Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

REPLIKI CUSTOM/pytania i odpowiedzi - PORADY :)


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...

Ani form, ani Google nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czym różni się mb-03 od varmint m70 pod kątem customa?

 

Interesuje mnie, która replika jest do tego lepsza, czyli jak jest z jakością/wytrzymałością/wykonaniem elementów, które zostaną z nich ostatecznie w customie.

 

Mile widziane komentarze ludzi, którzy mieli styczność z obiema replikami, jak i customami Zeba lub innych.

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem Lee Enfielda no4mk1 u Mistrza Zebu, gdzie bazą jest mb03.

Uparłem się żeby to strzelało lepiej niż dobrze. Zamierzam zmienić lufę i gumkę.

FPS powinny byc w okolicach 450-500 fps. Co jeszcze rekomendującym zmienić? Zespół spustu ?

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem Lee Enfielda no4mk1 u Mistrza Zebu, gdzie bazą jest mb03.

Uparłem się żeby to strzelało lepiej niż dobrze. Zamierzam zmienić lufę i gumkę.

FPS powinny byc w okolicach 450-500 fps. Co jeszcze rekomendującym zmienić? Zespół spustu ?

 

Jeśli masz większy budżet, to warto wymienić bebechy. Sam brałem wszystko u bart_a, bo przynajmniej masz pewność, że nie posypie się w trakcie gry. Tylko wtedy musisz wziąć poprawkę na nieco inny kształt zespołu spustu, czyli nieco inne dopasowanie do kolby (w MB03 trzeba ściąć kawałek osłony spustu).

Link to post
Share on other sites

Jako, że zapatruje się na gotową kolbę, to mam pytanie dot. wykorzystania ich do snajperek.

Ciężko z dopasowaniem części w sposób na tyle precyzyjny, żeby to miało sens?

 

Edit: Enfield ofc.

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim snajperki mają zazwyczaj grubą lufę zewnetrzną, której w żaden sposób nie wsadzisz do orygialnego łoża. Musi być obcięta zaraz za komorą hopup. To powoduje, że trudno jest zachować osiowość układu.

Link to post
Share on other sites

Nastawiałbym się na wymiane lufy zewn. na zwykłą rurkę o sr. wewn. 15mm. Wtedy połaczyć z początkiem oryginalnej lufy zewnętrznej. I dopiero wtedy osadzać w drewnie. Powinno to być nieco stabilniejsze.

 

Powinienem się martwić cienkimi ściankami przy SP140-150, czy naprężenia podczas przeładowania nie powinny robić wrażenia na kolbie po przeróbkach?

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze się zamocuje komorę zamkową do łoża i łoże do kolby, to z takimi sprężynami nie powinno być problemu.

Jak masz zamiar połączyć lufę zewnętrzną z komorą, żeby zachowac osiowość? To jest właśnie problem po obcięciu oryginalnej lufy.

Ja bym się nie nastawiał na zrobienie snajperki, a raczej na karabin o przyzwoitych osiągach. W takim przypadku lepiej mieć słabszą sprężynę i lżejsze przeładowanie, żeby mieć większą szybkostrzelność.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa w temacie customowej snajperki (LeeEnfield): trzeba mieć historyczny montaż i lunetę. Albo trzeba na to wydać mi 500 funtów, albo mieć coś współczesnego, owiniętego w jutę. Tylko, w drugim przypadku, po co w ogóle bawić się w robienie historycznego customa?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam kolegów :D Można prosić o namiar na Zeb'a? Byłbym wdzięczny.
Od siebie chciałem napisać, że jeśli ktoś potrzebowałby dokładnych zdjęć typowo 2 wojennej broni, wymiarów itd. To raczej będę w stanie pomóc ;) Praktycznie 90% co bardziej znanych konstrukcji, co mniej też ;) 

50553608_279438686064233_7187284619148918784_n.jpg

56544677_305539563446740_4319214228926889984_n.jpg

57209149_803898366642680_7531758038718349312_n.jpg

57154405_2065064080454310_5853401470753308672_n.jpg

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.04.2019 o 17:18, Cortes napisał:

Andrej,

Nie Zeb'a, tylko Zebu (tak jak indyjska krowa z garbem :-)). Pisz do niego na WMASG na priv, albo do Wania56 (...)

Prosiłbym i niepodawanie moich danych. Jeśli ktoś koniecznie chce się kontaktować PW starczy.
Uprzejmie proszę o usunięcie moich danych, RODO :P

 

Zrobione Wania. Tak może być?

D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...