Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Alternatywa dla JG 608 i CM.028


Recommended Posts

Witam

Pytanie jak w temacie. Czy istnieje jakaś rozsądna alternatywa dla replik JG 608 i CM.028. Oczywiście w cenie do 450 zł. Z chęcią coś taniej:)

Zastanawiałem się też nad Galaxy G.5K, jednak ma ciut mało fps, a głównie pewnie będzie mi chodziło o "broń" do lasu, do CQB już coś mam. Jaka jest możliwość sensownego upgrade'u, zwłaszcza jeśli chodzi o celność i zasięg?

Wszędzie są dylematy pt. JG czy CM:)

Jak mniemam to nie ma sensu się nawet patrzeć na tą promkę: https://gunfire.pl/product-pol-1152194409-Replika-karabinka-BI-3281.html

Pozdro:)

Link to post
Share on other sites

Emki Boyca to obecnie najgorsza emka na rynku. Paradoksalnie ich AK (seria RK) to obecnie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) replika II klasy, jej koszt to ok. 500 zł. Alternatywą dla rzeszy ludzi którzy z jakiegoś powodu AK nie lubią (a szkoda) jest właśnie JG 608, aczkolwiek słyszałem opinie że po dłuższym czasie ludziom przestaje się podobać plastikowe body (tak słyszałem, bo sam JG nie posiadam). CM028 jest niezła (sam wciąż używam) ale powoli odchodzi do lamusa, bo jest w przestarzałym systemie konstrukcyjnym i coraz trudniej o części wymienne/ do tuningu.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić na handelek w tej cenie;)

 

A co do plastiku w G608 to jest naprawdę przyzwoity, twardy, nie ma się wrażenia trzymania zabawki. Jest taki, nie wiem jak to napisać... gęsty? Ja mam swoją gietę od 2012 chyba albo i dłużej, nie pamiętam - nic nie trzeszczy ani się nie luzuje (jedynie piny wchodzą luźniej ale nie na tyle żeby je zgubić). Może taki egzemplarz, nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie miałem w łapach tych lepszych G36 jak CA/ARES, ale mi przez jakieś sześć lat nie zbrzydł plastik w mojej G608.

Co prawda w składanej kolbie i froncie po jakimś czasie coś zaczęło grzechotać, ale obie te rzeczy zamieniłem na inne (pełna kolba JG, niby "snajperska" :D i metalowy front z RISami) i jest to kawał solidnej repliki.

Jeśli mam być szczery, to najbardziej zabawkowy wygląd z mojej kolekcji ma Mk23 Tokyo Marui (pomijając shotgun GFG)

Link to post
Share on other sites

Na handel tez nie głupi pomysł, ale hmmm... może warto też wziąć dla siebie? Czy "warta" jest tych 450zł, że nie wspomnę już o prawie 1000zł.

Wizualnie bardziej mi leży JG 608, ale jednak te Krebs jest full metal i ma ponad 400 fps'ów.... chyba jednak Krebs

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Sorki, zastosowałem skrót myślowy:) kto poleci emke w tym przedziale cenowym do "świeżaka"? A ile osób poleci cymke lub jg? :icon_smile:

 

 

Zamiast skrótów myślowych polecę stosować zasady poprawnej polszczyzny.

Arend

Rany boskie, za co znowu? Skąd te uszczypliwości? Wstało się lewą nogą dzisiaj? Przepraszam najmocniej za swe błędy.

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/

Emki mają inną, delikatniejszą konstrukcję gearboxa i body. O ile taki kałasz czy G36 wytrzyma cięcie kosztów, to tańsza emka może sypać się w rękach. Niemniej, powyżej pewnego pułapu cenowego emki są już bardzo solidne i nawet jako zagorzały ersoftowy hipster, zastanawiam się czy nie wziąć sobie jedną do CQB zamiast po raz enty pakować się w to co mi się podoba, ale nie jest tak popularne i przez to droższe.

Nie jestem bardzo zorientowany w temacie, ale poniżej Combat Machine G&G (lub czegoś w promocji), lepiej nie schodzić, a Combat Machine nie ma metalowego body.

 

Jeśli G36 JG podoba Ci się wizualnie, wziąłbym ją. Łatwo teraz o części zewnętrzne, wewnętrzne też. Droższe magi można zamienić na emkowe z odpowiednim adapterem. Puryści mogą na coś takiego kręcić nosem, ale są chyba gorsze zbrodnie :icon_razz: Na pewno nie pożałujesz, a kto wie, może nawet trafisz w 10tkę z takim wyborem jak już ją przestrzelasz parę razy.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Możesz dorwać Wałka od force core full metal z 400fps za ok. 450zł.

 

W praktyce dużo z wałków jest nadal nieużywanych.... mój brat kupił 2 i nadal żadnego z nich nie użył i leżą sobie w szafie.

 

Szukaj po komisach. Najlepiej by były w miarę ładnie zachowane. Replika jest niczego sobie i za dodatkowe 70zł można zrobić tam ok. 500fps. W stocku przebija te tanie giety i AK. Dodam, że część wałków nadal jest na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, to w zasadzie w którą stronę bym nie poszedł to będzie ok chyba:) Ta kwestia wymaga chyba przespania się z tym wyborem, bo:

- JG na pewno wizualnie jest bardziej "współczesny", przynajmniej dla mnie, ale plastik full. Do tego fps najmniej.

- Emka od FC...też spoko, prawie w 100% metal, oprócz chwytu i kolby. Cena podobna jak w G36 JG

- AK od FC - full metal, cena taka jw., najwięcej fps...

Byłem już prawie na 90% zdecydowany na AK, ale teraz jeszcze mi chodzi M4 po głowie na nowo:P

 

EDIT:

Emek już nie ma:)))

Wałka też.

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Skoro już ciągniemy temat, to jeszcze zapytam, bo przeglądam oferty sklepów. Na ile istotna jest różnica pomiędzy JG 602, 608-2, 608-4. Chyba chodzi tylko o dłuższą lufę wewnętrzną. Czy ma to jakieś istotne znaczenie? Bo w zasadzie to prawie 100zł różnicy. A np. chcąć wstawić lufę prezyzyjną/dłuższą i tak musiałbym kupić nową. Czy części wewnętrzne są lepiej dostosowane w v4?

Link to post
Share on other sites

Dzięki Arend za informację:)

Tak nadal szukam i szukam....Ktoś z Was słyszał o tym sklepie i tych replikach?

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-41416-Replika-karabinu-JG112.html - niezbyt ładna, ale co tam:D

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-4852-Replika-karabinka-GFG28-A2-czarna.html# - ciekawią mnie opinie o AUG:) Mam sentyment po kilku gierkach :D

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-5781-Replika-karabinu-JG098.html

i ostatni to M14 SOCOM AEG Cybergun...rodem chyba z Call of Duty??:P

Link to post
Share on other sites

Szymo, tak w zasadzie to powinieneś się jako zielenina skupić na sprzęcie jak najbardziej typowym. Bo tak będzie niestety ekonomicznie. Porównaj chociażby ceny dodatkowych magów do AUGa i G3 do cen magów do emki czy kałasza. Na fanaberie typu replika niestandardowa przyjdzie czas.

Link to post
Share on other sites

Dylematy:P

Dobra, doczytałem jeszcze to i owo. Wybiorę chyba jednak G608. Nie jestem tylko pewien którą wersję...bo jest ich troszkę. W zasadzie to kwestia długości lufy i tego, że te "nowsze" mają regulację fps? która z tego co widziałem na yt, raz działa a raz nie:P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...