Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trijicon MRO - kopie, oryginał itp...


Recommended Posts

Jak większość pewnie wie, Trijicon stanął w szranki z L3 i Aimpointem i wkroczył na rynek z kolimatorem MRO. Tutaj co nieco o oryginale:

 

https://www.trijicon...uct1.php?id=MRO

 

932162.jpg

 

Nie strzelałem z tego, ale na targach dane mi było się z niego przymierzyć i wrażenia odniosłem jak najbardziej pozytywne. Koli wydaje się jaśniejszy od pełnowymiarowych Aimpointów, a plamka się żarzy niczego sobie. Niestety cenowo to to zbliża się do półki holografów ze stajni L3.

 

Oczywiście Chińczycy nie próżnują i na alibabie można dostać ładnie wyglądająca kopię MRO w niezłej cenie, np. tu:

 

https://tinyurl.com/y9trzgl7

 

Jeśli to to jest podobnie jasne jak oryginał, a plamka świeci tak jak w lepsiejszych airsoftowych CompM, to wydaje się to całkiem kuszącym rozwiązaniem.

 

Pytanie, ktoś już skusił się na takiego chińczyka, jakieś opinie już się zrodziły?

Link to post
Share on other sites

Repliki sa podłej jakości.

 

Kupiłem jak tylko pojawiły się u chinczyków, z oznaczeniami wypukłymi, trzema montażami, pudełkiem transportowym.

 

- Farba łuszczy się od samego patrzenia na niego (odsyłam do zdjęć)

- Kolimator ustawienia jasności ma następujące: OFF - 1 - 2 - OFF - 3 - 4 etc. Fajna sprawa bo zazwyczaj 3 to było optymalnym ustawieniem. Ta pozycja OFF między 2 i 3 już u mnie nie działa, po prostu włącza się 3.

- Prosto z pudełka musiałem go kompletnie rozkręcić i poprawić ponieważ po skrajnym ustawieniu góra-dół kleszczył się i nie chciał odbić w drugą stronę. Nie będę wnikał w szczegóły konstrukcji ale jest po prostu podła.

- W skrajnych ustawieniach światła pojawiają się "duszki"

- Kropka jest dwa razy większa od tej w replice T1, gdzieś wielkości M2

- Właściwie powinienem zacząć od tego punktu, bo dzięki niemu już praktycznie nie używam tego koli: Coś jest poważnie nie tak z jego optyka i generalnie "zakrzywia" obraz. Starałem się to pokazać dwoma filmikami w folderze ze zdjęciami. Pierwszy filmik pokazuje MRO i widać jak butelka przynajeżdżaniu na nią kolimatorem "kurczy się". Drugi filmik pokazuje te samą scenę z kolimatorem T1. T1 (i kazda inna replika) ma podobny problem, ale jednak zdecydowanie mniejszy.

- Nie podoba mi się kolor obrazu

- Mimo że średnica obiektywu jest większa niż T1 nie uważam żeby się nim celowało lepiej ani łatwiej.

 

Galeria:

 

https://goo.gl/photos/kv5gGP1WtytSJAf96

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ten model jakoś w lutym na ali, zaraz przed tym jak pojawił się u Krakmanów.

Ogólnie mam pozytywne wrażenia, zewnętrznie bardzo solidnie wykonany, farba jeszcze na miejscu, z ustawieniem nie było problemu. Podświetlenie bardzo dobrze rozwiązane na pokrętle jak to opisał matrigs. Kropka wyraźna i dość mała, chociaż mam porównanie tylko z kopią aimpointa M2.

Trudno mi się tylko przyzwyczaić do koloru przyciemnienia szkła ale widoczność jest zadowalająca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Przyszedł do nas MRO od Ali. Dwa montaże, puzderko, oznaczenia.

Jak na razie farba nie odpada od patrzenia na nią. Plamka jest całkiem jasna coś jak w chińskich T1.

Ogólnie w relacji jakość - cena wypada bardzo dobrze. Faktycznie, trochę ciemniejsze te szybki niż w lepszych ersoftowych koli i obraz jest zniekształcony, ale w jakoś nie za bardzo mi to przeradza.

 

Jak by trzeba za to dać pow. 300 zł to można stękać, ale w cenie ok. 100 to moim zdaniem nie jest źle. Na pewno lepsze to to niż tony ersoftowych eotechów.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem ostatnio ten

https://www.aliexpress.com/item/Trijicon-MRO-Style-Holographic-Red-Dot-Sight-Optic-Scope-Tactical-Gear-With-20mm-Scope-Mount-For/32751874638.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.w84hIh

 

I polecam w 100%, jak dla mnie najlepszy koli po taniości. Kropka jasna i okrąglutka, szybki bez przyciemnienia, jedynie można się doczepić do jakości farby ale mam to gdzieś, bo i tak maluję po swojemu.

Link to post
Share on other sites

Zielonkawy jest ale przyciemnieniem bym tego nie nazwał, przyciemnione szybki znane mi są oczywiście z chinolskich eotechów, kopii aimpointa m2 i starszych kopii micro t1. Po kilogramach przewalonych kolimatorów przez moje łapska ten model, uważam że za tą kasę jest absolutnie OK. Użyteczność na bardzo wysokim poziomie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Cześć, mam pytanie. Posiadam ten koli z drugiej ręki, na ostatniej grze musiałem oberwać przednie szkło bo zauważyłem pęknięcie od spodu, nie przeszkadza w użytkowaniu ale mimo wszystko jest. Pytanie, czy idzie wymienić przednie szkło czy nie ma co się w to bawić? (dodam, że zaskoczył mnie fakt pęknięcia od kulki ponieważ mam zamontowany plaster miodu któremu też się oberwało)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...