Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No to może dorzucę swoje 3 grosze, bo zdarzało mi się organizować eventy dla "nieświadomych cywili". Może moje uwagi Ci trochę pomogą.

1/Sprzęt

a)Replika-Tak jak radzili- najlepszą repliką do tego celu jest g36. Ja używałem wersji z GFC (lepiej spasowane i lepsze akumulatory w zestawie).

Zapomnij o kałaszach - miałem i we wszystkich połamali mi na "dzień dobry" zaczepy magazynka.

b) Ochrona oczu i twarzy. To jest BARDZO ważna sprawa, gdyż ona zwykle sprawia, że co niektórzy chcieliby spróbować zabawy, ale boją się co będzie jak dostaną w twarz.

Rozwiązałem problem w ten sposób, że prócz obowiązkowych okularów dawałem dla niezdecydowanych maski z googlami siatkowymi. ( niektórzy wypinali gogle i zostawiali tylko dolną osłonę twarzy) .

c) Ubranie ochronne - część osób może oczekiwać, że jako organizator im to zapewnisz. Nie mówię tu o kominiarkach, kamizelkach itp. tylko o bluzie i spodniach. Niektórzy boją się o swoje "dresiki" lub że brudni będą wracać do domu ( No ja tak miałem ). Rozwiązanie - tanie zestawy z BW do ochrony ABC. Wycinasz tylko podszewkę, aby były przewiewniejsze.

Luźny krój sprawiał, że zmieściłem w nie chłopa od rozmiaru M do XL. Jak będziesz miał jakiś zapas gotówki - to do kompletu dla klimatu dołóż pas z szelkami i ładownicą. ( na allegro jesteś w stanie taki zestaw złożyć za jakieś 15zł).

Inwestowanie w coś lepszego na początek - bez sensu, bo Ci co się "wkręcą" i tak kupią swoje własne.

 

d) Zawsze miej z dwa komplety więcej, na wypadek awarii.

 

2/ Organizacja

Niezależnie ile razy ktoś bywał zanim zaczniesz przedstawiasz regulamin i zasady "walki". Dla tych co są po raz pierwszy pokazujesz obsługę repliki i obowiązkowo z 10-12m strzelasz im w udo. Po co ? Ano po to, aby wiedzieli jaka jest minimalna odległość strzału i jak boli strzał z tej odległości. Jak któryś będzie się uśmiechał i mówił "e tam- nie boli" zaproponuj drugi strzał - tym razem w jaja. ( U mnie zawsze działało). W jakimś stopniu ten zabieg osłabia "pierwszą adrenalinę" i strzelanie na oślep ( uprzedzasz, że jak ktoś będzie tak strzelał ma karny strzał w jaja za łamanie zasad). Pamiętaj, że w razie "nieszczęśliwego postrzału" ( np serią po twarzy z bliskiej odległości) mimo tego, że nie Ty będziesz naciskał na spust, część uczestników z zasady będzie obarczać Cię odpowiedzialnością za to zdarzenie, bo poleje się krew. Apteczka na miejscu - obowiązkowa.

Może się zdarzyć, że ktoś nie będzie chciał wziąć jednak udziału w rozgrywce (wersja spociłem się - muszę odpocząć). Powinieneś mieć w zanadrzu pakiet rozgrywek tarczowych, aby się nie nudzili.

 

3/ Koszt imprezy. No i tu zaczyna się "główkowanie". Już Ci mówię, że zapewnienie samego terenu może okazać się niewystarczające. Musisz znaleźć sposób, aby osoba, która będzie chciała strzelać cyklicznie wracała do Ciebie, a nie szukała darmowego skrawka terenu, gdzie może robić to samo. Pomyśl czym mógłbyś się wyróżniać w swoim rejonie.

Jak zakładasz działalność - obowiązkowo dogadaj się z jakąś okoliczną firmą cateringową, bo firmy często szukają alternatywy na imprezy firmowe.

 

No to tyle... życzę sukcesów.

pozdro

Woysky

Edited by woysky
Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi-capy... żadne midy. Po pierwsze kilka razy mniejsze wydatki, po drugie mała awaryjność.

 

Poza tym midy trzeba przenosić. .. więc dochodzi jakaś ładownica na pasek lub kamizelka. Dodatkowo na te 20 osób potrzeba z 60midóww. Konserwacja sporo zajmie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

4 hektary to właściwie nic, tyle ma wrocławski "grzyb" i powyżej 20 paru osób już tam ciasno.

Bunkier w Wojkowicach a konkretnie jego poligon ma zaledwie 2ha a na jednej ze strzelanek, której większa część rozgrywała się na tym poligonie, było ponad 70 uczestników i żadnego tłoku nie było :icon_wink:. Serdecznie pozdrawiam. Edited by SkyLoRex
Link to post
Share on other sites

Bunkier w Wojkowicach a konkretnie jego poligon ma zaledwie 2ha a na jednej ze strzelanek, której większa część rozgrywała się na tym poligonie, było ponad 70 uczestników i żadnego tłoku nie było :icon_wink:. Serdecznie pozdrawiam.

Bo pewnie 35 osób siedziało w bunkrze, gdzie jak zalegną w korytarzu to robi się taki zator, że trupy nie mają jak się cofnąć.

Ja byłem tam na strzelaniu na ok. 100 osób i zdarzało mi się w okopie wejść w miejsca, gdzie było trzech przeciwników tak ściśniętych, że jak odpaliłem pierwszego z klamki, to dwóch pozostałych nie miało miejsca na podniesienie replik. To jest teren (uwaga, subiektywna opinia) na może 40 osób + z 15 w bunkrze.

Oczywiście są też tacy, co pojadą tam, wywalą w non-stop akcji 5000 kulek i będą przeszczęśliwi.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Hej, sam chcialem zalozyc firme ktora zajmowalaby sie organizowaniem rozgrywek na zalesionym polu +/- 120*80. Na moim terenie nie ma żadnych pól ASG. Rozgrywki typu 10-16 osob. Golem takiej firmy byłoby obsługiwanie jednej-dwóch rozgrywek w weekend, i zastanawiam się czy to jest realny cel do osiągnięcia, ale po przeczytaniu całego tematu troche zapał mi zmalał :D

 

Ja mam za to pytanie bardziej odnośnie regulaminu i ubezpieczenia, w jaki sposob mozna to zorganizowac?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 10 months later...
W dniu 21.04.2020 o 21:11, Huba_lbn napisał:

Cegielnia Wierzchowina ma tor offroadowy. Był też tam organizowane jakieś imprezy Airsoftowe.

Dzięki za info, ale tor offroadowy, który czasami robi jakieś strzelanki to nie to o co mi chodziło, ale i tak dzięki, bo dowiedziałem się wszystkiego, co chciałem.

Mam natomiast jeszcze inne pytanie: Na jakiej właściwie zasadzie działają miejscówki komercyjne do gry w Airsoft? Skąd kasa na budowę na przykład poligonów i innych rzeczy i jak wygląda pod względem formalnym i prawnym założenie takiego pola?

Pytam z ciekawości - nic zobowiązującego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...