Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Świniak (M249) na początek przygody?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie! Chciałbym zacząć na nowo (parę lat temu trochę strzelałem z kolegami na studiach) z airsoftem. Kiedyś miałem replikę G36 (JG chyba jeśli dobrze pamiętam) ale zawsze kręciły mnie km-y. Czy myślicie, że zakup M249 na początek jest rozsądnym posunięciem? Chodzi mi nie tylko o finansowy aspekt ale także o to jak patrzeć będą na to inni gracze (ja "świeżak" i od razu z taką repliką)?

 

Kolejne pytanie czy kupować nową replikę ze sklepu czy kupować jakąś używkę i potem sukcesywnie ją upgrade'ować?

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie spotkałem się z patrzeniem na graczy nowych czy starych przez pryzmat tego z jaką repliką biegają.

Lubisz KMy i masz tyle żeby wydać na replikę to ok. Trzeba tylko pamiętać że jest to replika ciężka i raczej tylko do lasów.

 

Z zakupem używki zawsze wiąże się ryzyko że coś może nie działać, nawet nie od razu po zakupie, ale dwa czy cztery miesiące po.

W sklepie masz gwarancję/rękojmię, z używką za naprawy płacisz.

 

I nie ważne czy kupisz używkę czy nową i tak sukcesywnie będziesz upgrade'ować.

Link to post
Share on other sites

O ile nie zamierzasz jeździć na simy, gdzie RKM ma realną przewagę nad szturmówkami - bo może mieć więcej fps i większe magazynki - to do RKMu trzeba mieć po prostu pasję. Na przeciętnym strzelaniu tuningowany RKM nie ma przewagi zasięgu, mocy czy celności nad tuningowanymi szturmówkami, które są od niego lżejsze i często bardziej kompaktowe. Jego jedyną przewagą pozostaje wielki magazynek.

W stocku taki np. PKM marki A&K miał gorszy zasięg od mojego stockowego AKSU Cymy, ważył 2x więcej, a kosztował 4 czy 5x więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz wybierał się na niewielkie strzelanki to KM będzie problematyczny. Ciężki i nieporęczny. Pamiętam jak kumpel miał takiego na niewielkich grach, a skoro niewielka gra to dość dużo zmian pozycji. W czasie gdy ludzie z karabinkami byli w połowie zmiany pozycji ten z KMem dopiero się podniósł.

Realnie dużo nie postrzelał, bo jak atakowaliśmy to ciężko mu było nadążyć za dynamicznymi atakami (a kolega raczej wysportowany niż zalany tłuszczem), a jak się broniliśmy to przeciwnik widząc M60 zmieniał kierunek ataku (i znów: podnoś to żelastwo, zmieniaj pozycję, oddaj parę strzałów). Szybko zrezygnował z tego M60.

Link to post
Share on other sites

O ile nie zamierzasz jeździć na simy, gdzie RKM ma realną przewagę nad szturmówkami - bo może mieć więcej fps i większe magazynki - to do RKMu trzeba mieć po prostu pasję.

 

Jeśli będziesz wybierał się na niewielkie strzelanki to KM będzie problematyczny.

 

I tutaj właśnie koledzy podnieśli kwestię o której nie pomyślałem. Może w takim układzie zanim zabiorę się za KM, znajdę jakąś zorganizowaną ekipę z którą jeździł bym na sim-y lepiej na początek ogarnąć jakąś szturmówkę i dopiero potem kupować km? Kwestia do przemyślenia..

Link to post
Share on other sites

Szkoda też chyba wydawać tyle kasy, gdybyś z jakiegoś powodu znów zrezygnował z ASG? Sprzedać, sprzedasz ale zawsze coś stracisz. Osobiście wolałbym za tą samą kasę kupić już jakąś M4 i ogarnąć wyposażenie.

Mając cokolwiek, szturmówkę, karabinek, PM, masz szerokie pole do popisu i często jeszcze tą samą replikę możesz używać w lesie i w budynkach, no a kaem jak już inni wspomnieli, jednak Cię ogranicza.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Prawie same minusy KM'ów tu widzę :D

 

To są świetne repliki i sprawdzają się też doskonale na niedzielnych spotkaniach.

 

Miałem M60, polatałem z tym kilka miesięcy i sprzedałem. Kupiłem SAW'a, polatałem kilka miesięcy i sprzedałem. Kupiłem kolejnego SAW'a, polatałem kilka miesięcy i sprzedałem. Teraz mam trzeciego SAW'a i obiecuje sobie że już nie sprzedam...

Link to post
Share on other sites

Wątek podesłany przez MarekMac trochę rozjaśnił mi temat kaemistów w AS. Generalnie uznałem, że na razie poczekam. Co się odwlecze nie uciecze :icon_wink: Najpierw zadomowię się w jakiejś konkretnej ekipie a potem będę myślał o zakupie KM-u.

 

W związku z tym pojawia się kolejne pytanie... Jaka replika na początek? :icon_biggrin:

Na chwilę obecną złożyłem taki oto zestaw:

- M4 CM.002

- Gumka i komora HU od Modify

- Bore up SHS

- Sprężyna M120 Guarder

- Lufa precyzyjna PPS Airsoft 300mm

 

Jak byście Panowie ocenili taki oto zestawik? Czy mogli byście doradzić mi w wyborze aku? Na lipo chyba lepiej poczekać do wymiany kabli na niskooporowe i jakiś mosfecik?

Edited by Lavouple
Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem, że osiągi będą lepsze/porównywalne bez części do tuningu? Myślałem o ICS'ie ale troche ten dwudzielny GB trochę mnie odpycha, szczególnie, że ciężko o kompatybilne części.

 

Może jakieś podpowiedzi? :icon_razz2:

 

Edyta: Może coś z EVOLUTION AIRSOFT?

Edited by Lavouple
Link to post
Share on other sites

Evolution Airsoft jest spoko, ale z tego co widzę na forum to GB jest mniej wytrzymały i trzeba ostrożniej tuningować. Sorbo obowiązkowo. Za to korpus bardzo fajny i komora HU porządna. KWA z zewnątrz brzydsze, ale GB bardzo trudny do zajechania i niezłe części w środku. Ma też niestandardową komorę (ale dobrą) i na tyle dobrą lufę w stocku, że nie ma sensu jej wymieniać na PPS.

Obie te marki produkują repliki, które mogą Ci długo posłużyć i są bardziej warte inwestowania niż, dajmy na to, Cyma czy Specna.

O ICS się nie wypowiem, raz w życiu widziałem na oczy z bliska. Ale widzę, że są akurat mocno przecenione na Gunfire :icon_wink: O ile wiem, magazynki też są w nim inne niż gdzie indziej (to mi się gdzieś o uszy obiło) - jeśli wierzyć

opisowi na GF, z tymi niestandardowymi częściami nie ma tragedii.

 

Sam w zeszłym sezonie miałem wybór między KWA i EA - wybrałem KWA na zasadzie "dobra, niech będzie" i dalej nie jestem pewny, która z tych replik jest lepsza :icon_wink:

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

O ICS się nie wypowiem, raz w życiu widziałem na oczy z bliska. Ale widzę, że są akurat mocno przecenione na Gunfire :icon_wink:

 

Przyznaje, że właśnie to zwróciło moje zainteresowanie ;)

 

Ok, na razie rozejrzę się za EA lub KWA a w razie jakich pytań będę pytał.

Dzięki za udzieloną do tej pory pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

A więc, decyzja zapadła. KWA. Dokładnie KM4A1.

 

Na początek idzie:

- SP120 Guarder

- Doszczelniona łożyskowa głowica tłoka, poliwęglanowy tłok ze stalowym zębem Modify

- Aku... i tu mam problem. Wiem, że lipo. Ale jakie napięcie dobrać? Jaki rozmiar?

 

Może ktoś pomóc? :P

Link to post
Share on other sites

Zmiana na 11.1 zdecydowanie poprawiła reakcję na spust, a ostatnio jeszcze założyłem preckę, więc strzelam więcej na singlu. Do 7.4 raczej nie planuję wracać, zostawiłem ją sobie jako baterię zapasową. Jedyny problem jaki zauważyłem u siebie przy przejściu na 11.1 to grzanie silnika, ale też nie jestem pewny czy dobrze go wyregulowałem ostatnio.

Wszyscy znani mi osobiście użytkownicy KWA mają 11.1, niektórzy zmieniali silniki na m. in. Tornado i mają ode mnie wyższy RoF.

 

Jaka dokładnie tam wejdzie to Ci nie powiem, bo mam wersję z baterią wkładaną do frontu. Polecam za to wyposażyć się jak najszybciej w mosfet.

 

Zmień też gumkę HU na czarną Systemę albo zieloną G&G (ta druga ma w zestawie dystanser). U mnie teraz czarna Systema i dystanser H od airsoft pro, ale nie robiłem porównania czy na silikonowym dystanserze strzela lepiej.

Link to post
Share on other sites

W sprawie batki czekam na odpowiedź Gunfire. W instrukcji KWA którą znalazłem jest informacja, że bateria wchodzi do kolby. Są dwa wyjścia albo 9.6v NiMh (Nunchuck?) albo "small Li-Po pack batteries" 7.4v-11.1v 15c. Li-Po ma wchodzić pod stopkę kolby (wymiary 4"H x 1,25"W x 0,62"D - czyli jak na moje 10cm wysokość x 3cm szerokość x 1,5cm grubość?). Generalnie za cholerę nie mogę znaleźć baterii o takich wymiarach... :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...