Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin wyborowy do tarczy/puszek (okolice 500zl)


Recommended Posts

Hej Wszystkim,

 

mój pierwszy post na forum ( nie tylko tym, ale i w ogóle na jakimkolwiek forum od dobrych 10 lat) więc proszę o wybaczenie wszelkich literówek i nieścisłości w konstrukcji zdań :)

 

Zanim ktoś napisze, że do strzelania do tarczy należy kupić wiatrówkę a nie replikę ASG, śpieszę z wytłumaczeniem, że wiatrówki mnie interesują gdyż:

 

1. posiadam wiatrówki

2. moja działka nie ma szałowej długości

3. rykoszet śrutem a plastikiem to zasadnicza różnica

4. stylizacja wiatrówki najczęściej przypomina...wiatrówkę ( te bardziej "bajeranckie" kosztują ponad 1000zl) a nie replikę istniejącej broni palnej.

 

Tak więc wracając do tematu:)

 

Poszukuję repliki karabinu snajperskiego, najlepiej z rodziny " Accuracy International Arctic Warfare" do strzelania do puszek/tarczy.

Chciałbym, aby w takiej replice znalazł się zamek 2lub4 taktowy (najchetniej 4), zrobiona była w miarę możliwości z jak największej liczby metalowych elementów, lub dobrze wykonanego tworzywa sztucznego (nie takiego który w dotyku i użytkowaniu sprawia wrażenie, że się zaraz rozleci). jeżeli cena pozwoli (chociaż wątpię) może być zasilany CO2 lub GG. dwójnóg w zestawie mile widziany,

 

Dodam tylko, że w temacie ASG jestem totalnie zielony. posiadam w domu jedynie replike czeskiej CZ od Tokio Marui którą kupiłem 20 lat temu, oraz jakas elektryczna wersje Desert Eagle którą kupilem za 150zl(albo i mniej( jakies 10 lat temu i P90 (D-90 H) - WELL. mimo tego, że pewnie według wielu z was, te repliki są totalnym G, to sprawiały mi one przyjemność właśnie w strzelaniu do tarczy( p90 rozlecialo sie po tygodniu, Desert eagle ma plastikowe wnetrznosci, ktore pekly po paru latach, a CZ dziala do dzis :D), ale chciałbym teraz "pobawić" się czymś, większym, mocniejszym i lepiej wykonanym.

 

PS.

 

proszę o nie polecania karabinów Dragunov i innych rosyjsko podobnych ( doceniam radziecką/rosyjską technologię broni palnej, ale nie jestem jej fanem )

Link to post
Share on other sites

Kupując snajperkę ASG w tym budżecie to raczej postrzelasz do puszek na 30m. Tarczowe strzelanie nie ma sensu, bo będziesz miał spory rozrzut. Jeśli to ma być tylko "for fun" to wejdź np. na Taiwangun.com i wybierz dział karabiny snajperskie i pooglądaj repliki Well z serii MB. Z dwójnogiem nie zmieścisz się w tej cenie.

 

Z wiatrówek to fajnie wygląda QB78 i masz namiastkę zamka czterotaktowego.

Link to post
Share on other sites

Kupując snajperkę ASG w tym budżecie to raczej postrzelasz do puszek na 30m. Tarczowe strzelanie nie ma sensu, bo będziesz miał spory rozrzut. Jeśli to ma być tylko "for fun" to wejdź np. na Taiwangun.com i wybierz dział karabiny snajperskie i pooglądaj repliki Well z serii MB. Z dwójnogiem nie zmieścisz się w tej cenie.

 

Z wiatrówek to fajnie wygląda QB78 i masz namiastkę zamka czterotaktowego.

 

Hej,

 

Dzięki wielkie za odpowiedź :) odnośnie QB78. czytałem o tej wiatrówce, ale tak jak ju z wspominałem, jest to wiatrówka :/ (rykoszety potrafią być nieprzyjemne :( )

 

30m to jest mniej więcej taki zasięg jaki będę miał na działce.

 

Jeszcze raz dzięki za info :)

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem o co chodzi z tymi rykoszetami. Śrut rykoszetuje ZNACZNIE mniej niż kulki asg. Ponadto do tarczy kropi sie na 10m więc i działka nie jest Ci potrzebna wielka (10m chyba masz? :D).

 

Oczywiście jak chcesz to szukaj repliki asg która spełni Twoje wymagania. Musisz jednak wiedzieć, że replika do tarczy nadaje się mniej więcej jak wiatrówka na strzelanki :).

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem o co chodzi z tymi rykoszetami. Śrut rykoszetuje ZNACZNIE mniej niż kulki asg. Ponadto do tarczy kropi sie na 10m więc i działka nie jest Ci potrzebna wielka (10m chyba masz? :icon_biggrin:).

 

Oczywiście jak chcesz to szukaj repliki asg która spełni Twoje wymagania. Musisz jednak wiedzieć, że replika do tarczy nadaje się mniej więcej jak wiatrówka na strzelanki :icon_smile:.

 

Strzelając z wiatrówki, sztrzelam przeważnie do ruchomych metalowych celów na kołowrotkach. W sensie, jak trafisz to one się obracają. samo to potrafi wykonać rykoszet, a czasami jak nie trafisz, a np. srut trafi w inna część konstrukcji, nie obracajaca sie, to o rykoszet nietrudno :). sam dostałem rykoszetem w but ze dwa razy ,a raz mi przeleciał śrut obok ucha :D

 

Już zamówiłem sobie MB-01 od wella. zobaczymy czy się sprawdzi.

najchętniej oczywiście zaczerpnąłbym bym rozgrywki ASG, ale niestety na razie z przyczyn prywatno/zdrowotnych jest to niemożliwe :(

Link to post
Share on other sites

Krótkie Info.

 

Przyjechał MB-01 od Wella. porozwieszałem na działce różnej wielkości kolorowe balony w odległościach od 5 do 30m i bawiłem się świetnie. zasięg jak na moją działkę wystarczający, moc niezła, aczkolwiek co bardziej oddalone balony potrafiły się oprzeć kilku strzałom.

Sam karabin oczywiście do idealnych nie należy. głównie dlatego że jestem dużym człowiekiem, więc brak regulacji kolby bardzo odczuwalny (nie spodziewałem się że będzie to miało aż takie znaczenie), no i montaż moich lunet mam na 11m szynę, więc musiałem strzelać po lufie, co znowu z powodu moich gabarytów, dosyć trudne było. Nie mniej jednak, bardzo miło mi się strzelało :icon_smile:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Do ASG wystarczy najprostszy montaż na RIS za 3 dychy, nie ma praktycznie żadnego odrzutu w porównaniu do sprężynowych wiatrówek więc do takiego rekreacyjnego strzelania spokojnie wystarczy. A do tarczowego precyzyjnego strzelania i tak asg nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...