Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak na małe wypady do JPC


Recommended Posts

Czołem,

szukam rozwiązania na mój problem natury organizacyjnej. Po ostatnich strzelaniach dostrzegłem problem w przenoszeniu zapasu kulek, gazu i innych drobnych rzeczy typu kabanosy i woda i zaplanowałem wsadzić to w przyszłości w cargo i camelbacka/inny plecak na samo hydro.

 

Po dłuższym namyśleniu stwierdziłem, że na krótkie jebanki taki balast mi niepotrzebny, a na dłuższe w sumie i tak mi się przyda plecak by wsadzić tam kurtkę, MRE, bielizne, jakąś apteczkę i wszystko co potrzebne by przetrwać.

 

Tak więc wybór padł na zakup plecaka - pojemność z gatunku "mała". Jednocześnie ma dość dobrze współgrać z kamizelką typu JPC, która sama w sobie ma cienkie comfortpady na ramionach.

 

Rozmyślam nad czymś takim:

 

https://gunfire.pl/p...Mantis-Tan.html - plecak m-ki GFC

 

http://www.specshop....rown_-_14002005 - plecak MIL TEC

 

https://rockmetalsho...-25-litrow.html - plecak brandit

 

i inne tego typu. Coś pomożecie, wybór dobry, który lepszy?

 

I druga kwestia, jaki wkład na wodę?

Edited by Bober00
Link to post
Share on other sites

Panowie, normalny plecak. Ten hydro fajny, ale staje się plecakiem jak dołączymy do niego 2x cargo wg opisu spod zdjęcia.

 

Nic małego, wrzuciłem plecaki 20-30 litrów. Ma tam wejść hydro, kurtka, może nawet śpiwór, kulki, gaz, MRE i cholera wie co jeszcze.

Link to post
Share on other sites

No to generalnie plecaki w takim litrażu to raczej będziesz obsługiwał normalnie, nie ważne czy masz kamizelkę na sobie czy nie.

To co musisz mieć to pasek piersiowy moim zdaniem- inaczej ciężko ogarnąć żeby szelki się z siebie nie zsuwały.

Dodatkowo patrząc na doświadczenia mojego teamu mogę zasugerować że plecaki o szerokich plecach (np rush 24 5.11) spisują się ,,ciut" lepiej niż o wąskich (np powyższy wisport silverfox ). Mam tu na myśli tylko i wyłącznie sytuację kiedy masz cokolwiek na plecach PC. Szeroki plecak i tak obejmie na przykład camela. Wąski może mieć tendencję do zsunięcia się po jednej ze stron. Poza tym zadziała wszystko, nie ma chyba jakiejś tajnej wiedzy w tej materii.

Link to post
Share on other sites

Żaden standardowy plecak nie będzie do końca dobrze współpracował z kamizelką - albo szelki będą uwierać, albo będą się ześlizgiwać z comfortpadów, albo będą zaczepiać o elementy oporządzenia przy zdejmowaniu, będą stanowić dodatkową warstwę, która będzie utrudniać oparcie kolby itp.

Ja do JPC noszę plecak Spearpoint od MTG, o pojemności około 16l - mocowany na fastexy do samej kamizelki (po jednym przy każdym comfortpadzie i po jednym z każdego boku). Daje to możliwość samodzielnego zdjęcia i założenia plecaka i eliminuje problem szelek. Jest jeszcze jedna, ważna zaleta tego rozwiązania - plecak równoważy wtedy kamizelkę, która zazwyczaj wypchana z przodu opada lekko w dół. Na Twoim miejscu poszukałbym zatem plecaka o pojemności około 20l, który będzie można przytroczyć fastexami. Neptune Spear chyba zrobił ostatnio coś takiego. A nawet jeśli nie, to każdy lepszy krawiec taktyczny będzie w stanie albo uszyć plecak od podstaw albo zmodyfikować istniejący projekt pod Twoje potrzeby, bo w przypadku plecaka na JPC zbędna jest chociażby siatka dystansowa na plecaku.

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites
Żaden standardowy plecak nie będzie do końca dobrze współpracował z kamizelką - albo szelki będą uwierać, albo będą się ześlizgiwać z comfortpadów, albo będą zaczepiać o elementy oporządzenia przy zdejmowaniu, będą stanowić dodatkową warstwę, która będzie utrudniać oparcie kolby itp..

I to jest chyba najlepsze podsumowanie tej dyskusji. Żaden plecak noszony niezależnie, bez mocowania do plejta, nie da ci pełnego komfortu i wygodnego manewrowania.

Bober - bierz po prostu co ci najlepiej pasuje w litrażu, który podałeś. I tak jak ktoś wcześniej napisał - unikaj Milteców czy innych GFC bo to zbyt ryzykowne. Reszta to już kwestia indywidualnych preferencji i budżetu.

Link to post
Share on other sites

Weź przykład z sealsów i jeśli nie musisz się gnieść w ciasnych pomieszczeniach albo pojazdach, zainstaluj jakiś mały plecak na aluminiowej ramie od ALICE. Jeśli jesteś normalnej budowy i nie masz przerośniętego plata jest to najwygodniejsza opcja. Nawet do plata na plecach można mieć dopięte jakieś nie duże kieszenie nawet na granaty hukbłysk i w żaden sposób nie koliduje to z ramą. Jedyny minus tego rozwiązania, że rama trochę waży w przypadku ajersoftowego sprzętu może to przeszkadzać jak rama waży tyle co kilka magazynków :icon_wink: no i mobilność w tym sensie, że plecak bardzo odstaje od ciała ale przy wejściu do budynku zrzucasz w ostateczności plecak i tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...