Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 - ile jest warta moja replika?


Recommended Posts

Posiadam replikę HK416, ale już od jakichś 5 lat nie byłem na strzelance, trochę leżała zepsuta i co jakiś czas dokupowałem do niej jakieś elementy, rok temu oddałem specjaliście do złożenia i od tego czasu został z niej wystrzelony 1, max. 2 hi-capy. Dlatego też nastała decyzja o jej sprzedaży. Jako, że dawno już w tym nie siedzę, chciałbym się spytać Was jaka jest jej wartość.

 

To co mogę o niej powiedzieć:

- początkowy producent to JG, ale pewien nie jestem - minęło już sporo czasu i z oryginału prawie nic już nie zostało

- ma założoną preclufkę (dlatego ma tłumik żeby nie wystawała)

- gb wzmocniony (poprzedni pękł),

- prędkość zmierzona rok temu to 470fps

- rok temu wymieniony tłok, prowadnica sprężyny i (chyba) dysza,

- bateria 11.1V Turnigy, 2650mAh (na strzelanie na auto jest zbyt mocna - ROF jest tak duży, że magazynek nie nadąża podawać kulek, dlatego przydałby się jakiś mosfet do tego). Od zakupu nie byłem z nią na żadnej strzelance. Widzę, że jest trochę spuchnięta i nie wiem jak z jej wydajnością, ale strzelając "przy domu" nie widziałem żeby były z nią jakieś problemy.

- wymieniona komora i gumka hop-up, jedyne co pamiętam to to, że jest jakaś wzmocniona/ulepszona i ma kolor czerwony jeżeli to ma jakieś znaczenie

- body i front metalowe

- kolba plastikowa z miejscem na akumulator

-luneta z powiększeniem 9x, krzyż podświetlany na zielono, dodatkowy montaż na rączkę transportową M4 (rączkę też mogę dorzucić, ale jest ona byle jaka - plastikowa)

- 2 metalowe magazynki hi-cap, jeden plastikowy real-cap, 1 plastikowy mid-cap

- silnik chyba wymieniony na mocniejszy, ale głowy za to nie daję - w każdym razie daje radę

-jedyne co w tej chwili trzeba z repliką zrobić to wymienić chwyt - ma on pęknięte gwinty śrub które trzymają docisk silnika

 

do tego jeszcze posiadam i też prosiłbym o wycenę:

- ładowarka Turnigy + całe okablowanie - prawie nieużywana, folia na wyświetlaczu

- metalowy front HK z przedłużeniem lufy,

- plastikowe body HK

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem repliki, albo którejś z innych części zapraszam na priv z propozycją cenową. Posiadam jeszcze 4000 zapakowanych kulek madbull 0.28 precission, które mogę dorzucić jak ktoś będzie brał więcej rzeczy.

HovRamU.jpg

Edited by piasek1990
Link to post
Share on other sites

Przy tej ilości informacji dałbym za nią ok. 500zł.

 

Musisz mieć pełną specyfikację, bo te fps to mogą być zarówno na słabych jak i świetnych częściach. Silnik też możesz mieć za 60 lub za 400zł. Obstawiam, że pewnie najtańśzy neodym.

 

Precka też niewiele mówi... za no-name to liczę z 30-40zł używkę. Jakby to był prometheus to wartość wzrasta o 200zł.

 

GB wzmocniony też możesz mieć za 60zł... jak i za 500zł.

 

A ceny tuningów u serwisanta też mało mówią... są tacy co robią tuning za 800zł z czego więksość bierze serwisant (tak mam takiego kumpla, który dał sporo za tuning... i potem wyliczał co kupił, to wyszło, że w środku sam SHS..., a sam gearbox był robiony więc żadnych precluf, r-hopów i cudów wianków tam nie było).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No właśnie w tym problem, że trochę już minęło i nie jestem w stanie wiele więcej powiedzieć.

Jedyne co mi się przypomina to, że za szkielet gearboxa dałem 250zł.

470 fps było po ostatnich modyfikacjach, czyli dokładnie na tych częściach które siedzą teraz

Link to post
Share on other sites

Jak nie jesteś w stanie sam ocenić lub przypomnieć sobie co jest w środku to po prostu oddaj na przeglad, identyfikację i ocenę zużycia części do jakiegoś profesjonalnego serwisu. Będziesz miał spokojną głowę i sumienie przy sprzedaży repliki. A cenę najlepiej weryfikuje rynek. Wstaw do komisu za ile Ci się wydaje ile jest warta i obniżaj co tydzień cenę aż znajdziesz kupca lub do serwisu aukcyjnego od złotówki....

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...