Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porada dotycząca CYMY.


Recommended Posts

Nowy (zielony) wita i prosi o radę

"Celuję" w CYME 045C lub 041PDW

Wybrałem te modele min. z uwagi na małe rozmiary i składaną kolbę.

Zależy mi na celności, bezawaryjności, dostępie do części zamiennych (baterie, magazynki).

Replika nie będzie modyfikowana. Chyba, że przy zakupie.

Przeznaczenie: rekreacja (tarcza, puszki itp.)

Dużo informacji znalazłem w internecie, ale ciągle są wątpliwości. Nie mam możliwości obejrzenia tych modeli na "żywo".

Co ze skutecznością (np. puszki). Zrobi dziurkę z np. 20-30 metrów?

Czy od razu inwestować w lepszą baterię, ładowarkę, gumkę (czy są dostępne do obu modeli).

PS. Dobra wiatrówka i pistolet (CO2) jest już na stanie.

Link to post
Share on other sites

Cześć! Fajnie że do nas napisałeś po radę.

Osobiście mam spore doświadczenie z Cymami serii 045 w różnych wariantach, a w szczególności w wersji "A" z drewnianymi okładzinami. Zapewniam że są to bardzo wytrzymałe repliki, mogące dzięki stalowemu body znieść bardzo dużo.

Z dostępem do części nie będzie problemu: w branżowych sklepach będziesz się potykał o zamienniki, od chińskich po wysokiej jakości części służących do tuningu mocowego. To samo z dodatkowym sprzętem: od magwelli po jaskółcze ogony. Cyma 045 to naprawdę solidna replika.

Co do do MP5: miałem w rękach, wydaje się w porządku. Nie wiem jednak jak ze mechanizmem, lecz sądząc że stoi na znanej i lubianej Cymowskiej V3, nie będzie stanowił problemu.

 

Cyma 045 na 100% będzie dziurawiła puszki. Celność to sprawa trochę losowa: czasami lufa wewnętrzna wymaga oklejenia taśmą teflonową, by zapobiec drganiom w lufie zewnętrznej.

Gumka Hop-Up to część zalecana do wymiany w każdej nowej replice II klasy, tak samo jak akumulator.

O ile na tym z zestawu postrzelasz trochę, to jednak licz się w przyszłości z problemami. Więcej o Akumulatorach poczytasz w poradniku Wicioka: TUTAJ

Wraz z batką, należy zakupić stosowną ładowarkę.

 

PS Omijaj Militaria p l szerokim łukiem. Lepszy wybór po niższych cenach znajdziesz na Tajwangun oraz Gunfire

Edited by Sarecik
Link to post
Share on other sites

Cześć. Dzięki za "ciepłe" powitanie i odpowiedź.

Do repliki mp5 (041PDW) przekonuje mnie jej wielkość (10 cm krótsza).

Natomiast do 045C długość lufy, "siła" (około 50 fps więcej) i zasięg (10m większy).

Ale czy papierowe osiągi replik są wiarygodne?

A i jeszcze jedno czy możliwy jest dla tego samego modelu aż tak duży rozrzut cenowy. Alledrogo (ok.900-800zł), sklep nr1 (850zł), sklep nr2 (680zł)

Jakie jest zdanie forumowiczów na temat zmiany gumki i akumulatorka (i ładowarki). Można zlecić to od razu w sklepie czy pobawić się seryjnym modelem? Jaki jest orientacyjny koszt takich zmian (części + robocizna)

 

PS. Z Militaria... miałem już do czynienia. Nie wiem czyja wina, ale zgubił im się wysłany do serwisu mój pistolet. Z powodu braku modelu z tłumikiem dostałem nówkę bez tłumika.

Link to post
Share on other sites

W przypadku 045, papierowe osiągi często mają swoją prezencję w rzeczywistości dopiero po drobnych zaprawkach uszczelniających, ale ogólnie oscylują wokół tych podawanych przez sprzedawców.

Wybierając replikę nie sugeruj się za bardzo FPSami. Choć mogą świadczyć o tym, że części wewnętrzne zostały przez producenta przygotowane do pracy pod większym obciążeniem niż fabryczne, to jednak FPSy =/= zasięg.

Na zasięg bardzo duży wpływ ma hop-up: przykład wysokiej jakości replik Tokio Marui, które przy niższych FPSach od tych Cymowskich, mają o wiele większy zasięg.

 

Rozrzut cenowy jest normalny: różne sklepy, różnie się cenią: popularne i wszędzie reklamowane Militaria,pl pobiera swój procent w cenie. Mniejsze sklepy, takie jak Taiwangun mogą sobie pozwolić na normalne ceny, gdyż one prawie nie muszą się reklamować. Są znane w środowisku ASG i sprzedają sprzęt głównie dla ersoftowców. Nie muszą z reklamą i prestiżem trafiać do większej ilości klientów (np. firm ochroniarskich, czy fanów sprzętu strzelającego ołowiem 4,5 mm).

 

Zarówno w Gunfire, jak i Taiwangun, przy zakupie repliki oraz jednocześnie części do niej, sklep za darmo je zainstaluje. Jest to najlepsza opcja dla kogoś o małej wiedzy, lub chcących dostać replikę, która "z pudła" będzie miała to co chciał użytkownik.

Kolejna opcja to znalezienie w swojej okolicy serwisanta: zwykle takie osoby biorą za serwis sumę trochę mniejszą niż sklep, ale wkładają w replikę trochę więcej "miłości". W cenie wymienią smary, wypodkładkują GB oraz zastosują taśmę teflonową tam, gdzie trzeba. Poszukaj na forum wątku w którym polecają serwisantów z różnych części Polski.

Trzecia ostatnia opcja, to samoobsługa. W przypadku wymiany tylko gumki hop-up, sprawa jest banalna, a zarówno na WMASG jak i YouTube jest wiele poradników, które za rękę przeprowadzą przez ten proces. Jeżeli głębiej zainteresujesz się tematem, może w przyszłości sam będziesz wprowadzał większe poprawki do swojej repliki? U mnie cztery lata temu, właśnie się to tak zaczęło! :)

 

Koszt części jest różny w zależności od sklepu, lecz zwykle sama gumka (znana, lubiana i bardzo dobra Zielona G&G) to koszt około 35 zł. Akumulator to droższy bajer: tutaj zbliżamy się do 100 zł + stosowna ładowarka również 100 zł.

 

Gumka hop-up: Zielony G&G

Bateria: ElectroRiver Stick (do Cymy 045) T-deans

Przejściówka: Tamiya -> T-Deans

Ładowarka: Imax B6, mikroprocesorwa ładowarka, którą naładujesz baterię do repliki, do wkrętarki przenośnej, ale nawet akumulator do motoru czy kosiarki. Bardzo uniwersalne narzędzie, na następne kilkanaście lat.

 

Jak widzisz, w cenie repliki z Militaria,pl, na Gunfire zakupisz zarówno replikę, jak i akcesoria do niej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podzielenie się tak obszerną wiedzą.

Nie będę już musiał dopytywać się o konkretne urządzenia, części do repliki. Na pewno nie pomyślałbym o przejściówce.

Gunfire, jak i Taiwangun są w kręgu moich zainteresowań. Zależy tylko na którą replikę w końcu się zdecyduję. U każdego z nich cena niższa na inny model.

Widok ładowarki trochę mnie przeraża, ale ma z tego co doczytałem ma funkcję AUTO. Po linkiem podanym przez Ciebie jej nie dostanę (a szkoda, fajna cena).

Link to post
Share on other sites

Jesteś już którąś osobą z rzędu która mówi że ta ładowarka jest skomplikowana. Nie martw się! W przyszłym miesiącu mam zamiar napisać na tym forum poradnik jej obsługi. Cienka broszura, która jest w pudełku jest dość nieczytelna, więc z pewnością taki poradnik się przyda!

Link to post
Share on other sites

Z tym poradnikiem to byłaby super sprawa.

Mam jeszcze pytanie co do gumki.

Zaproponowałeś zieloną G&G. Czy jest jakaś kolosalna różnica między nią a gumką czarną Systema (wymianę na taką zaproponował jeden ze sklepów).

Link to post
Share on other sites

W moim odczuciu i na moich replikach, nie widziałem różnicy. Jednak na forum wiele osób deklaruje, że kiedy Zielona G&G nie chce współpracować z ich repliką, to czarna Systema rozwiązuje problem. Ta sytuacja działa również w drugą stronę: AUG od GFC mojego znajomego, nie pluł tak dobrze na Systemie, jak na zielonej G&G.

Jednak spokojnie bierz Systemę: ta gumka jest równie godna polecenia co zielona G&G, a biorąc pod uwagę proste jak budowa cepa komory hop-up replik AK, będziesz miał na niej świetne osiągi.

Link to post
Share on other sites

Decyzja podjęta. Zdecydowałem się na cm 041PDW (wybór może jedynie przekreślić brak dobrej baterii do tej repliki i zapasowych magazynków). Popytam w sklepie.

Może w tym dziale odbiegam trochę od tematu ale nasuwają mnie się następujące pytania:

Warto zainwestować w tę lufę http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Lufy nie mają w Gunfire, a od nich brałbym replikę :icon_sad:

Istnieją może jakieś inne modele luf do tej repliki?

Czy będę potrzebował ładowarkę do kulek ?

Jakie kulki polecacie (dobre, w przystępnej cenie) ?

Edited by jaron
Link to post
Share on other sites

Lufy Guardera są naprawdę dobre w swojej półce cenowej, i jeszcze nie słyszałem by ktoś na nie narzekał. Co do innych modeli: lufa jest nietypowa, dość krótka. Osobiście, ani na Gunfire, ani SpecShopie nie znalazłem takiego ustrojstwa innej marki niż Guarder.

Tak, fabrycznie dostarczany magazynek to low-cap, i jego ładowanie wymaga szybkoładowarki do kulek.

Dobre i pewne kulki, które od wielu lat są używane w ASG to Guarder oraz G&G. Jako że masz zamiar używać lufy precyzyjnej, polecam bardziej zakup G&G. Przy 370 FPSach w Twojej replice, weź te o wagomiarze 0.23 grama.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Transakcja jeszcze ciągle „dojrzewa” (cm.041PDW) i mam kolejne pytanie do fachowców.

  1. Sklep poleca taką baterię https://gunfire.pl/product-pol-1152198893-Akumulator-LiPo-7-4V-2000mAh-15-30C-2-modulowy.html . Ktoś mi podpowie czy zmieści się na pewno do repliki i czemu 7.4 V jeżeli oryginalne w zależności od sklepu mają 8,4 lub 9,6V. Nie osłabi to pistoletu? Może są jakieś inne już sprawdzone w mp5PDW?
  2. Podobno nie potrzeba do niej przejściówki. Czy zależy to od rodzaju ładowarki jaką zastosuję. Raczej już się nastawiłem na polecaną przez kolegę Sarecik, którą będę ładował obie baterie.
  3. Lufy precyzyjnej nie mają, mogę wymienić sam bez utraty gwarancji. Czy sama wymiana lufy to coś skomplikowanego. Średnio technicznie rozgarnięty człowiek potrafi to zrobić i nic nie zepsuć?
  4. Czy szybko ładowarki kulek (w sklepie chyba mnie nie zrozumieli, bo mówią że nie potrzebna) kupuje się pod konkretne magazynki czy są uniwersalne. Którą polecacie?

Link to post
Share on other sites

1. Szukaj lipo typu stick (jeden, długi kawałek). LiPo 7,4V ma wydajność lepszą niż NiMh 8,4V, więc się nie przejmuj.

2. W replice masz prawdopodobnie wtyczkę typu mini-tamiya, więc jak nie chcesz się bawić w lutowanie lub przejściówki, to dobrze żeby akumulator miał taką samą.

3. Nie jest to skomplikowane, ale zmieniając lufę musisz rozkręcić w jakimś podstawowym stopniu replikę, aby wyjąć zespół lufa-komora. Kolejno musisz przełożyć gumkę hopup ze starej na nową lufę.

Imho precka ze średniej/niskiej półki nie da jakiejś zauważalnej poprawy przy tak krótkiej lufie.

4. Szybkoładowarki są uniwersalne. Jak korzystam od dawna z najtańszej cymowej. Dalej działa i nie chce się zepsuć :-)

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanko do autora: dlaczego wybierasz replikę z taką krótką lufką? Nie będziesz strzelał w lesie? Wybierz dłuższą wersję np.:

http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/cm-041j-cm?from=listing&campaign-id=19

lub:

http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/cm-041-cm?from=listing&campaign-id=19

Będziesz mieć mniej problemów z doborem akumulatora, bo mieści się we froncie. Replika nadal jest kompaktowa a daje większe możliwości na przyszłość.

Mało kto to zauważa i bierze MP5, bo myśli, że będzie wygodna ale jej waga jest większa niż przeciętnej M4. Po paru godzinach ten malutki klocuszek potrafi ciążyć. Jaki masz generalnie budżet? W pierwszym poście dawałeś link do militaria.pl a tam ceny są z kosmosu i generalnie sklep ma kiepskie opinie jak chodzi o obsługę gwarancyjną. Wybrałeś MP5, bo ci się podoba czy po prostu nie szukałeś alternatyw?

Link to post
Share on other sites

Kolego mareq Twoje argumenty są jak najbardziej są słuszne.

W pierwszym poście pisałem czego szukam. Replika ma być kompaktowa, podobać wizualnie, solidnie wykonana. Nie będę z nią nigdzie biegał. Nie interesuje mnie osobiście udział w strzelankach. Jestem ciągle dużym chłopcem, który od czasu do czasu kupuję sobie jakąś zabawkę. Pewnie będzie to ostatnia zabawka z serii broń. Budżet samej repliki do ok. 700 zł.

Cm041pdw wygrała w sumie z cm045c z uwagi na wymiary (10 cm) co może wydać się głupim argumentem (ale mam w domu paru podpowiadaczy).

Ciągle się waham po ostatnich problemach z doborem baterii. Gunfire wczoraj pisał że nie mają 7,4V dzisiaj wysyłam do nich linka z ich strony i piszą, że będzie chyba pasować.

Zakup nie jest bardzo pilny. Ciągle "badam" temat. Mam z czego strzelać (dobra wg. mnie wiatrówka, pistolet (co2))

A może najlepiej będzie ruszyć tyłek i pojechać ok. 120 km do najbliższego sklepu i chociaż popatrzeć z bliska na te repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...