Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tworzenie gabloty i kolekcji replik


Recommended Posts

Rany, ludzie to chyba obecnie po dwie lewe ręce mają... Potrzebujesz 4 listwy przyciąć pod kątem 45 stopni, zmontować na jakiejś dykcie obitej tkaniną jako "plecy" i zamocować szybkę.

 

Jak byłem młody to różne takie badziewia robiło się z nudów: budki dla jeży na przykład czy inne karmniki dla ptaków. Jak potrzebna była półka to się ją robiło. Tylko, że to było dawno, obecnie machnięcie piłą i młotkiem chyba przerasta większość dzieciaków. Chryste, synu cieśli!

Link to post
Share on other sites

Dziekuje wszystkim udzielającym się w temacie :]

Zakupuję właśnie Rk-02 boyi od mikadorusa, a w przyszlym miesiacu jesli sie nic nie zmieni tablice i MP5 od Bombela86.

W miedzyczasie przygotuje listę replik ktore chce uzbierac jako kolejne.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Wiem że to zależy od indywidualnego gustu, ale polecam Ci zamiast kupować tego co po prostu akurat Ci wpadnie w oko zbudować kolekcję tematyczną- przykładowo, teraz kupujesz AKS-74M, to następny kupujesz zwykłego AK-74, AKMa/AKMSa i AK- w ten sposób masz historię rozwoju rodziny AK. Albo mając AKS-74M kupujesz PP-19, RPKMa, AS Wała, Wintara, SWDMa i masz kolekcję broni używanej przez armię Federacji Rosyjskiej. Albo załóżmy że przestaje Ci się podobać wschodnia myśl techniczna- wtedy do AKSa dokupujesz M16A4, AUGa A3, L85, G36 i budujesz kolekcję najpopularniejszych broni wojsk na świecie na przełomie XX i XXI w. Warto też przeczytać parę książek na ten temat by wiedzieć z czym to się je i dalej planować jak chce się budować kolekcję i co chcemy w niej zobaczyć. Jeśli chcesz to mogę wysłać Ci na pw pewien ciekawy filmik instruktażowy co do budowania wszelkich kolekcji.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorki, że się tak wcinam ale jeśli chodzi o wierną replikę colta 1911 to proponowałbym wiatrówki, np; Tanfoglio Witness, ( Cybergun) body z porządnego metalu, waga i manipulatory te same co w oryginale. Jest również blow back system, który znacznie zwiększa realizm doznań strzeleckich, choć ogólnie pistolet fps'ami nie powala. (ale ładnie wygląda i leży w łapie, wiem bo mam :icon_biggrin: )

 

https://www.replicaa...-5mm-co2-pistol

 

https://www.replicaa...PAL35803_5_.jpg

Edited by BLADERUNNER
Link to post
Share on other sites

Przecież to zwyczajny colt 1911 KWC czyli przeciętna z wyglądu klamka z gównolitu a nie żadnego porządnego metalu, z oznaczeniami Tanfo Witness którego to Tanfoglio nawet za bardzo nie przypomina...

 

To gorszy wybór do gablotki niż airsoftowy 1911KWC (który żadną rewelacją też nie jest z resztą).

Link to post
Share on other sites

Przecież to zwyczajny colt 1911 KWC czyli przeciętna z wyglądu klamka z gównolitu a nie żadnego porządnego metalu, z oznaczeniami Tanfo Witness którego to Tanfoglio nawet za bardzo nie przypomina...

 

To gorszy wybór do gablotki niż airsoftowy 1911KWC (który żadną rewelacją też nie jest z resztą).

Hmm, nie wiem czy taka przeciętna, osobiście bez bliższej inspekcji nie odrózniłbym od oryginału i myslę, że większość osób również. Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym to dobry wybór. Jakieś lepsze propozycje odnośnie tego modelu?

Edited by BLADERUNNER
Link to post
Share on other sites

Nie odróżnił byś bo po prostu może nigdy nie widziałeś oryginału? Moim zdaniem KWC jest nie do pomylenia z oryginałem dla kogokolwiek kto oryginał widział.

 

Nie mam innych propozycji bo się nie znam, wiem tylko, że ta jest... słaba.

 

Oryginał widziałem...tylko nie miałem w łapie. Skoro się nie znasz to skąd wiesz, że jest słaba? I co to dokładnie znaczy słaba? Według mnie wygląda bardzo realistycznie i całkiem przyjemnie się strzela. Cena też nie najgorsza, są o wiele tańsze, które wyglądają jak zabawki, jest kilka droższych również, które niewiele się różnią, stąd wnioskuję, że to wyważona propozycja.

Edited by BLADERUNNER
Link to post
Share on other sites

Myślę, że zaśmiecamy Jambikowi temat. Teraz szuka glocka.

 

 

Colty ogólnie są jakieś "fe". Te najtańsze to szajs, te ze średniej półki mają napęd na CO2 ale poza tym wykonanie pozostawia sporo do życzeia, te z najwyższej są świetnie wykonane, ale co z tego skoro rzadko jaki GG je prawidłowo obsłuży (a nie mają możliwości CO2 - chociaż myślę, czy w swoim nie zrobić wejścia na kapsułę....).

 

Niech bierze glocka ;-).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No stąd wiem, że widziałem, macałem, oglądałem i mam porównanie zarówno z palnymi jak i z innymi replikami, z wyższej jak i z niższej półki cenowej. Ale nie uważam, że znam się na tyle, aby doradzić. Bo mogę doradzić, aby kupił Marui z konwersją Prime (tak, widziałem) ale po co, skoro to na pewno nie jest ta półka cenowa?

 

Powiem tylko, że wyglądowo (bo w końcu do gablotki a nie do strzelania) dużo lepsze są colty Socom Gear. I to na prawdę duuużo lepsze niż KWC. Ale podobno zawodne i farba obłazi (zawodność i jakość farby nie są wadą jak klamka ma być za szybkę).

Link to post
Share on other sites

No stąd wiem, że widziałem, macałem, oglądałem i mam porównanie zarówno z palnymi jak i z innymi replikami, z wyższej jak i z niższej półki cenowej. Ale nie uważam, że znam się na tyle, aby doradzić. Bo mogę doradzić, aby kupił Marui z konwersją Prime (tak, widziałem) ale po co, skoro to na pewno nie jest ta półka cenowa?

 

Powiem tylko, że wyglądowo (bo w końcu do gablotki a nie do strzelania) dużo lepsze są colty Socom Gear. I to na prawdę duuużo lepsze niż KWC. Ale podobno zawodne i farba obłazi (zawodność i jakość farby nie są wadą jak klamka ma być za szybkę).

 

Chyba kwestia gustu, jak dla mnie za bardzo 'wybajerzony' (ok już nie zasmiecam więcej :) ).

Link to post
Share on other sites

Primo musisz się zastanowić czego chcesz, bo po tym, co piszesz wnioskuję, że coś tam byś chciał, ale w sumie nie wiesz co, po co, na co i dlaczego.

 

Jeśli Twoim celem jest gablota, to po prostu ją kup i doposażaj - albo palnymi na zezwolenie, które oczywiście najpierw musisz sobie wyrobić, albo czarnoprochowcami, które kupisz na dowód (polecam zresztą, zajebista sprawa), albo dekowcami, albo replikami.

 

Jeśli chcesz palniaka/dekowca to nie pomogę

 

Jeśli chcesz CP - Uberti, Euroarms, modele navy 1851 z lat 1970-1973, wtedy używali najlepszych materiałów. Korpus dolny stalowy>mosiężny. Od razu ze sklepu zamów kominki, bo lubią być na używkach zbite mocno.

 

Jeśli chcesz AK Airsoftowego - masz dwie opcje. Kupujesz klekota typu boyi/cyma który źle wygląda zawsze i wszędzie, albo zbierasz 3 miesiące na LCT/E&L. Chociaż, jeśli to zabawka do strzelania CZASEM w lesie - weź GBB od GHK na ten przykład. Bardzo fajne repliki, pracują jak real-deal, możesz sobie przyprowadzić laskę i jej pokazać jak zamek chodzi w przód i w tył ;3

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Glock WE wyglądają dobrze w tej cenie.

 

Jaka firma i ile chcesz maksymalnie wydać na naprawę klamki?

 

Po przeczytaniu temaciku (http://wmasg.pl/pl/armoury/show/623307) jestem pozytywnie nastawiony na Glocka WE, dzięki!

 

O "mojej" beretce była mowa tu: http://wmasg.pl/board/topic/35590-bell-eg707/

Wada przed wymianą tego plastiku który jest na jednym ze zdjęć [wrzucam wszystko na dole] - zamek nie wracał do normalnej pozycji lub zacinał się podczas strzelania.

Po wymianie plastiku często mam "dwustrzał" albo full-auto. Czasem potrafi się znów zaciąć.

 

Myślę, że zaśmiecamy Jambikowi temat. Teraz szuka glocka.

 

 

Colty ogólnie są jakieś "fe". Te najtańsze to szajs, te ze średniej półki mają napęd na CO2 ale poza tym wykonanie pozostawia sporo do życzeia, te z najwyższej są świetnie wykonane, ale co z tego skoro rzadko jaki GG je prawidłowo obsłuży (a nie mają możliwości CO2 - chociaż myślę, czy w swoim nie zrobić wejścia na kapsułę....).

 

Niech bierze glocka ;-).

 

Jakieś 20 lat temu miałem Colta sprężynowego, i wtedy [jako na dzieciaku] robił na mnie wrażenie - teraz średnio mi się podoba więc chwilowo odpuszczę :P.

Te dyskusje są dla mnie kopalnią wiedzy więc nie traktuję ich jako zaśmiecanie tematu, bardzo jestem za nie wdzięczny.

Jednak teraz zależy mi na glocku :)

 

Primo musisz się zastanowić czego chcesz, bo po tym, co piszesz wnioskuję, że coś tam byś chciał, ale w sumie nie wiesz co, po co, na co i dlaczego.

 

Jeśli Twoim celem jest gablota, to po prostu ją kup i doposażaj - albo palnymi na zezwolenie, które oczywiście najpierw musisz sobie wyrobić, albo czarnoprochowcami, które kupisz na dowód (polecam zresztą, zajebista sprawa), albo dekowcami, albo replikami.

 

Jeśli chcesz palniaka/dekowca to nie pomogę

 

Jeśli chcesz CP - Uberti, Euroarms, modele navy 1851 z lat 1970-1973, wtedy używali najlepszych materiałów. Korpus dolny stalowy>mosiężny. Od razu ze sklepu zamów kominki, bo lubią być na używkach zbite mocno.

 

Jeśli chcesz AK Airsoftowego - masz dwie opcje. Kupujesz klekota typu boyi/cyma który źle wygląda zawsze i wszędzie, albo zbierasz 3 miesiące na LCT/E&L. Chociaż, jeśli to zabawka do strzelania CZASEM w lesie - weź GBB od GHK na ten przykład. Bardzo fajne repliki, pracują jak real-deal, możesz sobie przyprowadzić laskę i jej pokazać jak zamek chodzi w przód i w tył ;3

 

Chcę mieć takie coś w pokoju:

9529857.jpg

ale nie mieszkam w Texasie więc najłatwiej mi powiesić tam ASG :] Dlaczego ASG? Bo oprócz wiszenia będzie to czymkolwiek strzelać, a wygląda też ładnie.

Mam już tablice od Bombela, narazie tylko brakuje wiertarki :P

Myślałem o czarnoprochowcach, lecz sprawa jest taka, że ani to ładne [gusta] ani to praktyczne, no i nie slyszalem o czarnoprochowym glocku lub kałachu ^^ [swoją drogą, tanie też to nie jest]

 

Jeśli chodzi o wersje palne, ponoć przepychają jakąś tam ustawę o dostępie do broni, może się trochę pozmienia i wtedy rzeczywiście zamiast kontynuować kolekcję ASG zacznę kupować oryginały. Na razie jest to za dużo zachodu i pieniędzy.

 

Na ten moment moja <hehe> "kolekcja" wygląda następująco [tablice sie na zdjeciu nie zmiescily]:

https://drive.google.com/open?id=0B3FfT9Ew77XrWUtZTGRNMVljUzQ

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Hejka, temat trochę zamulił bo miałem inne sprawy na głowie, ale powoli wracamy do zabawy :icon_smile: Do kolekcji dołączył Glock 18C, chyba najlepszy zakup jak do tej pory. Zdjęcia powrzucam jak już to będzie wisieć ładnie - i właśnie, chciałbym żeby wisiało na tym: http://wmasg.pl/pub/...41/P5310130.JPG

Gdzie takie cholerstwo kupić? Szukałem "tablic perforowanych" we wszystkich sklepach/marketach budowlanych w okolicy i nie tylko. Byłem w dwóch Castoramach, Brico, jakichś "Mrówkach" itd - nigdzie nie ma takiej tablicy. W Castoramie są jakieś , plastik albo paskudny niebieski, poza tym są zdecydowanie za małe.

Jak już taką tablicę mi się uda nabyć, kontynuuję kolekcję.

Jakieś pomysły?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wreszcie to wisi jak należy :)

Trochę to trwało ale jest. Nie wiem jeszcze co będzie następne, ale myślę już o AR np. M416. Wiem tylko, że to będą już wyższe koszta, więc odkładam na potem. Do końca miesiąca na coś się zdecyduję, prawdopodobnie kolejny rifle albo PM.

smqe86.jpg

Dzięki Cortes za link!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej Hej,

 

wracam do tematu. W planach mam kilka rzeczy:

1. Wciąż muszę oddać do naprawy berette [pisałem wyżej o problemie]

2. AR np. M416, elektryk [narazie do 500zł za używaną replikę. Jeśli się nie trafi, to w przyszłości z większym budżetem poszukam]

3. Sprężynowa snajperka [nie musi być koniecznie sprężynowa], która wygląda mniej więcej tak: LINK#1

lub z elementami drewnianymi [tylko prawdziwe drewno] np. LINK#2

Budżet 500zł za repliki używane bądź nowe.

4. Podoba mi się ta replika: LINK#3 , ma ktoś namiary na taką na sprzedaż? [budżet także 500zł narazie]

5. Chciałbym do swoich replik dokupić taki kolimator: LINK#4 , proszę o opinie lub link do lepszego zamiennika. Cena 180 zł jest dla mnie akceptowalna.

6. SCAR [L/H - nie ma znaczenia] w barwach tan, elektryk. Na razie 500zł.

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

 

ps. nie dało się edytować poprzedniego posta, wiec musialem zrobić nowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...