Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki kolimator do m4 spartac srt04 do 150zl?


Recommended Posts

Ja polecam taki:

 

http://allegro.pl/lu...6741599527.html

 

Mam to w dwóch replikach: rk-02 do lasu i cm041k do cqb i świetnie się sprawuje. 4 rodzaje celowników do wyboru, regulacja jasności plamki (dzięki czemu w słońcu także dosyć dobrze widać punkt celowania) i 2 kolory podświetlenia - czerwony i zielony.

 

Z regulacją nie ma problemów i można bardzo precyzyjnie ustawić (mam poustawiane na 65 m i trafiam w tarczę A4 na tym dystasie).

 

Może to troszkę śmiesznie wyglądać na replice M-ki (ale to co kto lubi- kwestia gustu).

 

Ewentualnie jakiś kolimator typu Holo (wybór należy do Ciebie).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Warto trochę poszukać nim założy się temat.

http://forum.wmasg.p...-22mm-do-150zl/

http://forum.wmasg.p...olimator-do-m4/

 

Swoją drogą, nie lepiej było dołożyć 150 zł i kupić porządną replikę?

 

Uczciwa cena za Spartaca w bardzo dobrym stanie to 200zł, razem z zaoszczędzonymi 150 daje 350zł za ktore nie kupi nic lepszego, a kolimator zawsze można założyć na inną replikę.

 

Ja polecam taki:

 

http://allegro.pl/lu...6741599527.html

 

Mam to w dwóch replikach: rk-02 do lasu i cm041k do cqb i świetnie się sprawuje. 4 rodzaje celowników do wyboru, regulacja jasności plamki (dzięki czemu w słońcu także dosyć dobrze widać punkt celowania) i 2 kolory podświetlenia - czerwony i zielony.

 

Z regulacją nie ma problemów i można bardzo precyzyjnie ustawić (mam poustawiane na 65 m i trafiam w tarczę A4 na tym dystasie).

 

Może to troszkę śmiesznie wyglądać na replice M-ki (ale to co kto lubi- kwestia gustu).

 

Ewentualnie jakiś kolimator typu Holo (wybór należy do Ciebie).

 

To ten słynny "kolimator za 100zł" mam i polecam. Działa o wiele lepiej niż większość chińskich kopii udających kolimatory stosowane do broni palnej.

Link to post
Share on other sites

Do kolimatora, który polecił Buniek, zalecam dokupienie dodatkowej szybki ochronnej (np. montowanej na szynę RIS). Chińskie kolimatory są dosyć delikatne, a zbłąkana kulka może znacząco uszkodzić takie cudo, przez co może ono wylądować na śmietniku :icon_biggrin: .

 

Jak już robimy offtop - może mi ktoś wytłumaczyć sens tematów "Jaki kolimator do 'nazwa repliki'?" ? Jeśli replika ma standardową szynę montażową, to praktycznie każda optyka do niej pasuje (no, czasami może być potrzebna co najwyżej szyna podwyższająca). Jeżeli kryterium wyboru celownika jest sam koszt - jest już kilka tego typu tematów w odpowiednich dziale.

Link to post
Share on other sites

Taki temat w sumie ma sens- jak ktoś ma spartacza to można mu (zgodnie z prawdą) napisać, żeby nie kupował żadnego koli ponieważ replika ma tak mizerne osiągi (i celność) że koli nic nie zmieni. Najwyżej samopoczucie bycia "taktycznym" oraz zasobność portfela. Gdyby zaś replika była lepsza to jakiś tam sens mogło by to mieć.

Link to post
Share on other sites

Nie krytykuję twojej repliki, tak samo chęci posiadania kolimatora (szybsze składanie się do strzału itp.). Celności i osiągów repliki to nie poprawi, ułatwi tylko jej obsługę. Każdy biega z tym co ma/lubi.

Przy zakupie kolimatora otwartego zwróć uwagę na moc diody, bo w ostrym słońcu kropka celownicza może być niezauważalna. Poza tym po zakupie dokładnie zbadaj jakość wykonania, bo w chińskich kolimatorach zdarzają się dosyć spore szczeliny, przez które brud i woda może dostać się do jego wnętrza.

Link to post
Share on other sites

Nie krytykuję twojej repliki, tak samo chęci posiadania kolimatora (szybsze składanie się do strzału itp.). Celności i osiągów repliki to nie poprawi, ułatwi tylko jej obsługę. Każdy biega z tym co ma/lubi.

Przy zakupie kolimatora otwartego zwróć uwagę na moc diody, bo w ostrym słońcu kropka celownicza może być niezauważalna. Poza tym po zakupie dokładnie zbadaj jakość wykonania, bo w chińskich kolimatorach zdarzają się dosyć spore szczeliny, przez które brud i woda może dostać się do jego wnętrza.

I takie odpowiedzi lubie.

Spotykam sie z spora krytyka ze wzgledu na moja replike,ale ja nie prosze was o porade w sprawie repliki a kolimator ;-;

Link to post
Share on other sites

Ale to jest prawda, że nic Ci koli nie da w replice (prócz samopoczucia). Jak masz tak słabą replikę to po prostu równie sensowne jak montaż sportowego wydechu do syrenki.

 

Oczywiście rób jak chcesz. ale to przerost formy nad treścią. A przeciernik i muszka w spartaczu jest jak... kazdy inny przeziernik i muszka. Nie jest "do dupy" tylko albo go nie wyregulowałes albo też skupienie repliki jest takie, że regulacja nie ma sensu (czego koli nie poprawi).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...