Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Inspiracja] Baza pod parasnajperkę


Recommended Posts

Do 500fps leci tylko tłok ;-). A w sumie i to zależy od tego jak używasz karabinu - bo stockowy przy semi przelatał mi z 3-4k kulek i był w bdb stanie. Wg gf'a zębatki dadzą radę na 550fps, ale przy tym przełożeniu to sam wiesz.

 

Zestaw tuningowy to ok. 220zł (zębatki 100:200, tłok, dysza, najtańszy mosfet od qbsona i cymowska/shsowska prowadnica) to już potrzyma te 600fps (u mnie na tym leci). Wg. mnie to cały czas taniutko. Zostają łożyska, popychacz, głowice, cylinder i opcjonalnie silnik + pierdoły). W mb01/vsr to w tej cenie kupisz zespół cylindra... bo na triggerboxa nie starczy. :icon_biggrin: Nie wiem, gdzie tu widzisz, że drogo jak na replikę karabinu wyborowego. W m4 to chciałbym tyle wydać na dobrą komorę, która raczej nie będzie lepsza od tej z m14.

 

Nawet doliczając cenę silnika za te 100zł to dochodzimy dopiero do ok. połowy ceny tuningu springa (na częściach od bart_a). A wersji ze słabym silnikiem jest już coraz mniej (obecnie to SOC i ekonomiczne wersje długiej m14'tki za ok. 1000zł) (warto dopłacić i kupić te za 1300-400zł - są dużo lepiej wykonane).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie przeczytałeś że widzę to za drogo ;)

Z drugiej strony trochę szkoda kupować markową replikę z łożem w drewnie żeby napchać tam shsów i innych , bo robi się nam już chińczyk choć akurat shs ma jako takie już części "tuningowe"

Ile wystrzeliłeś kulek na takim zestawie?

Jakiej baterii używasz i jaką masz moc w tej m14?

Link to post
Share on other sites

Na SHS nie mogę złego słowa powiedzieć jeśli chodzi o części takie jak tłoki, zębatki i prowadnice. Najpierw miało być na bogato czyli zestaw zębatek max torque laylax + dedykowany tłok (też laylax). Koniec, końców shs działał bardzo podobnie pomimo 6 krotnie niższej ceny, a laylaxa sprzedałem. Zębatki co prawda wymagały większej uwagi przy podkładkowaniu, ale robisz to raz a dobrze, więc opłaca się przysiedzieć. Skoro pracuje bez chrobolenia, kultura ładna, a pneumatyka jest G&G/guarder to nie widzę sensu przepłacania.

 

Bateria 7,4v redox 2000-2400 mAh. Teraz zmieniam na mniejszą 11.1v - głównie dla reakcji na spust, którą wolałbym mieć odrobinę szybszą.

 

Obecnie przebieg muszę szacować na ok. 7-10k. Był weekend, była kuzynka, był worek kulek 0,36g i tarcze. Ciężko mi oszacować ile tego przebimbałem. Wiem, że ona wbiła cały worek 0,36g w ogrodzie.

 

Na pewno:

- 2k kulek 0,4g specny

- 2k kulek 0,36g specny

- 2k szarych guarderów

- z 1k kulek specny powyżej 0,4g (z 20 midów napełnianych do połowy).

 

No i jeszcze męczyłem zapasy starych guarderów/madbulli i PJ'tów sprzed 8 lat... a trochę tego było.

 

 

Nie prowadzę dziennika pokładowego więc ciężko mi dokładnie powiedzieć.

 

FPS mam zmienne. Najczęściej 550fps. Jak mogę to i 600fps... ale to rzadziej ze względu na ograniczenia.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Ta. To chwila. 2 śrubki i masz gb w łapach. Kolejne 7 (w tym 4 do silnika) i masz już odkręcony koszyk i w zasadzie GB gotowego do rozbiórki.

 

Nawet GB nie trzeba do końca otwierać. Ma spore nacięcie nad prowadnicą sprężyny. Przy odrobinie samozaparcia przy lekko rozwartych połówkach da radę zmienić springa. Rozwarych na tyle by włożyć śrubokręt w prowadnicę i ją wyjąć bez górę GB (góra jest otwarta). Więc z 3-4mm szpara starcza do zmiany sprężyny.

 

Bajer jak cholira. Zwłaszcza powyżej sp140.

Link to post
Share on other sites

Gryzie mi się ze sobą wydane 2k na replikę i oszczędzanie na flakach i kulkach. Sprawdzę osiągi w stoku i oddam w ręce serwisanta z zamiarem włożenia zestawu z retroarmsa. Zastanawiam się jeszcze nad silnikiem w stocku - czy jest konieczność jego wymiany? Full auto będzie zablokowane na poziomie mosfetu.

 

Uzupełnij informację na temat używanych springów dla wskazanych osiągów.

Link to post
Share on other sites

Gryzie Ci się oszczędzanie na flakach ale chcesz wsadzić retroarmsa? :icon_biggrin: Szkielet do czegoś od RA- rozumiem. Ale jaki zestaw RA masz na myśli?

 

Pardon. Miałem na myśli Modify Kit (zestaw cylindra).

Zestawienie :

G&G GR14 Veteran ~2k

Dodatkowy lowcap x2 ~280 zł

Szyna montażowa M14 ~250 zł

Luneta ~400 zł

Modify kit ~150 zł

Zestaw zębatek airsoftpro ~100 zł

Dysza modify/deepfire - 35 zł

----------------------------------------------------------

Suma: ~3215 zł

 

Proszę o poradę:

Spring - ???

Silnik - ???

Komora HU - ???

 

Pozdrawiam,

OjciecMateusz

Link to post
Share on other sites

Ojciec, ciulowy ten zestaw. Zwłaszcza, że ten zestaw nie pasuje do m14.

 

Komory nie wymieniaj. Spring sp150-60. Silnik mam krótki shs hi-torq. Mam drugi nowy jakbyś szukał w dobrej cenie.

 

Ja nie oszczedzałem na flakach. Zębatki i tłok laylax to 700zł - ale po ciula je ładować jak nie widzę różnicy? Tj. Działają i mają dobrą kulturę pracy.

 

Z dysza modify i deep fire to będzie mega... źle.

 

Ten set co mam krąży po sieciach od dawna jako jeden z lepszych. Uważasz, że skoro wydałem na 10 magów ok. 1400zł oraz robiłem customa krótkiego roc'a (musiałem kupić dwie m14 by to złożyć) to oszczedzałem dwie dychy na zębatkach? ;D

 

Poza tym nawet jak zestaw modify by pasował to i tak jest w cholerę gorszy od stockowych głowic. Nawet cenowo wypada taniej.

 

 

Poza tym jakie słabe kule? Specny są jedne z lepszych.... madbulle starej serii i guardery to jedne z najbardziej poszukiwanych kul. Lepiej to masz tylko hpairsoft pakowane po 500szt. za grube pieniądze (akurat będę je kupować, ale raczej na milsimy).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Zwracam Ci Twój honor. :icon_smile: Nie chciałem Cię urazić, a na dowód mej pokory przesyłam Ci ten nieświęty obrazek.

 

Czy mógłbyś zatem poprawić mnie w mojej rozpisce? Nie kłopocz się z szukaniem cen, poradzę sobie z tym, zależy mi na nazwie producenta, który Twoim zdaniem jest wart uwagi.

Edited by OjciecMateusz
Link to post
Share on other sites

Cylinder 0. Stalowy. Ja mam shs, ale mam wyborowy - z 8 wybrałem najlepszy. Pozostałe miały skazy, 2 lekkie wybrzuszenia. Jak nie chcesz kombinować to może laylax.

 

głowice stock,

 

prowadnica - u mnie laylax v3 ze zdjętym łożyskiem. Trochę ją zmodyfikowałem.

 

Silnik - stock powinien sobie poradzić. Zobaczysz jak dojdzie. Miałem elementa ht, tornado, magnetara src i shs... i ten ostatni najlepiej działał. I dobrze, bo kupiłem karton sprzętu shs.

 

Zęby shs 100:200 bez łożysk (bo te lozyskowane są do luftu). Ew. Inne mocne. . Jak masz wyższe mniejsze kółko na środkowej to raczej bd musiał wiercić w GB. Więc jak widzisz tłok ze zwężanymi zębami to duża szansa, że będzie cięcie w gb.

 

spring sp150-60. Ale możesz i więcej. Wiadomo- guarder.

 

Tłok - u mnie odchudzony alu od shs. Nie jest jakiś super, ale jest lekki i wytrzymały. Chociaż myślę, że ten niebieski z tworzywa i stalową listwą też nie dałby rady.

 

Mosfet - qbson robił taki z większym radiatorem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Wsadziłeś alu tłok? Przecież to są mordercy szkieletów ;)

Niebieski pełny shs ze stal szczęką sp140 ciągnął jeszcze, ale jak wyżej to nie wiem, choć są to jedne z lepszych tłoków aktualnie dostępnych moim zdaniem.

Sprężyny żadnej innej oprócz guardera bym nie wsadził ...no może tornado bo m130 spisywała się całkiem spoko

Link to post
Share on other sites

Te odchudzone alu jest leciutkie jak plastik. To nie JBU, który waży tonę. Poza tym szkielet v7 to ostatnia rzecz która padnie.

 

:D Mario piszesz jakby ten szkielet był v2. M249 mają cegłę zamiast GB... m14;może ma mocniejszy. Zerknij do oficjalnego tematu. Nawet się chłopaki podśmiewali, jak który miał plany kupić zapasowego gb.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...