Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moooras - spór o sprzedaż repliki i jej zwrot. [Edytowane przez moderację]


Recommended Posts

Witam mam problem z użytkownikiem Moooras z dolośląskiego

mianowicie zakupiłem replikę płacąc z góry 450zł przelewem na konto

replika doszła okazało się ze zamiast repliki cm 040i którą zamierzałem zakupić doszła do mnie wersja z plastikowym body i risami, bez rączki przeładowania, kostki L oddzielającej gb od body, zatrzasku i sprężyny trzymającej dekiel. towar doszedł do mnie 1 czerwca 2 czerwca po otworzeniu paczki w której było jak powyżej napisałem na pisałem do w/w że towar jest niekompletny, i nie jestem zadowolony z zakupu, zadzwoniłem do niego i powiedziałem jak sprawa wygląda i że proszę go o zwrot pieniędzy za zakupiony produkt a ja go odeślę niby zrozumiał a później pisze do mnie na wmasg:

zgodnie z art.557&1k.c sprzedawca jest zwolniony z odpowiedzialności z tytułu rękojmi. W ogłoszeniu napisałem wszelkie informacje dotyczące sprzedawanej repliki, takie jak: model, firma, stan i wszystkie rzeczy które sie w zestawie znajdują, dlatego uważam ,że nie przysługuje panu prawo zwrotu. należy czytać dokładnie informacje zawarte w ogłoszeniu.

 

Towar odesłałem w dniu dzisiejszym to jest 3czerwca poinformowałem go drogą sms o wysyłce z nr paczki na co odpisał że i tak nie muszę odbierać tej paczki.

 

Z tego co się orientuję to mam 10 dni na zwrot towaru zakupionego w internecie bez podanie przyczyny co mu wytłumaczyłem ale głownie chodziło to to ze nie jestem zadowolony z zakupu, lecz kasy nie chce zwrócić

 

Proszę o pomoc bo wydaje mi się że jest to jakieś dziecko złośliwe.

Link to post
Share on other sites

Ale tak po ludzku w środowisku wmasg już nie chodzi o te 14 dni, towar odesłałem wiec nie wiem jaki problem z odesłaniem pieniędzy. Co mogę dalej zrobić ZOstaje mi tylko kodek cywilny?

  • Art. 558. kc § 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.
     
    Kupujący ma prawo reklamować towar, sprzedający nie ma prawa mu tego odmówić.
    Kupujący wysyła towar na własny koszt z pisemną reklamacją obejmującą wady oraz żądania.
    Sprzedający ma obowiązek przyjąć przesyłkę oraz rozpatrzyć reklamację. Reklamację rozpatruje zgodnie ze stanem faktycznym, a zatem: pozytywnie, uznając jej zasadność lub negatywnie, odrzucając roszczenia kupującego.
    W pierwszym przypadku, w pierwszej kolejności usuwa wady i odsyła na własny koszt, a jeśli nie jest to możliwe, to zwraca środki kupującemu wraz z kosztami przesyłek. W drugim informuje o odrzuceniu reklamacji jako zasadnej i prosi o środki na odesłanie towaru.
     
     
    Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
     
     
    Czy wmasg może pomóc w tej sprawie i jej polubownym zakończeniu

Edited by privateszaman
Link to post
Share on other sites
Czy wmasg może pomóc w tej sprawie i jej polubownym zakończeniu

 

 

 

Jak wyobrażasz sobie taką pomoc i czy nie uważasz, że są już do tego powołane odpowiednie instytucje?

 

http://forum.wmasg.p...wym-sprzedawca/

http://forum.wmasg.p...z-nas-oszukaja/

 

Z tego co kojarzę to co Ty linkujesz tyczy się relacji przedsiębiorca - klient.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc krótko - zgłoś sprawę na policję, ona zgłosi się do nas o wyciąg korespondencji, my je udostępnimy i to tyle co Wmasg może na daną chwilę pomóc. Oczywiście sam też możesz tą korespondencję udostępnić składając zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

Nowy komis wyeliminuje możliwości przekrętów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci nie odda repliki albo pieniędzy to wówczas można mówić o przestępstwie przywłaszczenia.

Natomiast od strony cywilnej... idź do adwokata.

 

Nowy komis wyeliminuje możliwości przekrętów.

 

Brzmi utopijnie ;)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kolega privateszaman trochę przesadził zarówno z tytułem tematu jak i jego opisem. Co więcej, po przeczytaniu opisu aukcji nie widzę powodów, żeby twierdzić, że kolega Moooras kogokolwiek starał się oszukać.

Bardziej wygląda mi to na pochopne zakupy, bez czytania opisu aukcji.

Jedyne o co można się przyczepić do obu ze stron, to brak rozmowy i chęci polubownego załatwienia tematu.

 

W związku z powyższym, zmieniam tytuł tematu gdyż obecny jest krzywdzącym dla kolegi Moooras.

Link to post
Share on other sites

No jeśli kupujący faktycznie wiedział że replika to GFG22 to zmienia sprawę. Natomiast braki w replice wypadałoby opisać dokładnie.

wszystko było w środku, jedynie zaślepka od kolby była odklejona co wystarczy przykleić ,więc o tym napisałem w ogłoszeniu ;P
Link to post
Share on other sites

wszystko było w środku, jedynie zaślepka od kolby była odklejona co wystarczy przykleić ,więc o tym napisałem w ogłoszeniu ;P

 

Pewnie, rozumiem, dla mnie Twoje argumenty są spójne i logiczne. Czuję że cała sprawa toczy się o pochopny zakup i zaskoczenie odnośnie body repliki, wobec czego Kupujący stara się na siłę zwrócić towar.

Link to post
Share on other sites

Jedyne o co można się przyczepić do obu ze stron, to brak rozmowy i chęci polubownego załatwienia tematu.

 

Na forum nie odposywał jakby się bał, następnie była rozmowa telefoniczna o brakach w replice (rozmowa nagrana) w której Mooras stwierdził że rozumie co do niego mówię i że się zgadza na odesłanie towaru,stwierdził że po prostu nie ma już tych pieniędzy i tu cały morał. po czym już nie odbierał tylko esemesy wysyłał artykułami, jak widać nie ma żadnej pomocy ze strony wmag także temat zamykam a Miłosz niedługo pojawi się z rodzicami na komendzie w Malborku. Pewnie paczka wróci bo leży na poczcie w Miliczu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...