Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MB08 well - nie da sie ustawic lunety


Recommended Posts

Czesc,

przegladalem forum ale takiego tematu jeszcze nie widzialem wiec otwieram,

przyszla mi niedawno MB08 od wella razem z luneta M3 od ACM, problem w tym ze nie da sie wyregulowac lunety tak zeby kulki lecialy prosto w srodek krzyza, ciagle leca na prawo. Luneta jest juz ustawiona maks na prawo bardziej sie nie da. Myslalem ze moze cos zle zamontowalem ale zrobilem to jeszcze raz z precyzja chirurga a problem dalej sie powtarza.

 

Ktos ma jakis pomysl? z gory dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Ustaw replikę tak by nie mogła się ruszyć. Cel jakiś odległy na 100-300m. Sprawdź czy krzyż w lunecie chodzi prawidłowo. W teorii ma chodzić prosto. W praktyce czasem regulacja jest często takiek jakości, że regulując krzyż w osi pionowej przesuwa się on także w osi poziomej. Często też nie chodzi tak jak powinien lub okazuje się, że regulacja nie działa.

 

Jak to nie jest luneta to pewnie będzie to replika.

Link to post
Share on other sites

Jak masz produkt replikopodobny z lunetopodobnym wynalazkiem to moze sie tak dziac.

Napewno montaż założony prosto ?

Replika strzela prosto ? (nie patrząc przez lunete).

Popatrz czy montaże nie są przekrzywione albo zle złapały za risa.

Jak nic nie pomoże - zawsze możesz podłożyć niewielkie kawałki folli aluminiowej czy czegoś podobnego z boku montażu zeby przekrzywić lunete. Możesz też dodać coś na obejmach lunety. Kombinować aż uda się dopasować.

 

ps. Wiesz o tym ze jak kręcisz w góre lunetą - to nie krzyż idzie w górę ale miejsce trafienia kulka ? Że regulacja lunety jest tak jakby odwrotna ? Bo nie podnosisz krzyża ale miejsce trafienia ?

Link to post
Share on other sites

Przez długi czas byłem przekonany, że moja replika kręci w prawo. Po założeniu lunety okazało się, że to ja ją zawsze przechylałem, dopiero po krzyżu się zorientowałem :icon_wink: Także zwróć na to uwagę i pamiętaj też, że siatka na taniej lunecie może być przekrzywiona i gdy trzymasz replikę prosto, to siatka ma odchył.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

co to do tego ze na lunetach jest odwrotnie to sie juz zorientowalem jak probowalm ustawic :D podlozylem kawalek plastiku pod zaczepy na ris i poki co dziala ale itak kulka leci raz jakims lukiem raz prosto, raz bardziej w gore wiec podejrzewam gumke:D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...