Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika boczna na start


Recommended Posts

Ale ale, jeśli to ma być Twoja replika główna, to niestety słaby pomysł. STTI jest świetnym boczniakiem, ale jeśli chcesz mieć replikę główną w takim budżecie, to lepiej weź AGM003. Przebija Berettę zasięgiem, ceną dodatkowych magów, celnością. I nie musisz kupować gazu.

Link to post
Share on other sites

Za 70 zł to możesz sobie kupić to na wystawe na półce. Musisz wydać koło 200min żeby coś z tego było

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zarejestrowałeś się w zeszłym miesiącu i już jesteś takim specem, żeby ludzi zniechęcać?

@Rafaello95

STTI to dobra klamka (prosta, niezawodna, tania, absolutnie żadnych bajerów i full plastik). Ale klamka nie nadaje się na broń główną.

Jak masz bardzo ciasny budżet, kup AGM003 (niektóre serie mają trzy magazynki w pudle, a cena taka sama jak z jednym) i zbieraj na elektryka.

Jak możesz dozbierać, to za około 430 masz sensowne G608. Za około 320 masz G5K Galaxy, ale do lasu nie polecam.

Sensowne M4 niestety zaczynają się od około 800 PLN, wcześniej jest tylko kontrowersyjna Specna.

Cyma robi dobre repliki AK, ale 028 w różnych wydaniach sobie daruj, bo obecnie nie jest wart swojej ceny. Boyi też ma dobre AK, seria RK.

Nie zapomnij o porządnej, atestowanej ochronie oczu.

Link to post
Share on other sites

>do 100 zł AGM 003 lub pistolety STTi- wszystkie mają swoje wady i zalety

>długo nic

>ca. 350 zł G5k Galaxy- raczej do budynku ale do lasu od biedy się nada

>ca. 500 zł JG608 lub AK Boyi (seria RK)

>Do tego okulary uvex/bolle/ess (ca. 50-100 zł) i mundur BW (flecktarn) z demobilu (ca. 20 zł na alledrogo)

Takie są sensowne opcje przy małym budżecie.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Na razie nie stać mnie żeby wydać aż tyle na raz. Stąd pytanie o te tańsze repliki

STTI:

- trudno go uszkodzić

- masz sensownego boczniaka na przyszłość

AGM:

- tańsze magazynki (i może mieć dodatkowe już w zestawie)

- lepsza celność

- lepszy zasięg

- nie musisz mieć gazu

- dużo fajniej działający spust

- AGMa musisz zawsze ładować pełnym ruchem tył-przód, inaczej możesz go uszkodzić, a części zamiennych nie ma.

 

Jeśli planujesz uzbierać na AEGa w najbliższym czasie, to STTI może Ci posłużyć kilka strzelanek na hali jako broń główna, chociaż z jednym magazynkiem to może być ciężko. Z dwoma już masz jakieś pole manewru, ja świetnie się bawiłem w takim układzie ;) W lesie nie wróżę Ci z nim wielkiego sukcesu, na dłuższą metę na hali też zatęsknisz za czymś konkretniejszym.

Jeśli szukasz repliki na dłużej, to AGM daje Ci w lesie szanse, o ile masz trochę smykałki do podchodów. Pamiętaj tylko o tym przeładowaniu i nie kładź go na dnie bagażnika, bo się może złamać pod ciężarem reszty szpeju ;)

Link to post
Share on other sites

Do tarczy się nada, ale to tak na siłę, bo do tarczy lepsza wiatrówka. STTI nie ma nawet ruchomego zamka - to jest replika czysto użytkowa, esencja boczniaka bez jakichkolwiek bajerów.

Do gry tak jak mówię - STTI jeśli zamierasz niedługo kupić AEGa i grasz CQB, AGM jeśli do AEGa jeszcze daleko.

Link to post
Share on other sites

Witam kiedyś pytałem o batkę do rk02 tera chciałbym zapytać o dobrego boczniaka (nie gaziak ani aeg) na start (Budżet 100 zł).

Czy ten model da rade: https://www.militaria.pl/action_sport_games/pistolet_asg_sti_m1911_classic_16845_p5844.xml?cat=124

Jeśli nie to co mogli byście mi polecić na start.

Wszystkim zaangażowanym z góry dziękuje.

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Stinger, start z pistoletem jest mało sensowny. Pistolet ma mniejszy zasięg, ciężej się z niego celuje i wymaga sporo umiejętności w strzelaniu w ruchu.

Ale jeżeli się uparłeś to albo Beretta STTI albo Ruger KJW. Tylko że stówka to mało na oba.

Link to post
Share on other sites

Stinger, start z pistoletem jest mało sensowny. Pistolet ma mniejszy zasięg, ciężej się z niego celuje i wymaga sporo umiejętności w strzelaniu w ruchu.

Ale jeżeli się uparłeś to albo Beretta STTI albo Ruger KJW. Tylko że stówka to mało na oba.

Przecież Beretta kosztuje 76 złotych, albo 87 w wersji bez RISa pod lufą ;)

Link to post
Share on other sites

Pistolet sprężynowy nadaje się jako:

a) wypełniacz kabury

b) broń ostatniej szansy do pojedynczego strzału na małą odległość

c) do pykania do puszek na działce

 

Nie chcesz pewnie gazówki ze względu na koszt gazu. Nie ma się co przejmować. Na strzelankach leśnych tak żadko użyjesz pistoletu, że butlę będziesz miał na rok. Do CQB zużycie gazu będzie dużo większe ale przynajmniej sobie postrzelasz a ze sprężyniakiem nie będziesz mieć najmniejszych szans.

 

Repliki bez blowbacku tak jak ta polecana Beretka z STTI mają najniższe zużycie gazu i to jest chyba najlepsza pozycja jak chodzi o stosunek grywalność/koszty użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Pistolet sprężynowy nadaje się jako:

c) do pykania do puszek na działce

 

A i to na ogległość góra 10-15 m na kulkach 0,12, które to latają gdzie chcą.

 

Można zakup elektryka (jednak) rozważyć: CM 030, CM 122, CM 125, CM 127 itp.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
Można zakup elektryka (jednak) rozważyć: CM 030, CM 122, CM 125, CM 127 itp.

Ale to już poza budżetem.

Nie chcesz pewnie gazówki ze względu na koszt gazu. Nie ma się co przejmować. Na strzelankach leśnych tak żadko użyjesz pistoletu, że butlę będziesz miał na rok.

Ja już drugi rok lecę ;) Kupiłem razem z repliką dwie butle 1000 ml i jedną 400 ml, dopiero teraz kończę pierwszą 1000 ml. Głównie las, po drodze było jakieś CQB parę razy, trochę gazu pożyczyłem kolegom z "poważnymi" gaziakiami.

Kolejnym przewagą STTI nad droższymi gaziakami jest jego prostota i bezawaryjność. Starczy raz na jakiś czas wyczyścić środek z błota, troszkę smaru na uszczelki, i działa pięknie. Tylko magazynki na łączeniach musiałem potraktowac superglue, bo się zrobił luz i miałem zacinki. Ostatnio też rozciągnąłem lekko sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...