich sporo poprawić.

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Przejrzałem repliki G&G CM i szczerze nie kalkuluje mi się jakoś.

Z opinii jakie przeczytałem na forum wnioskuje, że te modele w okolicach 1300zł średnio nadają się do tuningu. Stock wychodzi z dobrymi bebechami, ale później jest lipa. Poza tym za dużo jak dla mnie plastiku (a nie czekaj "tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym") :icon_razz2:

Wydaje mi się, że jak już miałbym się decydować na G&G to najlepiej przy dostępnym budżecie ok 1500zł i więcej, wtedy można szaleć, bo warto.

 

Po przeczytaniu artykułu M-ki [specna Arms] raczej zostanę przy SA jedyny dylemat jaki teraz mam to czy wybrać E&C czy SAEC.

Dylemat jest, bo różnica w cenie to 288zł :icon_wink: + "SAEC prócz szybkiej wymiany sprężyny mają nieco lepszy zespoł cylinder-tłok, ale poza tym nie wiele się różnią."

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

W kwestii SAEC czy E&C - zależy jak często chcesz tą sprężynę zmieniać i gdzie. Przy E&C musisz wyjąć GB z body, co oznacza dostępność zestawu narzędzi: dlugi śrubokręt do prowadnicy kolby, imbus do pinów, coś do wybicia pinu bolt-catch'a, śrubokręt krzyżakowy do demontażu chwytu pistoletowego... Największy problem jest właśnie z tymi śrubami, bo się szybko wyrabiają.

Główną zaletą E&C w stosunku do "zwykłego" GB V2, jest to, że przy jego składaniu nie musisz mordować się ze sprężyną główną i anti-rewersalem jednocześnie :icon_mrgreen:

 

SAEC to już jest pełnoprawny szybki system wymiany sprężyny, gdzie demontujesz tylko kolbę (jedno narzędzie).

 

Twoja decyzja, jak Ci się to kalkuluje. Patrząc na aktualne ceny w GF, poczekałbym na promocję :icon_smile:

Dla mnie specna dobra, ale do 750zł :icon_wink:

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
Z opinii jakie przeczytałem na forum wnioskuje, że te modele w okolicach 1300zł średnio nadają się do tuningu

Jeśli jednak masz 1300 złotych i chcesz replikę do tuningu, to popatrz jeszcze na emki KWA:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&id=5907

I taka klasycznie urokliwa akurat na promocji:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&mid=354&id=5864

Link to post
Share on other sites

@kukunamuniu dzięki za linki. Problem w tym, że wole M4 ;) chociaż cena niezła

 

 

@Majkhel różnice pomiędzy SAEC a E&C ogólnie znam, ale dzięki za potwierdzenie :icon_razz2: .

 

Zastanawiam się tylko czy jak zacznie się tuning i dojdzie do GB, to czy znajdę taki szkielet GB, który pozwoli mi nadal korzystać z tego systemu wymiany. Bo z tego co widziałem GB CNC z systemami QC/QSC są, np.: Tornado™ or RetroArms. Z drugiej strony ciekawe czy mając dostęp poprzez SAEC do sprężyny da się ja wymontować mając w środku taki GB z E&C/QC/QSC, hmm dziura w sumie pozostaje...

 

 

SA-A03 - 869 zł:

https://gunfire.pl/product-pol-1152200040-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-A03.html

 

SA-A03 + SAEC - 1099 zł:

https://gunfire.pl/product-pol-1152203991-Replika-karabinka-SA-A03-SAEC-TM-System.html

Link to post
Share on other sites

Zastanów się jak często będziesz wymieniać ta sprężyne? Czy w twojej okolicy są organizowane strzelanki cqb?

Sprężyne zadko się wymienia, a w wersji E&C jest to łatwe i nawet nie mając wyprawy nie zajmnie więcej niż pół godzinki. Wiec nie widzę sensu dopłacać do SAEC. Swoją drogą cena 870 zł to już i tak dużo jak na specne.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

GB nie wymienia się w ramach tuningu, tylko w przypadku jego zniszczenia. A żeby temu zapobiec, zastosuj sorbo do mocniejszych sprężyn, tak jak Ci pisałem w temacie o specnie.

No chyba, że planujesz robić z tego snajperkę z 600fps.

GB w razie czego są, tak jak mówisz. Kwestia osadzenia w body. Musiałbyś się podpytać w sklepie, czy te GB są kompatybilne z SAEC, czy tylko kopiują rozwiązania z E&C.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...