Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam trochę pytań na temat upgrade'u mojego pistolecika maszynowego. Chciałbym go trochę wyszpejować i zwracam się do was o pomoc :P

 

 

1. Czy tą szyne zamontuje bez problemu? LINK

2. Jaki (niedrogi) kolimator do niej polecacie?

3. Czy szłoby zamontować jakikolwiek tłumik? W jaki sposób?

4. Czy istnieją kolby do wersji kurz?

Link to post
Share on other sites

Ad. 1

szynę zamontujesz na mp5 (- sam taką mam w cm041k). Te stopki mocujące przychodzą dokładnie w miejscu takich spłaszczeń na korpusie repliki (jak sobie na nią spojrzysz to zauważysz). Niestety minus taki, że tej szyny nie przesuniesz względem repliki i pasuje tylko w 1 położeniu - nie jest też jakaś specjalnie długa :(

 

Ad.2

 

kolimator to już zależy od gustu i zasobności portfela. Możesz wziąć dedykowany do mp5 (ale wtedy Ci ta szyna nie potrzebna), albo np. taki:

http://allegro.pl/lu...6741599527.html

Mam na drugiej replice i go przymierzałem do mp5 (pole widzenia przechodzi dokładnie nad samą muszką - bez żadnej szyny podwyższającej itp). A sam kolimator polecam, bo nie było problemów z regulacją ani z działaniem nawet w terenie w słoneczne dni (regulacja jasności plamki).

Jakbyś brał jakiś kolimator typu mini to jest on mniejszy i może się okazać, że będziesz musiał dać jeszcze szynę podwyższającą np. 1/2, albo 1".

 

Jakbyś chciał w cbq walczyć to dobrze pomyśleć o tym:

http://allegro.pl/as...6605162481.html

http://allegro.pl/os...6123508129.html

lub były takie nakładane 2 części osłony z dwóch stron skręcane śrubkami (sam to mam zrobione - na taki kolimator jak podany wyżej).

 

Ad3.

 

Z tłumikiem w wersji krótkiej pewnie by się dało powalczyć, ale trzeba byłoby wymyślić w jaki sposób go właśnie tam zamontować (nie ma za bardzo jak -można kombinować i wstawić jakąś tulejkę z kołnierzem + tłumik nakładany i przykręcany na gwint albo na śrubki itp).

Trochę zabawy jest i tego sam nie zrobisz, bo potrzebna będzie pomoc tokarza :icon_biggrin: Do tego jak replika na gwaranacji to raczej bym z tym nie grzebał.

 

 

Ad4.

 

Kolbę do wersji krótkiej można dokupić:

wersję teleskopową:

http://allegro.pl/ko...6756789546.html

albo składaną na bok (jakiś czas temu sam zerkałem na nie - kolba pdw).

 

Kolba montowana jest po wyjęciu tylnej zaślepki w replice (wyjęcie 2 pinów i dużej zaślepki/tylnej ścianki z uchem na zawieszenie).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Do mp5k można dodać teleskop z m4.

 

Wyjmujesz tylne ucho zawieszenia z mp5, dajesz nakrętkę z drugiej strony. Dalej to tylko odpowiednia długość śrubki i mamy fajną customową kolbę. By kolba się nie gibała możesz zrobić lekkie nacięcia, albo przewiercić tyłek mp5 i dodać śrubkę/pin stabilizujący.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Kolbę do wersji krótkiej można dokupić:

wersję teleskopową:

http://allegro.pl/ko...6756789546.html

albo składaną na bok (jakiś czas temu sam zerkałem na nie - kolba pdw).

 

Kolba montowana jest po wyjęciu tylnej zaślepki w replice (wyjęcie 2 pinów i dużej zaślepki/tylnej ścianki z uchem na zawieszenie).

Ta kolba nijak nie będzie pasować, ma montaż "zewnętrzny" do zwykłego mp5 na 1 pin, a nie do kurza "wewnętrzny" na 2 piny.

 

Pasować będzie tylko i wyłącznie kolba pdw, albo coś kombinowanego.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zależy Ci na czasie, to ten sam kolimator, który podlinkował Foton, znajdziesz na Aliexpress za ok. 65 złotych. Chyba, że to tylko mój model był w dokładnie tym samym opakowaniu i z tą samą zawartością, co ten z Taiwangun. Co prawda, ten nie jest od krakmana, tylko z alledrogo, ale cena jest w przybliżeniu ta sama, więc produkt prawdopodobnie również jest ten sam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie te kolby na montaż zewnętrzny coś mi się wydaje ze nie wejdą, dlatego najlepszą opcją byłoby chyba zamontowanie tej od m4. Co do tłumika to trudno, jak sie zamontuje kolbe i fajny kolimatorek to juz bedzie fajnie wyglądać i bez tego tlumika. Raczej zrobiłbym coś na wzór tego:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nie chciałem zakładać nowego tematu. Trochę leżał u mnie w szafie w częściach w/w mp5k w wersji PDW. Ostatnio postanowiłem go złożyć do kupy i niestety gdzieś w miedzy czasie zapodziała się płytka selektora ognia. W żadnym sklepie nie jest ona dostępna dla tego modelu. Czy ktoś miał podobny problem? Czy można ją dopasować od jakiejś innej repliki? A może przerobić płytkę z innej repliki?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...