Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobór broni/repliki (~300zł)


Recommended Posts

Witam Państwa ;)

Jestem "świeźakiem" i specjalnie założyłem konto na tym zacnym forum żeby się czegoś dowiedzieć :D

Przeczytałem kilka poradników na temat ASG i naprawdę mnie to porwało ( nie ukrywam, filmiki na yt również swoje zrobiły ).

Ale do sedna.

Dopiero zaczynam "INTERESOWAĆ" się ASG ..

Zacząłem powoli zbierać siano żeby kupić jakąś sensowną replikę do 300zł.

Wiele tematów o tym było ale są dość stare i zapewne cenny lub jakość poszczególnych broni się zmieniły.

Chciałbym zainwestować w jakiś fajny karabin żeby jeszcze bardziej wciągnąć się w ten sport i postrzelać chociażby do puszek zanim znajdę jakąś ekipę do gry ( tak wiem, że potrzebuje jeszcze okularów )

Interesują mnie głównie repliki elektryczne, dość solidne i ze sporą mocą i zasięgiem ( żeby nie było się czego powstydzić i nie zawieść się na start )

Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane, również komentarze typu *zaśmiecasz forum..

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Zacząłem powoli zbierać siano żeby kupić jakąś sensowną replikę do 300zł. [....] Interesują mnie głównie repliki elektryczne, dość solidne i ze sporą mocą i zasięgiem ( żeby nie było się czego powstydzić i nie zawieść się na start )

 

Szukam dobrego komputera do pod wiedźmina 3, mam 300zł ;-). W tej cenie nie znajdziesz nic z powyższymi parametrami.

 

... mierne osiągi, mierne FPS, solidne bebechy(no dobra, słabe, ale gearbox nie pęknie, bo v3)... a body raczej wytrzyma o ile nie uderzysz tym w cokolwiek, bo to plastik. Lepszej repliki w tej cenie raczej nie znajdziesz...

 

Do CQB i na bliski kontakt się nada.... z racji tego, że musisz podejść dość blisko to dokup jakąś maskę na twarz. Początkujący mają talent do pakowania się na lufy.

 

Jeśli zamawiasz w sklepie to ja bym poprosił o downgrade do 250fps i zmienił gumę na guardera przeźroczystego. Osiągi i tak będą słabe, ale szybkostrzelność pozwoli zasypać wroga ogniem na dystansie do 30-40m. A tak tak naprawdę to najlepiej będzie z tym walczyć na mniejszym dystansie. Im bliżej tym masz większe szanse. Na początku będzie to trudne, trochę zaboli, więc stalker i dobre gogle to podstawa.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

 

350? ;)

 

Tak, zyska szybkostrzelność, której tam brakuje (no chyba, że ma pieniądze na nową baterię lipo i najlepiej jeszcze silnik). Miałem taką pukawkę i fajnie strzelała. Tokyo Marui robi te mp5 w takiej słabej konfiguracji i dlatego się pokusiłem o taki downgrade.

Link to post
Share on other sites
Zacząłem powoli zbierać siano żeby kupić jakąś sensowną replikę do 300zł.
Interesują mnie głównie repliki elektryczne, dość solidne i ze sporą mocą i zasięgiem ( żeby nie było się czego powstydzić i nie zawieść się na start )

Jeśli "wszystko jest możliwe", to ta jedna rzecz jest wyjątkiem który potwierdza regułę.

Ani to nie ma mocy, ani zasięgu, ani wagi, ani wyglądu, ani w sumie niczego wartego uwagi. Nie wiem z drugiej strony ile masz i czego oczekujesz po replice. Wiem w sumie tyle, że na pewno czymś takim "nie wciągniesz się w ASG".

Sam zacząłem dopiero po 18-stce, a zacząłem wkręcać się już w wieku 14-15 lat. Cierpliwość w tym wypadku była najlepszym co mogło mi się przytrafić. Do za trochę ponad 200zł widziałem ostatnio używanego Galaxy. To chyba jedyny rozsądny wybór w tym przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

Tak, zyska szybkostrzelność, której tam brakuje (no chyba, że ma pieniądze na nową baterię lipo i najlepiej jeszcze silnik). Miałem taką pukawkę i fajnie strzelała. Tokyo Marui robi te mp5 w takiej słabej konfiguracji i dlatego się pokusiłem o taki downgrade.

Nie neguję tego podejścia, tylko napisałeś w poście 250 ;)

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że już ktoś zmoderował post, bo jest prawidłowo, 250fps. Faktycznie, samo "250" byłoby mylące. Trzeba tylko zainwestować w midy, bo te 28-kulkowe to się kończą po krótkiej serii, przy takim "rofie".

 

Używane mp5k od galaxy to średni biznes. Chyba, że ktoś ma części zamienne i lubi czasem pogrzebać w replikach.

 

W każdym razie tanio zrobione mp5k galaxy (mosfet, bateria 9,6v/7,4, guma guarder) prawie dorównuje swojemu droższemu odpowiednikowi (pod względem osiągów i szybkostrzelności).

 

http://www.redwolfai..._Marui_NP5K.htm

 

 

Twój post edytował tylko jakiś "mikadorus" ale nie mam go w bazie modów więc chyba jakiś haker się włamił. Dam info na górę żeby go zabloczyć ;p

A.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

No spoko panowie, dzięki za odpowiedzi i miłą krytykę.

To może zacznę trochę na leniucha... Sklepów jest wiele wiele i jeszcze więcej, Ceny jak z kosmosu ( ale wiadomo chcesz to płać ).. po przejrzeniu kilkunastu filmików z yt da się dojść do wniosku że cena to nie zawsze jakość ( mówię tu o przedziale do 400zł)

Więc macie jakies godne polecenia sklepy z bogatą ofertą i sensowną bronią?

Po drugie. może troszkę podsumujmy.. jaką pukawkę polecacie do zabawy, która nie pochodzi z przysłowiowego bazaru.

Któryś kolega wyżej mówił coś o G36 [bOY], https://gunfire.pl/product-pol-1152199142-Replika-subkarabinka-G-001-EBB.html

Cena kozacka, ale chodzi o jakość i opinie.

I wiem że g**no się znam i jestem początkujący, ale chciałbym się w to pobawić i ostatecznie jak nie teraz to za miesiąc/dwa doinwestować.

Z tego co się orientuje, replike klasyfikuje się głównie po FPS.. Jaki przedział jest dobry do zabawy nie mówiąc tu o 600+?

I pokrótce, Jak wy znaleźliście swoją pierwszą ekipę do strzelania? w okolicy nie mam żadnych znajomych z tą pasją.

Pozdrawiam i czekam dalej na wasze wypowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Stockowe repliki mają dziś zwykle 340-430 fps. Popularny limit w CQB to 350. Na zielonym bywa bardzo różnie.

Musisz też wiedzieć, że same fps nic nie dadzą, jeśli wszystko będzie źle poskładane i kulki będą latać na wszystkie strony. W stockowej replice z Chin zasięg będzie podobny na 350 fps co na 400, a poza tym na tych granicznych dystansach i tak będzie bardzo trudno trafić i będziesz siał seriami tak czy tak.

Ja osobiście jestem zdania, że te 350-380 na start wystarczy. Nabądź wyczucia kiedy jest już za blisko, żeby strzelać, naucz się opanowania, żeby nie wpakować komuś serii w twarz przy wychodzeniu zza rogu. Dopiero wtedy zaopatrz się w coś mocniejszego, jeśli uznasz, że jest Ci potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj taniej, w inny sklepach jest po 500zł, warta jest 450 nie więcej, a bardzo często można je z zerowym przebiegiem wyhaczyć za 300zł na olx/komisie wmasg. Gieta Boya jest o tyle fajna, że bliżej jej do poważnej repliki niż do zabawki, wykonana jest naprawdę estetycznie, o wiele lepiej od świecącej się jg ale jest kilka pułapek: bardzo często środkowa zębatka jest felerna i na start trzeba ją wymienić, absolutnie nie można się bawić rączką przeładowania bo pęknie, chyba z racji mikro styku chyba na start trzeba mosfet wstawić, adapterów na stanagi nie można używać bo powodują zacinki. Poza tym na prawdę warto, szczególnie jak zrobimy malowanie dust look/KSK i nie przeinwestujemy w GB bo i po co. Dam Ci namiary na serwisanta co Ci wszystko wyjaśni.

 

Jak kolego powyżej, 350fps spokojnie wystarczy do lasu, a z resztą G36 ma szybką wymianę sprężyny ; )

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Wymiana jednej zębatki taka kosztowna. Różnią się czymś więcej niż tylko fakturą absu, z resztą kolosalnie na korzyść Boya, co nie jest opinią tylko faktem. Porównaj sobie filmiki z beznarzędziowego rozkładania Aresa vs JG. Do tego na korzyść Boya przemawia szybka wymiana sprężyny, zwalniacz sprężyny i mikrostyk polepszający pracę spustu. Każda replika wymaga poprawy XD Myślisz, że w JG mógłbyś się bawić rączką przeładowania, albo że adapter będzie niezawodny? W wypadku nowej jak coś jest nie halo można na gwarancję odesłać, a że z dużego miasta jesteś zawsze znajdziesz taniego serwisanta w środowisku.

Każdą gietę trzeba malować, nieważne czy to JG, Boyi, Ares lub nawet ostra, dalej wygląda jak zabawka i po dwóch latach każdy będzie chciał coś fajniejszego ^^ Dla tego zadbane RK-08S jak powyżej będzie lepszym wyborem.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

A migo S rozejrzyj się w dziale for regionalnych a gwarantuję że kogoś do zabawy znajdziesz.

Natomiast tanie repliki mają to do siebie że tą taniość uzyskano kosztem materiałów i wykonania. I wiadomo że nie będą tak wytrzymałe i ładne jak droższe. O cymowskich i bojowskich i dzigongowych gietkach poczytaj w działach technicznych. Jest o nich mnóstwo informacji.

Za 300-400 pln ciężko polecić replikę nową natomiast za używkę ciężko brać odpowiedzialność jak się nie zna sprzedawcy. W komisach (niestety naszym też) można kupić i ideała i niestety zostać trafionym na parę groszy więc nikt poważny nie poleci nowemu używki ( no chyba że polecający podejmie się opieki nad repliką).

 

Ps

Zarówno i JG i Cyma i Boyi swojego czasu zbierały pozytywne opinie, ale prawdę mówiąc w technikaliach nie siedzę i nie bardzo wiem jak to się teraz prezentuje.

Link to post
Share on other sites

Mam G36c Boyi od 8 miesięcy, kupiona nowa na początek zabawy z asg.

Faktycznie padła środkowa zębatka po pierwszym miesiącu, wymieniona na wzmocnioną.

Ostatnio pękł tłok, wymieniony na mocniejszy.

Naprawy wykonane w serwisie bez żadnych problemów w ramach gwarancji.

Używki bym nie kupił ale przy rocznej gwarancji myślę że warto wziąć pod uwagę.

Nic nie trzeszczy, wyjątkowo prosta i szybka wymiana sprężyny, nada się i do cqb i do lasu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...