Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wisport Sparrow 16


Recommended Posts

Używałem pożyczonego jakiś czas. Konfiguracja: wsadź ręce w pętle i noś jak człowiek.

Za mały na jakiekolwiek sensowne użytkowanie dla mnie, oddałem kumplowi (dobrze, że poużywałem pożyczonego :D i nie kupiłem 16 tylko większy). Jakość na oko dokładnie to samo co większe Sparrowy: bardzo dobre tkaniny i taśmy, słabawe plasticzki, niezłe szycie i nici. Jeżeli ktoś jest ZDECYDOWANY na taką maliznę to będzie zadowolony raczej, zwłaszcza, że to niedrogi plecak.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem go sobie i poza obelgą, którą usłyszałem w domu, (brzmiała "przedszkolaczek") to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ;)

Owszem, plecak jest mały... ale tak naprawdę szukałem czegoś typowo na kilkugodzinne wycieczki, co fajnie będzie uzupełniało się z nerką :)

Dlatego pytam czy macie jakieś ciekawe patenty z wykorzystaniem tego plecaka :)

 

Osobiście, na dzień dobry zamontowałem klamry naprawcze na bokach, żeby móc przyczepić szybkim ruchem apteczkę ;)

Link to post
Share on other sites

Szelki moim zdaniem są OK przy czymś takiej wielkości. I tak ciężko wpakować tam więcej jak 2-3kg.

 

Zazdroszczę komuś, kto się w to potrafi spakować na kilkugodzinną wycieczkę. Jak podliczę to co biorę ze sobą na taką wycieczkę to mi wychodzi pełny Sparrow 20 a i tak ciężko dopiąć dziada.

 

Najciekawszy patent związany z tym plecakiem to było kupno "większego brata" :D i raczej to polecam.

Link to post
Share on other sites

Szelki są ok, tak jak kolega wyżej napisał - super dużo tam nie upchasz, więc szelki są wystarczające ;)

Połączenie Sparrow + nerka + ew. apteczka w pełni mi wystarczy. Spokojnie jestem w takim zestawie spędzić cały dzień w terenie ;)

 

main.jpeg

main.jpeg

main.jpeg

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Z takimi klamrami naprawczymi już można kombinować przypięcie do kamzy.

Mam od kilku lat Sparrowa i jest bardzo fajny, bo na tyle krótki, że nie przeszkadza w noszeniu pasa, którego używam na strzelankach. Bez problemu mieszczę w nim bluzę/kurtkę, kulasy i pęcherz z wodą, śniadanie i jeszcze parę rzeczy.

Szelki są szerokie i dość wygodne ale przy małych obciążeniach. Przy większych (5-6kg na przykład w zakupach na 2x1,5l wody i jakieś puszki) ich niski profil jest już odczuwalny. Ich głównym problemem jest dla mnie długość. Jestem szczupły, więc nie mogę ich sciągnąć tyle ile bym chciał, żeby plecak przy bieganiu siedział sztywno na plecach. Dodatkowo klamry na ramionach potrafią być wtedy boleśnie odczuwalne, bo lądują prawie dokładnie na barkach.

To co ja bym zmienił, to skrócił pętle z klamrami na szelkach i same szelki.

Na swoim Sparrowie noszę po bokach dwie ładownice na 3 magi z brytyjskiej kamizelki Osprey - w sam raz mieszczą bidon, większy kubek termiczny albo cokolwiek zbliżonego rozmiarem. Używam na co dzień. Kieszeń na pęcherz ładnie mieści laptop 12.5".

Dla osób chcących mały plecak. Polecam przymierzyć przed zakupem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...