Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka m4 za około 2000 zł?


Recommended Posts

Witam kolegów.

Jako że do nowicjuszy raczej nie należę, ale do pro graczy jeszcze mi daleko, chciałbym zadać pytanie odnośnie tego modelu

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2411

Obecnie mam spartac (modelu nie pamietam) z serii m4 o sile fps 410. Wiem że bez rewelacji, ale od czegoś trzeba zacząć. Głównie z kolegami strzelamy się po lasach.

Pytanie moje brzmi. Co dokupić do tej repliki, ew. jakie części poddac tuningowi aby poradziła sobie bez problemu w lesie.

Wiem że fpsy często nie idą w parze z zasięgiem, ale nie jestem pewien czy te 330 ile jest w EA poradzą sobie bez problemu.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę specyfikację z oferty chyba wystarczy wrzucić mocniejszą sprężynę ( m120, m130 ) i dobrą gumę hopa. No i może lufę wewnętrzną może bo w specyfikacji nie piszą jaka jest w środku.

 

Ta LRka ma niestandardowy szkielet więc i sorbo będzie wskazane. Bez niego nie tuningować replik EA.

Link to post
Share on other sites

Wiem że jest pochodny, tylko zastanawiam się czy zda podobnie egzamin.

Dlaczego pytam? U nas w mieście mam kolegę który tworzy części zawieszenia z poliuretanu do samochodów i mógłbym go poprosić o odlanie dla mnie tych podkładek.

Pytanie czy warto sobie głowę zawracać. A tym bardziej koledze :-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do maszyn cnc typu tokarki, frezarki, krawedziarki, lasery itp. to dla mnie nie problem. Poliuretan to też raczej nie problem tylko zrobic forme do odlewania. Ale to sobie przytoczę sam. Chodzi mi tylko o to czy to na sens tworzyć z takiego materiału.

Wiem że korzysta z 70 sha na pewno i 90 sha. Bo to wartość drogowa i rajdowa.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam dylemat między EA eh10lr a jakimś KWA, bądź może jeszcze coś z ICS. Wszystkie mają bardzo dobre opinie. Wiadomo że każda ma wady i zalety, "ale żeby plusy nie przyslonily wam minusow" :-)

Może to być sam karabin za 2000 zł który na starcie wystarczy mi do lasu, z możliwym późniejszym tuningiem, jeżeli przestaną zadowalać mnie osiągi.

Powiem szczerze że nie wiem co mam wybrać. Dlatego pytam was o chociażby nakierowanie mnie we właściwym kierunku.

Dzięki i pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał jakąś MRP od G&P. Genialnie wykonane.

 

Co do tuningu:

- stockowo jest mocna. Praktycznie bez kosztów zrobisz na 450fps czyli standard do strzelania na full auto w wielu miejscach w PL.

 

Jeśli będziesz chciał więcej to jak się uprzesz zrobisz z tego DMR/wyborową... choć to będą spore koszta (jak w każdym aeg).

 

Przy wyborze repliki za 2k brałbym pod uwagę znaczek G&P/VFC. Tuning wewnętrzny do stosunkowo tania rzecz... gorzej jak się buda nie podoba ;-). Większość z nas mając takie pieniądze patrzy na markę, potem na wygląd, a tuning i bebechy to nawet nie zainteresuje (ważne by gearbox był v2/v3). VFC na przykład w swoich HK robi delikatne GB, które padają przy małych tuningach... niemniej body wykonane na tyle fajnie, że ludzie dają te 2k i potem wrzucają tam dobre bebechy za kilkaset złotych.

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście akurat na wyglądzie nie zależy:-) Wolę kupić coś co mi w miarę posłuży bezawaryjnie, a zarazem da całkiem dobre osiągi.

Wygląd u mnie zazwyczaj ma drugorzędne znaczenie, dlatego jeżdżę japońska multiplą :-D (dla niewtajemniczonych honda fr-v) I z taką twarzą jak moja to wybrzydzać nie można:-D

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Znawcą tematu nie jestem, ale kolega który znacznie bardziej w temacie jest obyty doradził mi zakup G&P - z zakupu jestem bardzo zadowolony, moja replika m4 w stocku miała 415 FPS - wymieniłem tylko sprężynę na słabszą bo używam jej tylko na CQB obecnie mam 340fps - poza tym jest wersja stockowa. Działa bardzo sprawnie, i absolutnie bezawaryjnie od ponad roku. Z czystym sumieniem polecam.

 

A to link do modelu który używam:

 

https://specshop.pl/...CQBR-GP285.html

 

 

PS. Replikę sprawdzałem na dworze na odległości ok 40-50 m i w karton wielkości ludzkiej klatki piersiowej radzi sobie zaskakująco dobrze.

Edited by veilu
Link to post
Share on other sites

G&P nie jest już takie super. Ma swoje minusiki jak gubienie pinów i tak dalej.

 

A to który już chcesz, wersja platinum każdego z modeli M4 ma stalową lufę zewnętrzną. Generalnie co do poszukiwania bebechów dobrych vs wygląd repliki. Wymiana elementów gearboxa jest tania. Wymiana elementów korpusu jest droga ;)

Link to post
Share on other sites

Też kiedyś myślałem, że wygląd to sprawa drugorzędna a jak się okazało za pół roku patrzałem za lepszym body bo mi się nie podobało :icon_smile: Łatwiej wymienić środek jak ktoś wcześniej pisał.

G&P ma bardzo fajne body chociaż posiadam jeszcze HK416 od G&G i muszę powiedzieć że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykonaniem zewnętrznym tej repliki lepiej mi się składało niż g&p spasowanie super w G&P troszkę gorzej wg mnie.

Co do lasu to moje g&p miało z pudełka 440 fps pomimo tego i tak wymieniłem wszystkie bebechy tylko komora hopka została.

Zależy za jaką cenę kupisz replikę ja na promocji dałem 1350 zł teraz są po 1800 widzę. Warto patrzeć na promocje Gunfire bo mają czasami naprawdę dobre przeceny na drogie repliki.

Wg mnie kup idź na strzelanke zobacz czego Ci brakuje np celności, zasięgu itp i wtedy zadecydujesz w co inwestować.

Do tego masz gwarancje a więc na początku o nic się nie martw padnie to odeślesz na serwis.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o wymianę już w serwisie od razu przy zakupie. Że gumka i teflon fix to wiem. Ale myślałem że może coś innego warto na początku wymienić.

Ogólnie myślałem tak jak Ty @Potfurr, że przejść się i zobaczyć co się z czym je. Obecnie mam około 40-50 metrów celnego zasięgu w sylwetkę. Tylko w spartac'u za wiele więcej bez wymiany bebechow nie osiągnę. Nawet jak przy tych 40-50 metrach jak trafiam, to nie zawsze każdy czuje że dostał. Wiadomo, kamizelki, pasoszelki itp. Itd. Stąd pomysł na coś lepszego i z bazą na tuning.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak masz porobionego tego Spartaka ale w G&P starcie masz lufę pół precyzyjną 6.05 chyba z tego co pamiętam do tego komora lepszej jakości. Jak masz budżet 2000 zł to dużo zależy za ile kupisz replikę. Jak kupisz za 1800 zł to dużo nie zostanie na upgrade. Jak kupisz za 1400 to jest większe pole manewru. Lufy nie opłaca się zmieniać na shsa albo jakąś tanią ala preckę myślę, że minimum to jakiś steel bull albo promyk/pdi. Gb ja bym na początku nie ruszał mocowo bo szkielet v2 jest a więc bez wymiany na cnc i tak dużo nie wyciągniesz żeby było bezpiecznie. Gumka i mosfet tanim kosztem jak stać moim zdaniem jeszcze lufa. Jak będziesz miał fundusze to wymienisz gb na mocniejszy i masz replikę na las jak się patrzy.

Link to post
Share on other sites

Spartac jest zrobiony na budżecie. Mosfet z hamulcem, "precka tornado" (sprawdzałem jaka różnica od stocka), gumka zielona g&g + teflon fix, doszczelniona dysza shs (promocja była), tłok shs ze stalowymi zębami, komora jg (Na stockowej komorze gubilem szczelność) i w sumie wszystko. Zębatki stock, sprezyna stock, cylinder stock.

Ogólnie sobie testuje co dają jakie części i plus uczę się jak co montować itp. :-)

Pozniej trafi ona w czyjeś ręce jak ktoś będzie chciał spróbować czy mu się podoba.

Co do budżetu, to do 2000 chce wydać na replikę. Z czasem będę ja dalej tuningował jeżeli chodzi o duże wymiany. Wiadomo że znajdzie się dodatkowe 200 - 300 zl przy zakupie na jakieś gumki itp.

I takie pytanie mi się nasuwa, do lasu ile fps? Mówimy o szturmowce a nie karabinie wyborowym? Tak by uzyskać około 70 metrów zasięgu celując w sylwetkę. Wiem że to zależy od części jakie zastosuję, ale tak orientacyjnie

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Skoro się już strzelasz swoim spartakiem to chyba mniej więcej powinieneś wiedzieć czego Ci brakuje. Nie wiem ile chcesz fps ale jak trafisz tak jak ja, egzemplarz z 440 fps w stocku to wg mnie nie ma sensu nic grzebać jedynie gume i lufę i około 65- 70 m będzie podejrzewam. Poszukaj na forum jak ludzie robią daną replikę i jakie osiągi dostają z danej konfiguracji. Jest dużo działów z replikami różnej marki poczytaj pomyśl i odpowiedz sobie sam czego potrzebujesz i chcesz.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dałeś mi odpowiedź którą chciałem znać:-) Że około 440 fpsow da zasięg który chcę osiągnąć:-).

Jak mówisz że w stocku jest pół precka to już mi wystarczy, skoro tornado w spartaku dała to co chciałem.

Wiadomo że z czasem może przestać mnie to zadowalać, to wtedy grubszy tuning.

Dzięki wielkie za pomoc :-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...