Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karabin wspracia/parasnajperka JG0450A vs GFG32 A3 Tactical vs GFG37 vs E&L ELAR SOPMODII vs CA CAER Enchanced Rifle vs GFG42 vs Amoeba AM-016


Recommended Posts

Dzień Dobry

 

Panowie z racji tego, że posiadam już replikę do CQB, czas kupić coś do lasu. Zależy mi na jak największym zasięgu i skupieniu. Celem jest stworzenie parasnajperki. Którą z poniższych replik wybrać? Która ma największy potencjał? Otwarty jestem też na inne propozycje.

https://gunfire.pl/product-pol-1152203547-Replika-Karabinka-GFG32-A3-Tactical-tan.html#tabs_58676

https://gunfire.pl/product-pol-1152208855-Replika-karabinka-GFG42-ASCU2-Gen-4-version.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152205419-Replika-karabinka-GFG37.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152191380-Replika-karabinka-JG0450A.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152213539-Replika-karabinka-CAER-Enchanced-Rifle.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152214478-Replika-karabinka-AM-016-Czarny.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152205427-Replika-karabinka-GFG45.html#tabs_58676

 

Ze wszystkich marketingowych opisów najbardziej przemawia do mnie Aug od JG. Niby wszytko ładnie w stocku wzmocnione, recenzje też niezgorsze są - ale to JG. Z drugiej strony,

szukałem czegoś z replik pierwszej klasy z lufą około 500-510 mm niewiele znalazłem.

 

Z góry dziękują za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Długość lufy w asg ma się nijak do zasięgu i celności. Dałeś linki do replik z dużą różnicą ceny. Jeśli faktycznie masz budżet około 1400zł to ja na twoim miejscu kupiłbym coś około 800-900 zł a resztę dołożył na tuning aby była to faktycznie parasnajperka jeśli ma to mieć osiągi a nie tylko wygląd.

Link to post
Share on other sites

No właśnie jak to w końcu jest z tymi lufami? Niby liczy się tylko jakość wykonania, więc przykładowo, biorąc pod uwagę lufy takiej firmy jak Prometheus, długości 208 i 500, skupienie powinno być takie samo. Jest ktoś w stanie poświadczyć poprawność takiego stwierdzenia?

Tu przykładowy test luf Madbull Steel Bull (producent średniej półki): http://wmasg.pl/pl/armoury/show/603882

Szczególnie w podsumowaniu zaznaczone jest, że lufa krótsza jest mniej celna od tej dłuższej.

Co teraz jest prawdą? Sklep faworyzuje długie lufy "pomagając" im w testach,czy może Madbull specjalnie wykonuje długie lufy lepiej niż krótkie?

Link to post
Share on other sites

Panowie, wiem że długość lufy ma niezbyt duże znaczenia w asg. Chodzi mi tylko o max skuteczny zasięg. Dlatego też moje pytanie - a o długości lufy, wspomniałem o tym z prostej przyczyny. G36C, które posiadam, będzie śmiesznie wyglądało z dwójnogiem i lunetą. Miałem nawet plan zaaplikowania gieni tłumika około 200-300 mm, zakupie nowej precki, adekwatnego cylindra. Tyle, że wtedy gienia traci na swej mobilności i nie jest tym, czym powinna być.

Co do budżetu, tak jak w naszym państwie, kreatywna księgowość i elastyczność owego, pozwala mi na szerszy wybór. Pewnie optymalnym rozwiązaniem byłoby HPA, ale... patrząc na różne obostrzenia i ból dupy większości graczy, będący wynikiem tego, że mają grać przeciwko HP-owcom, plus ograniczenia na wielu imprezach związanych z zakazem zabawy z takowymi replikami... na tę chwilę przynajmniej, rozwiązanie to odpuszczę sobie... (Tak na marginesie, co za różnica, czy dostanę 400 fps-ami z AEG sprężyny, czy HPA. Energia to energia).

Najbardziej ciągnie mnie do AUG od JG, niby jest fabrycznie "wzmocniony". Ludzie, których na imprezach spotkałem chwalą go sobie. Ale, no właśnie "ale", wolę zapytać starych wyjadaczy o radę.

Link to post
Share on other sites

Ma znaczenie, ale to głównie ze względu na to, że przy krótszej lufie, z odpowiednim cylindrem sprężane jest mniej powietrza, a więc kulka jest wypychana przez powietrze pod niższym ciśnieniem, aniżeli miałoby to miejsce przy długiej lufie z cylindrem typu 0. Łatwy sposób na więcej fpsów bez obciążania części wewnętrznych.

Link to post
Share on other sites

Z moich obserwacji: jest różnica między krótką lufą (100-250mm) a lufą powiedzmy 400mm. Powyżej 400mm przyrost skupienia nie jest już taki widoczny. Dłuższe lufy stosuję w gazówkach, żeby poprawić prędkość wylotową.

Link to post
Share on other sites

Jako, że nikt z bardziej doświadczonych forumowiczów nic Ci nie polecił, z wyjątkiem dywagacji o długości lufy, to ja jako posiadacz repliki aspirującej do bycia parasnajperską, mogę podzielić się swoimi skromnym doświadczeniem. Jak interesuje Cię co mam na ten temat do powiedzenia to pisz na PW.

Edited by 117Night
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...