Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam uprzejmie. Od dłuższego czasu nieśpiesznie przymierzam się do kupna emki mieszącej się w budżecie do 1000 zł. Już jakiś czas temu upatrzyłem sobie model Lone Star Border Patrol [EH01AR] od Evolution Airsoft (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2003). Jednak od wczoraj ruszyła wyprzedaż na Gunfire, gdzie została przeceniona prawie o połowę emka ICS-127 R.I.S. Crane Stock od ICS (https://gunfire.pl/product-pol-1152213848-Replika-karabinka-ICS-127-R-I-S-Crane-Stock.html). Skontaktowałem się ze znajomym, który dosyć zna się na replikach i serwisie i powiedział, żebym brał ICSa, bo okazja niesamowita. Porównał obie repliki i uznał, że ICS zmiata emkę od EA zarówno bebechami jak i wykonaniem zewnętrznym. Pod wpływem emocji zamówiłem ICSa w obawie, że zostanie szybko wykupiony. I tu pytanie do Was: która z tych replik według Was jest lepsza? Czy dobrze zrobiłem, kupując bez namysłu ICSa przecenionego z 1 623,10 zł na 860,24? Czy może lepiej anulować zamówienie/zwrócić replikę i na spokojnie kupić emkę do EA? Dodam, że zależy mi na jak najlepszym wyglądzie zewnętrznym, idealnym spasowaniu, braku awaryjności, dobrych bebechach, przyzwoitej celności jak i zasięgu i powtarzalności.

Link to post
Share on other sites

Czytałem temat o emkach i właśnie w tym temacie EA był bardzo polecany, ICS już mniej. Dlatego chciałbym znać konkrety: dlaczego jest lepsza? I czy ma lepsze wykonanie zewnętrzne?

 

eMki EA są polecane, bo to najtańsze eMki z tak zwanej "I klasy".

Kałach Boyi RK-10 też jest bardzo polecany, ale wolałbyś mieć kałacha od Boyi czy LCT?

Link to post
Share on other sites

Replika przyszła dzisiaj. Szczerze mówiąc, jestem zawiedziony jej wykonaniem zewnętrznym. W opisie niby stoi, jaka to nie jest super spasowana, a do mnie przyszła replika pełna luzów. Wszystko, co możliwe, telepie się w niej niemożebnie. W dodatku jakoś wykonania wzbudza wątpliwości. Plastik w niej użyty jest strasznie tandetny. Według mnie całość wygląda gorzej niż chińczyk. Czy to wada tego konkretnego egzemplarza, czy wszystkie emki od ICS takie są?

Link to post
Share on other sites

Na których elementach masz luzy? Może to wina egzemplarza, może eMkowy "urok".

Plastiki mi wydawały się całkiem fajne, nie świecą się jak przy chińskich replikach, kolba latała ale to urok prawie wszystkich eMek z tego typu kolbą, sytuacja nieco poprawia się po włożeniu baterii i zdecydowanie poprawia po podklejeniu kolby od środka cienkim filcem lub velcro z pętelkami.

Link to post
Share on other sites

Front grip lata luźno, tak samo jak ta blaszka pod spustem. Magazynki również siedzą z wyraźnym luzem. Front grip lata luźno, tak samo jak ta blaszka pod spustem. Magazynki również siedzą z wyraźnym luzem. Najgorsze jest chyba montowanie baterii - trza odkręcić dwie śrubki oraz jeden imbus od stopki kolby. Imbusa nie udało mi się odkręcić, klucz obraca się w nim.

Edited by Vilkas
Link to post
Share on other sites

Kabłąk pod spustem lata nawet w palnych eMkach, ot taki jego urok, Front mógł zostać niedokręcony w farbyce albo poluzowal się w transporcie, odkręcić i dokręcić gwarancji nie stracisz. Jakiego imbusa w kolbie chcesz wykręcać do zmiany baterii?

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób dokręcić Delta Ring w ICS? Wygląda tak:

MA-33.jpg

Co do kolby - chodzi mi o stopkę kolby. Posiada ona trzy śruby, z czego jedna z nich jest na imbus. Czy muszę za każdym razem je wykręcać i zdejmować stopkę kolby, żeby zamontować baterię?

 

Co do baterii jeszcze, mam pytanie. Jaka batka wejdzie w te kolbę? Jakaś trójdzielna? Możecie jakąś polecić, najlepiej coś z Turnigy nano-tech. Czy mogę spokojnie użytkować 11,1V, czy bebechy nie dadzą rady i lepiej korzystać z 7,4V?

Link to post
Share on other sites

Dokręca się tylko ten mniejszy wewnętrzny pierścień, najprościej kombinerkami przez szmatę co by nie porysować.

 

W kobie z tego co pamiętam to wykręcało się tylko tą środkową, lub dwie dolne śruby.

 

Ja baterii używałem 11.1 1200 mAh. Mieściła się w jedną boczną dziurę, więc można takie dwie połączyć równolegle.

https://gunfire.pl/product-pol-1152198573-Akumulator-Redox-LiPo-1200-mAh-11-1V-20C.html

 

11.1 czy 7,4 to jak uważasz. Większe napięcie zawsze zwiększa zużycie.

Bez mosfetu pierwsze co padnie na 11.1 to pewnie kable / styki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...