Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, zamierzam wejść do świata dużych dzieci i przyłączyć się do zabawy. Na początek kilka pytań.

Czy w kwocie do 400-500 zł można kupić w miarę niezawodnego elektryka rzędu wielkości mp5 z regulacją hopup trybu ognia i fps (o ile w ogóle można regulować fps)?

Mam w domu okulary ochronne i w sumie wolałbym się dowiedzieć, czy się nadadzą, bo wolałbym mieć oczy sprawne i w komplecie. http://www.anko-pol....hawk-p-817.html

Edited by krobug
Link to post
Share on other sites

Za 400-500 Kupisz bez problemu JG (średnio) i ewentualnie jakąś cymę na promocji (tu już lepiej, ale będzie trzeba dorzucić pół stówki, szukaj z rodziny 049 i 041- jedne mają elektryczny blowback, drugie nie; moim zdaniem lepiej wziąć bez klekoczącego blowbacku),

Link to post
Share on other sites

Pierwszą lub drugą, reszta ma przestarzałą konstrukcję utrudniającą sensowny tuning,

A i tak poprę zdanie Władka i jego propozycje.

Nie dość że masz solidną bazę pod tuning to jeszcze lepiej wykonane i mocniejsze repliki w stoku.

Link to post
Share on other sites

Kulki 025 polecam firmę G&G bo dobre.

Co dokupić:

-koniecznie atestowane okulary ( nie żadne tanie chińskie). Atesty zaczynają się od około 3 dyszek więc wydatek niewielki. i to w zasadzie jedyny zakup konieczny resztę możesz mieć lub nie.

-rękawiczki z pełnymi palcami (trafiony na gołe palec boli i robią się spore krwiaki). Nie muszą być pro uber taktyczne, rowerówki dadzą radę. Dodatkowo nakolanniki. Też na początek jakiekolwiek. Osłonią kolana przed urazami.

-mordokryja czyli siatkową maskę "stalker " lub "bat" chroniącą buźkę przed siniakami.

-przyda się niewielki plecak na kulki, wodę kanapki itd. Dodatkowo czapeczka, kapelutek żeby na głowę nie świeciło.

- z przydasi to jeszcze jakaś niewielka acz dobrze świecąca latarka (przydaje się w ciemnych cqbach i wracaniu po ciemku).

 

A z akuszy będziesz zadowolony. To sprawdzona i dobra replika. Poproś o wymianę stokowej gumki hopa (nie wiem co mają na składzie więc się dogadaj). Jeżeli kolba będzie się kolebotała wystarczy do wnętrza wkleić 2mm grubości kawałek twardszej pianki lub filcu i to załatwi sprawę.

 

PS nie wiem czy już pisano ale pierwszym zakupem zamiast szyn czy optyk powinna być dobra mikroprocesorowa ładowarka. Ładowany takową nawet firmowy pakiet pochodzi i dłużej i lepiej. Od siebie polecę coś w typie Imaxa b6 czy Redoxa Alpha. Ładują one różne typy pakietów ( lipo, nimha, nicd itp) a bogatość podłączek pozwoli też ładować inne akusy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za porady, teraz czas na zakupy :)

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - jak dobierać kulki, nie tyle producenta, co gramaturę. Jest jakiś wzornik, czy to wszystko wynika z doświadczenia, preferencji, rodzaju gnata i energii wylotowej?

Link to post
Share on other sites

Do:

- do 380fps 020-023

- do 420fps 025-028

- do 480 028-033

Acz wszystko zależy od preferencji. Ja akurat 20tek używam do pistoletów, pompki i aepów. Reszta hula na 28kach a z 510fps FALa strzelam 32kami lub jak się uda kupić 36tkami.

Najsensowniej będzie kupić na początek małe paczki i sprawdzić. Do takiego aksu najlepiej będzie chyba 25ki ( ale ja jak pisałem strzelam z niego 28kami).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podepnę się pod stary temat.

Nie mam umundurowania i szybko jeszcze mieć nie będę, pytanie może głupie, ale wolę dopytać niż płakać i lizać rany. Rozsądne jest założenie krótkiego rękawa i spodenek, czy może się okazać to zbyt bolesnym doświadczeniem i lepiej ubrać jakąś bluzę?

Link to post
Share on other sites

W spodenkach zginiesz marnie podczas przedzierania się przez zarośla i pokrzywy, oraz nałapiesz całe rodziny kleszczy :) A bardziej serio, długi rękaw/nogawka niewiele pomaga jeśli chodzi o ból ale przynajmniej mała szansa że będziesz wydłubywał kulkę spod skóry.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod stary temat.

Nie mam umundurowania i szybko jeszcze mieć nie będę, pytanie może głupie, ale wolę dopytać niż płakać i lizać rany. Rozsądne jest założenie krótkiego rękawa i spodenek, czy może się okazać to zbyt bolesnym doświadczeniem i lepiej ubrać jakąś bluzę?

Krótkie spodenki średnio ale latem często podwijam rękawy w mundurze i jakoś różnicy nie czuję (poza drapiącymi krzakami).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...