Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na początek dla wybrednego kolegi.


Recommended Posts

Cześć. Powoli wciągam kolegę z świat ASG, już ma odłożoną kasę ale z racji ze niczego nie jest pewien poprosił mnie o pomoc. Problem polega na tym że przedstawiłem mu dobre repliki na start, niestety kumpel do mało wymagających nie należy, krzyknął sobie replikę M4(M16 tez mile widziane) i w ostateczności Steyr AUG. 500zl w kieszeni których przekraczać nie chce (uparty typ ale się mu nie dziwię). Niestety sam jestem początkujący i trudno mi znaleźć coś w tej cenie bowiem słyszałem ze dobra M4 kosztuje woje. Widziałem repliki BOYI i CYMY ale nie wiem jak się sprawdzają w praktyce dlatego uciekam się z prośbą do was. Jakaś warta uwagi replika w tej cenie AR15/AUG? Z góry dziękuję za wszystkie propozycje i pomoc :icon_biggrin:

Edited by MrNuddle
Link to post
Share on other sites

I ja Cie popieram. Dlatego polecane ode mnie kałachy cymy, Giety od JG czy MP5 Galaxy mu nie spasowało. Po tym jak mu powiedziałem że M4 w niskiej cenie nie znajdzie pomyślał o AUGu, widziałem takie od JG ale nie wiem czy są tak sprawne jak G36-ki. Do tego to ma być replika na początek. Wchłonie go ASG to kupi M4 od Amueby czy coś z Tieru 1. Ale nie chce wydać kupy kasy na coś co na razie chce spróbować. :)

Link to post
Share on other sites

Był na 2-ch. Właśnie dlatego chce kupić replikę ale niekoniecznie za 1k na sam początek. Pomyślę nad tymi AUG JG. Jestem zadowolonym posiadaczem Giety jako pierwszej repliki i jeśli AUGi są tak samo wykonane myślę ze na początek wystarczą nam za repliki początkowe. Potem minimalne tuningi typu gumka HU czy kable niskooporowe :) Pytam też jeśli jest tu jakiś posiadacz takiego AUGa z którym mógłbym popisać jakie ma odczucia do tejże repliki.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie jest dużo lepszy od giety... 8 lat temu porównywałem go z TM.. i w zasadzie to marui strzelał podobnie. Kiedyś w aug jg wymieniało się prowadnicę, kable i gumkę. Wtedy pod względem osiągów przebijał TM. Dźwięk strzału dla strzelca jest przyjemny - gb jest zaraz przy uchu. Mi się podobało to łupanie.

 

Oczywiście wykonanie zewnętrzne było gorsze od TM... ale nie jakoś drastycznie.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam poczekać na okazje. Pamiętam, koło maja na GF było parę m-ek od forcecore za około 400 PLN. Sam przymierzałem się do zakupu replik prawie miesiąc, wertując przy tym forum i czekając na okazje ale opłacało się. Skoro kolega wciąga się "powoli" to może warto poczekać.

Link to post
Share on other sites

Ja też miałem tak, że ciągnęło mnie do M4 i wszystkiego co amerykańskie na początku, ale zdrowy rozsądek wygrał i poszedłem w stronę niskobudżetowej CM.028C. Z butów mnie nie wyrwało ale sprawdzała się dobrze a i taktyczny wygląd jest na plus (nota bene kolba jak w M4). Gdybym jeszcze raz zaczynał, brałbym pewnie RK-02. Może nie ma RISów i pięciu chwytów taktycznych tam nie przymocujesz ale miejsce na jaskółkę jest i z kolimatorem czy ACOGiem w przyszłości będzie i dobrze wyglądać i się sprawdzać.

Zakupiłem ostatnio używaną Specnę i też uważam to za dobry wybór ale trzeba by jeszcze trochę do 500zł dołożyć. Przy moich sporadycznych wyjściach na strzelanie nie uważam, że potrzebuje nówek od EA, FC czy czegokolwiek za 1500zł.

Link to post
Share on other sites

A jaki problem z utaktycznianiem kałasza

 

uemdohfoz40r_t.jpg

 

jwoz5uljp85j_t.jpg

 

Dwa moje kałaszki górny to rk02 dolny to rk01. Fakt i sporo roboty i trochę kasy poszło, ale nie robisz tego na raz a i satysfakcja na widok śliny na ustach kumpli bezcenna.

 

PS

 

Zdjęcia mają półtora roku, teraz oba jeszcze ciut dobajerzone :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Twierdzę podobnie, miałem kupować AK ale ta broń mi nie podchodzi a nie chciałem biegać z czymś co mi się nie podoba, kupiłem Gietę bo mi się właśnie spodobała (choc celowałem w SL-8 ale parasnajperem nie chciałem być). Kolegę namawiałem na coś z półki tanie a dobre :D w końcu pomagam mu tylko szukać czegoś co mu spasuje. A co do kolegi PVTSilver to myślę że zrobimy podobnie, no need to be rush (B) więc może jakaś akcja się trafi :)

Link to post
Share on other sites

Cały problem z wyborem repliki rozbija się głównie o nie wiem czym umotywowaną niechęć do przeczytania tematów przyklejonych. Tam naprawdę jest praktycznie wszystko. No może poza najnowszymi wynalazkami które są w środowisku w śladowych ilościach.

Link to post
Share on other sites

Ależ Arendzie... tu chodzi o coś innego. Zapewne znasz takie istoty, które twierdzą "nie jestem taka jak wszystkie" itp.

 

I tutaj tak samo. Indiwidualnie doradzasz RK-xx i każdy się cieszy z "fachowej porady". No bo przecież każdy jest inny i po co ma czytać wątki podwieszone? Zwłaszcza, że tam porada jest skierowana jest do każdego... a przecież trzeba się wyróżniać z tłumu.

 

 

Zwłaszcza początkujący snajperzy mają ten problem... jak się dowiadują, że repliki karabinów wyborowych mogą policzyć na jednej dłoni.

 

3805003.jpg

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Owszem rozumiem, ale jak z dawien dawna wiadomo nietypowa replika cechuje się :

- jeżeli jest sklepowa to kosztuje w pytę co wcale się nie przekłada na jakość.

Z zasady ma nietypowe bebechy i dodatki które kosztują krocie. Przykładem mój DSA SA58 do którego jeden lowcap kosztuje 40$ i jest dostępny tylko w drogich sklepach.

- jest to jedyny w swoim rodzaju custom lub custom wypuszczony w małej serii i kosztuje tyle że oj.

- jest to tylko na zdjęciu wyglądająca kupa kosztująca niewiele więcej niż przyzwoite repliki na start (jak plastikowo plastikowe chińskie repliki thompsomów sprzedawane w cenie wyższej od cymki028).

 

No i jeszcze są "tanie" udziwnione repliki oparte na klonach znanych i cenionych klonów, ale zdanie na temat taniego gerav2 wszyscy znamy.

 

A ciąg do nietypowego znam dokładnie, bo sam zaczynałem z AUGiem Both Elephanta i Hową Type89 JSDF tegoż wytwórcy. Repliki same z siebie fajne ale z magami i dodatkami był istny koszmar.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...