Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5SD JG sprzed 8 lat ;)


Recommended Posts

Cześć!

 

Odkopałem z szafy starą ale bardzo mało uzywaną replikę mp5 sd JG. Kupiłem ją jakoś 8 lat temu.

Chciałbym przywrócić ją do życia i z tego powodu mam do was kilka pytań. Bardzo długo nie interesowalem się airsoftem no i wypadłem z obiegu. Generalnie chodzi mi o części do tej repliki. Maksymalnie okrojony burdżet :D

Zacznę od małego opisu ;)

 

1. Silnik jest sprawny, zębatki są w bardzo dobrym stanie. Popychacz dyszy wraz z płytką selektora też jest guut. Jeżeli chodzi o elektrykę to chciałbym kupić komplet STYKÓW SHS(czerwone do v2). Kable, wtyczki t-deans i batkę lipo 11.1 V będę kupował z hobbyking :) BĘDĄ PASOWAŁY DO GB JG?(styki)

 

2. Sprawa z tłokiem, głowicą tłoka, sprężyną, prowadnicą sprężyny, cylinderm i jego głowicą no i dyszą :P

Generalnie oglądałem części SHS i wyglądają na całkiem spookoo. I tutaj pytanie do was, Czy wszystko będzie pasowało do gearboxa od JG? Czy jakiś szczególnych części powinieniem się wystrzegać? Chyba największym problemem serwisowym jest głowica cylindra i dobrze dobrana dysza wraz z jej popychaczem, co nie? POMOCY! ;)

 

3. Najstępnie płynnie przechodzimy go komory HU, gumki no i oczywiście lufy. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, ze chcę włożyć tam dłuższą lufę(jaką długośc maksymalnie się tam zmieści pod przykryciem tłumika? Oczywiście do tego trzeba dobrać odpowiedni typ cylindra, jaki?) Komora stockowa zostaje, jest w dobrym stanie. Jakie gumki polecacie xD? Co do lufy, to nic specjalnego nie chcę kupować. Zwykła precka najtańsza na rynku, tylko nie wiem jakiej długości.

 

Tak z grubsza to chyba tyle. Jeżeli o czymś zapomnaiłem albo na coś jeszcze powinieniem zwrócić uwagę to piszcie śmiało! Pamiętajcie, że replika jest budżetowa, nie proponujcie mi zatem najlepszych i najdroższych części ;)

 

Z góry dzięki za pomocne mi komentarze,

Piona!

Link to post
Share on other sites

Skoro "Maksymalnie okrojony burdżet" to:

1.styki -zostaw stockowe tylko troche przeczyść i zamontuj mosfet tu masz najprostszą instrukcje [bezpiecznik zostaw- w razie zwarcia batka nie ucierpi] http://kuba-t1000.co..._airsoft_mosfet

 

2.Minimalizacja kosztów- poczekaj aż padnie i wtedy wymień co konieczne przy tłoku zwróć uwagę na AOE.

 

3. Systema energy. Lufe zostaw starą- możliwość demontażu tłumika do transportu jest dużą zaletą,a przecież chcesz minimalizowac koszty.

 

4. szkielet pęknie na pewno [te stare były słabe i pękały].

Edited by mk8539020
Link to post
Share on other sites

Pękały jak były nieszczelności. Lepiej to rozkręcić i przesmarować, fps wzrosną, a szczelny układ to też dłuższe życie gb.

 

Jedyne w co bym zainwestował to dysza na uszczelnioną i guma na systemę i sorbo.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...