Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM 036 - Czy warta swojej ceny?


Recommended Posts

Cześć, szukam repliki na start, jednak zdecydowałem się zaryzykować i poszukać używanej.

Nie widzi mi się jakoś kupowanie nówki, jeżeli używki z ciekawszymi parametrami są w podobnej cenie, co mp5 galaxy. Bardzo spodobała mi się replika AKM z komisu.

I tu pytanie: czy replika z tego ogłoszenia http://wmasg.pl/pl/consignment/show/787853 jeszcze trochę mi posłuży, czy jest warta swojej ceny, czy lepiej sobie odpuścić?

Jest sporo dobrych zdjęć w ogłoszeniu i filmik z działania, wygląda to solidnie. Znajomy będący w tym trochę dłużej powiedział, że jest dobrze, jednak chciałbym potwierdzenie kogoś doświadczonego :)

Link to post
Share on other sites

Miałem takiego AKM jako jeden z pierwszych w Polsce. Z oczywistych powodów trudno mi jest oceniać tę konkretną używkę, ale mogę parę słów powiedzieć o nówce.

CM.036 miało "premierę" w 2008 roku i to był całkiem przyzwoity aeg. Mega pancerne bebechy i ponad 440 fps w stocku. Jeden z pierwszych z silnikiem neodymowym, który ciągnie M150 i służy mi teraz w innym aegu, bo... o tym za chwilę :icon_wink:

Jednak problem był w jego konstrukcji zewnętrznej - to jest stary standard Tokyo Marui, czyli takie CM.028 tylko full-metal (znal), jednak było tam wiele niestandardowych części zupełnie innych od 028 i charakterystycznych jedynie dla tego AKM, co powodowało problemy z zamiennikami jak coś się połamie/zgubi. Mowa tu oczywiście o cześciach zewnętrznych, bo w środku to 100% standard jak AK innych firm.

 

U mnie pękł element trzymający kolbę, a zamienników brak bo jest inny od tych znanych z AK-47 i replika stała się bezyżyteczna.

http://forum.wmasg.p...c/#entry2085836

 

Raczej odradzam. Obecnie zakup jakiegokolwiek AK w standardzie Tokyo Marui jest dla mnie bez sensu - nie dość, że dłużej się to rozkłada, to jeszcze są mniej wytrzymałe zewnętrznie.

 

Poproś sprzedającego, żeby podesłał fotki ze zdjętą kolbą, tak żeby było widać element trzymający kolbę.

Jak jest nienaruszony i nie będziesz obwieszał repliki ciężkimi lunetami lub jakimiś tłumikami typu PBS i jak się nigdzie z karabinkiem nie przewrócisz, to posłuży.

Upewnij się jaki tam jest silnik. Jeżeli jest inny niż stock (czyli z niebieską obudową komutatora i szczotek) to zignoruj całkowicie tę ofertę.

 

Ale generalnie jestem zdania, że używane AK-74 od boyi będzie trwalsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...