Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt M1911A1 - ARMY vs WE


Recommended Posts

Witam wszystkich. Planuję zakupić replikę Colta, najchętniej tego najbardziej klasycznego modelu, M1911A1, choć nie wykluczam też bardziej nowoczesnych konstrukcji. Tak więc znalazłem 2 repliki tego pistoletu w przedziale cenowym 300-400 zł. Pierwszy to chińczyk - R31 od ARMY, drugi, tajwaniec - GGB0317TM2 od WE. O ile Colt od WE bardziej podoba mi się wizualnie, to niestety mieści mniej kulek w magazynku - 15, no i jest droższy o jakieś 75 zł (395zł na Zbrojowni, a R31 - 320 na Gunfire). Pistolet od ARMY jest cały czarny, mieści 25 kulek no i jest tańszy. Tu też pada pytanie: który bardziej byście polecili? Zależy mi na jak najmniejszej awaryjności, świetnym spasowaniu, tak, by nic nie latało, oraz przyzwoitym zasięgu i celności. Wiem, że tajwańce lepsze od chińczyków, jednak czy warto do niego dopłacać, jednocześnie mając mniej pojemny magazynek? A może polecilibyście jakieś inne modele Colta w tym przedziale cenowym? Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

WE jest mega awaryjny.

 

Army jest w miarę, ale ma słabe magazynki. Zwykle trzeba je uszczelniać. Body jest średniawe. I w zależności od wersji ma oznaczenia, które wcale takie pięknie nie są.

 

Jest jeszcze KJW. Wg mnie lepszy wybór. Możesz stosować magi green gas i CO2. Ma lepszy metal od army, ale brak oznaczeń. Za używkę dasz ok. 300-350zł. Moim zdaniem warto, ale używki lepiej brać od sprawdzonego źródła.

 

W okolicy twojego budżetu kupisz używne TM, które jest o niebo lepszą opcją. Najwyżej dołożysz te 50-70zł a różnica w wykonaniu i awaryjności ogromna. Zwłaszcza same magi, które w army są o ponad 100zł tańsze niż w TM. Ta różnica w cenie polega na tym, że magi TM są praktycznie wieczne i nie łapią fochów. Myślę, że jeden japoński mag jest wart co najmniej trzech takich jak od army (pomijając, że magi są wymienne).

Link to post
Share on other sites

Ja tam mam Army R31 i kupiłem go właśnie między innymi dla oznaczeń, które są moim zdaniem bardzo dobre i niemal w 100% pokrywają się z palnymi a do tego brak napisów typu "made in" lub "cal 6mm". Przemiał mam rzędu 2000bb i działa bez zarzutu ale uszczelkę ładowania magazynka musiałem wymienić na zapalniczkową, bo oryginał był słaby.

Niestety zdaje się ale ostatnie wypusty Army są już bez oznaczeń, to trzeba zweryfikować. Generalnie Colty mają wąski magazynek i mało gazu się w nim mieści. Przez to z armiacza przy szybkim strzelaniu gaz czasem nie wystarcza na wywalenie całego magazynka.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Co to oznaczeń R31 - pytałem już na Gunfire, nie posiada ich. Colta chciałem nowego, nie używkę, więc Tokyo Marui odpada. KJW najtaniej chodzi za 460 zł. Czyli tych, które wymieniłem, nie warto brać? Są jakieś alternatywy w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Nic o nich nie wiadomo. Recenzje są pobieżne lub w formie youtubowej. Zamek jeśli dobrze widziałem jest z pomysłu army (kurek uderza w pochłaniacz na sprężynce) - tak przynajmniej wygląda to z foto. Większość firm ma tam śruby. Z recek wynika, że ma prowadnię sprężyny ze stali - w większości jest to znal. Jest film z magnesem, ale magnes coś za słabo trzymał, ale jednak.

 

Niby magazynek taki świetny, ale kosztuje tyle samo co reszta chińskich. 15$, dla porównania magazynek TM kosztuje 28$. Różnica w cenie sugeruje, że pewnie jakiś świetny to on nie jest.

 

Nie widać też mocowania cylindra gazowego. I pewnie to mocowanie dałoby odpowiedź na pytanie w czyje ślady poszło APS.

 

 

- fail taki, że green screen wycina ten cylinder i kurna nie zobaczysz co to za standard. :icon_biggrin: Wygląda o zabawnie, bo jakby bez flaków strzelał.

 

Innemu w recce ułamał się element zamka.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No dobrze, to wrócmy do ARMY i WE. Kilka pytań:

- Czy WE jest aż tak bardzo awaryjny? Co takiego w nim się psuje?

- Czy Coltem ARMY wystrzelam jeden magazynek na jednym ładowaniu gazem? Bo jeśli nie, to nie ma sensu brać colta z większym magazynkiem, kiedy go i tak nie wystrzelam.

- Jak wypada porównanie zewnętrzne obu replik? Czy któraś jest wykonana z gorszego stopu cynku i aluminium? Która z nich jest bardziej spasowana? Zależy mi, by nie miała żadnych luzów.

Link to post
Share on other sites

WE nie jest w standardzie TM. To jest argument. Wg mnie ładniejszy jest ten od WE. Ale to również topowa replika pod względem awaryjności. KJW czy army mają problemy z magami. Ale wymienisz magi i jest ok. Natomiast WE szybko sypią się wewnętrznie.

 

Mam do nich uraz. Kumpel dał na chwilę, bo byłem ciekaw jak kopie. Padła po kilku strzałach. Drugiemu ten sam model posypał się jeszcze na tej strzelance. WE nie ma szczęścia do coltów.

Link to post
Share on other sites

Miałem Berettę od WE, zabrana na jedną strzelankę, wystrzelony jeden magazynek. Potem cały czas leżała w pudełku. Magazynek zaczął syfonować, więc zwróciłem do sklepu. Jeśli wziąłbym ARMY, to na jaki magazynek wymienić?

Link to post
Share on other sites

To sporo. Nie chcę aż tyle inwestować w pistolet, już wolałbym od razu kupić np. KJW czy jakiś inny. Szukam czegoś niedrogiego, co będzie dobrze wyglądać i dobrze strzelać. I koniecznie nowy, używki nie wchodzą w grę. Jak już mówiłem, budżet to 300, maks. 400 zł. Co z resztą moich pytań? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zależy mi na jak najmniejszej awaryjności, świetnym spasowaniu, tak, by nic nie latało, oraz przyzwoitym zasięgu i celności

 

W takim razie powiedz co tak naprawdę się liczy w klamce. Bo, ciężko znaleźć cokolwiek w tych parametrach, w tej cenie. To tylko TM się kwalifikuje. Celujesz w klamkę raczej średnich standardów więc powinieneś oczekiwać, że mogą być drobne problemy. Masz też odpowiedź, że skoro nie chcesz zwiększyć budżetu to army będzie dobrym pomysłem. W tej kwocie jest do bardzo porządny pistolet. Nad tym WE nie myśl jeśli klamka ma działać.

 

Magazynek TM nie jest konieczny, ale jeśli miałbym kupować maga to zdecydowanie TM. ewentualnie bell... Co do gazożerności to przy prawidłowo złożonym pistolecie, szczelnym magu army dasz radę wystrzelić z półtora-2 standardowe magazynki. Ale ostatnie strzały będą słabe. Może być konieczność ręcznego przeładowania na ostatnich strzałach (za mały ruch zamka by przeładować, ale wystrzelić da radę). Ale to zależy od wielu czynników - gazu, temperatury, stanu uszczelek, zaworów, ew. ubytków, nadlewek, nasmarowania. Jak są problemy to możesz wystrzelić z 10 lub 15 i dalej klapa. Ale wszystko da się naprawić. Jak się szczęki maga zepsują to kupisz najwyżej nowy magazynek lub znajdziesz za bezcen w komisie

 

KJW z magiem na CO2 będzie lepszym wyborem od tego army. Ja bym dopłacił, bo masz możliwość strzelania w zimie i trochę lepszą jakość materiałów. Ale nie ma się co dziwić, bo klamka jest droższa.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie oczekuję cudów w tej cenie. Dlatego pytam, który z nich w tej cenie bardziej opłaca się kupić. Co do magów na CO2 - odpada, nie podoba mi się ten wystający z niego dynks, chyba służy do dociskania kapsuły z gazem. Czyli wniosek taki, że nie warto dopłacać do WE i wziąć ARMY.

mareq - czekam na wyniki testu, daj znać jak to wygląda :).

Link to post
Share on other sites

Colty WE i ich pochodne są zrobione źle, zwyczajnie źle zaprojektowane są zamki, które od wibracji pękają w tylnej części okna wyrzutnika łusek. Z tanich Coltów z oznaczeniami to Army jest najlepszym wyborem, bez oznaczeń radę dawał też Bell, miał lepsze magi niż Army. Z droższych zabawek świetny jest colt KJW, nie ma oznaczeń, ale na co2 strzela nawet w chłodzie i ma dobrego kopa. Ideałem jest Marui na częściach Guardera, ale za zakupienie i złożenie takiego cacuszka można kupić sobie Poloneza na chodzie.

Link to post
Share on other sites

Wracając do pasowania magazynka APS do Army. Bez rzeźbienia nie pasuje. Jedyna różnica jest w położeniu nacięcia na zatrzask zwalniacza. Magazynek zatrzaskuje się jakieś 0,5-1mm niżej, co powoduje znacvzący brak szczelności między magazynkiem i cylindrem gazowym. Niestety trzeba nadłożyć materiału w nacięciu, żeby pasował dobrze. Wydajnośc tego całego magazynka "turbo" nie jest większa naiż oryginalnego od Army.

Link to post
Share on other sites

Chyba zatem zdecyduję się na Colta od ARMY. Skoro to ma być boczniak, którego będę tylko czasem używał do CQB, to nie widzę sensu dorzucania 140 zł za KJW. Chciałem tylko zapytać, jak z wykonaniem zewnętrznym? Czy metal jest w porządku, brak jakichkolwiek luzów w replice, czy magazynek w niej nie lata? Czy może Colt od KJW jest lepiej wykonany i nie ma żadnych luzów? Bardzo zależy mi na tym, by był dobrze spasowany.

Link to post
Share on other sites

Mam Colta Army i Berettę KJW. Magazynki latają w obu ale w Army mniej. Zamek w Army też ma mniejszy luz. To, że tak to wygląda u mnie nic nie znaczy. To są tanie repliki i zapewne nie ma powtarzalności. U kogoś innego może być naopak.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamek w Army się poluzuje i zacznie z czasem grzechotać cicho przy potrząsaniu, bo we wszystkich 1911 będących pochodną Marui tak się dzieje (w Marui też się tak zrobi z czasem). W Army trzeba pilnować magazynka, bo lubi zgubić uszczelkę i popuścić na stopce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...