Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam fajne m16 WOC od G&P.

 

I tu zaczyna się problem:

 

Chciałem je złożyć w systemie HPA lub CO2. Oczywiście na pierwszym miejscu stanęło na zakupie kitu od daytona. Później zainteresował mnie tippmann.

 

Wiem, że obydwa systemy mają wady i zalety. W daytonie "gryzie" mnie lekko to, że podobno serwis jest lekko utrudniony, a w razie awarii jest się zdanym na własną rękę....

 

W tippmannie przeszkadza mi brzydkie body. Niestety z tego co widzę to nie da rady przełożyć body od WOC'a ;/, a napisy "tippmann" na replice za grubą kasę to lekka pomyłka. Nie wiem też czy kolby od WOC podejdą to tego cudaka, tak samo jak lufa zewnętrzna. Trochę głupio byłoby pozybywać się wszystkich dodatków do WOC i ładować się w nowy system z brzydkim body.

 

Pieniądze nie są dużym problemem:

- kilkadziesiąt procent kosztów chcę pokryć ze sprzedaży części od WOC, magów, konwersji itp. tak by zostały mi tylko te, których chcę używać.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy czego oczekujesz od repliki.

 

Mam w swoim posiadaniu Daytonkę wsadzoną do WE MSK. Nie ukrywam że fajnie kopsa, ale za celna to ona nie jest. Spora część ludzi z AEGami ma lepszą celność niż ja ze względu na możliwość użycia precki 6.01, w Daytonie o tym zapomnij. Rekomendowana to 6.04 lub więcej, co prawda są sprawnie działające na 6.03 i 6.02 ale nie zaleca się gdyż zwiększa to szansę na zacięcie się całego układu.

 

Gumkę HOP masz niestandardową, zwyczajnej użyć nie możesz bo replika wystrzeli ci ją lufą :P

 

Ale chyba największym minusem Daytony jest cena. Bo oprócz repliki masz kit, dotarcie (o ile nie chcesz tego robić dam), regulator i butla. W Tipku masz od razu replikę, dokupujesz mambę i butlę i wsio.

 

Co do Tipmannów, zdania są podzielone, jedni je uwielbiają inni nienawidzą. Problem polega z nimi ze masz 50/50 szans że będzie fajna albo od razu z pudła zepsuta i do modyfikacji. na YT można sobie poznajdować recki ile czasu trzeba poświęcić na doprowadzenie Tipka do użytku (jakiś koleś dostał np replikę bez komory HOP UP w środku). Są ludzie którzy je naprawdę srogo zmodyfikowali i to straszne narzędzia zagłady są, ale to wymaga pracy.

 

W sumie podobnie z Daytoną jest, trzeba się przy niej narobić, chociażby konserwacja co strzelankę.

 

Ogólnie, jak nie lubisz grzebać w replice, to obawiam się że żaden z systemów nie będzie dla Ciebie.

 

Temat rzeka ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy czego oczekujesz od repliki.

 

Mam w swoim posiadaniu Daytonkę wsadzoną do WE MSK. Nie ukrywam że fajnie kopsa, ale za celna to ona nie jest. Spora część ludzi z AEGami ma lepszą celność niż ja ze względu na możliwość użycia precki 6.01, w Daytonie o tym zapomnij. Rekomendowana to 6.04 lub więcej, co prawda są sprawnie działające na 6.03 i 6.02 ale nie zaleca się gdyż zwiększa to szansę na zacięcie się całego układu.

 

Gumkę HOP masz niestandardową, zwyczajnej użyć nie możesz bo replika wystrzeli ci ją lufą :icon_razz:

 

Ale chyba największym minusem Daytony jest cena. Bo oprócz repliki masz kit, dotarcie (o ile nie chcesz tego robić dam), regulator i butla. W Tipku masz od razu replikę, dokupujesz mambę i butlę i wsio.

 

Co do Tipmannów, zdania są podzielone, jedni je uwielbiają inni nienawidzą. Problem polega z nimi ze masz 50/50 szans że będzie fajna albo od razu z pudła zepsuta i do modyfikacji. na YT można sobie poznajdować recki ile czasu trzeba poświęcić na doprowadzenie Tipka do użytku (jakiś koleś dostał np replikę bez komory HOP UP w środku). Są ludzie którzy je naprawdę srogo zmodyfikowali i to straszne narzędzia zagłady są, ale to wymaga pracy.

 

W sumie podobnie z Daytoną jest, trzeba się przy niej narobić, chociażby konserwacja co strzelankę.

 

Ogólnie, jak nie lubisz grzebać w replice, to obawiam się że żaden z systemów nie będzie dla Ciebie.

 

Temat rzeka :icon_wink:

 

 

Mam Tippka i powiem tak. Z pudełka słabizna w celności i donośności. Modyfikacja hopka, tj. w zasadzie montaż własnego hopka (według recepty z netu) na 0.30 strzela mi jak po sznurku na HP do ok. 100m. W wersji full auto to samo. Użytkowałem rożne gaziaki od Ino przez VFC, magny, WE i nie ma szczerze mówiąc porównania ze zmodyfikowanym tippkiem.

Link to post
Share on other sites

W sumie można jeszcze dodać że body też nie jest rewelką, chłopaki z AMPED Airsoft dali radę złamać swoje poprzez zbyt mocne dociśnięcie kolby do ramienia i przekręcenie, w ten sposób powstał u nich ZipMann ;)

 

Myślę że niema rozwiązań IDEALNYCH i tyle, sam myślę czy na przyszły Sezon nie uzbroić się w Tipka :)

 

@Sanders, jakie masz osiągi na 0,3 ? Znaczy FPS/J

Link to post
Share on other sites

Sanders, właśnie to mnie interesuje. Jak wygląda sprawa z korpusem/kolbą/lufą zewnętrzną? Da radę coś zmienić na lepsze? Jedyne co się dowiedziałem to, że istnieje możliwość zmiany frontu na ten z systemu WA/WOC.

 

A serwis wiadomo "w domu najlepiej". Niemniej nie chce zacinek/baboli na manewrach jeśli będę to konserwował co te 3-4 spotkania.

Link to post
Share on other sites

Co do korpusu i lufy zewnętrznej to jesteś na nie skazany z tego co mi wiadomo, podobnie jest z chwytem, na lepszy raczej nie licz bez przerabiania. Troszkę dziwnie to że Tipmann tu wymyślił. Nie da się po prostu przełożyć innego bez modyfikacji repliki.

Link to post
Share on other sites

Sanders, właśnie to mnie interesuje. Jak wygląda sprawa z korpusem/kolbą/lufą zewnętrzną? Da radę coś zmienić na lepsze? Jedyne co się dowiedziałem to, że istnieje możliwość zmiany frontu na ten z systemu WA/WOC.

 

A serwis wiadomo "w domu najlepiej". Niemniej nie chce zacinek/baboli na manewrach jeśli będę to konserwował co te 3-4 spotkania.

 

Kolbe chyba można wymienić (prowadnicę) co do kurpusu czy lufy to nie jestem przekonany bo ja montowałem oryginalne. Chyba lufy wewnętrzne mogą byc od aeg (wymiana lufy wew. jest niewątpliwie konieczna). Wymienność części nie jest mocnym punktem Tippka. Narzekanie na jakość aluminiowego korpusu Tippka i lufy jest moim zdaniem przesadą. Moj Tippek jest dobrze spasowany, nie ma luzów itp. Pewnie zależny od egzemplarza. Co do łoża to można zamontować co się chce w zasadzie.

Szczerze mówiąc kiedyś pękł mi aluminiowy korpus w Systemie PTW (od G&P) przy niezbyt mocnym uderzeniu, więc nie popadał bym z histerię przy Tippku:)) Ja nie narzekam, nie strzelam jakoś strasznie intensywnie z tego Tippka ale nie zawiódł mnie jeszcze ani razu.

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites

Warto w sumie dodać jedną rzecz. Tippmann ma super obsługę klienta.

 

@Sanders, osiągi god damn it :icon_biggrin:

Pochwal się :icon_wink:

ilny

Wiesz, ustawiłem kiedys swojego modyfikowanego hopka i juz go nie dotykam:))) Lufa jakas precyzyjna (nie pamietam co) 14,5 cala. Wali na ok. 100m bo wale z domu z okna przez pole do drzewa. To jest ok. +/- 100 m. Na 0.30 naprawdę lot stabilny i powtarzalny.

Natomiast mam uppera CQB z lufą 10,5 cala i już takiego osiągu i skupienia nie dało się osiągnać ale z drugiej strony do czegoś innego jest CQb;)))

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites

Co do daytony pamiętaj, reg typu sfr nie gorszy więc w pizdu kasy, z daytony też można sporo wycisnąć, ino lufa 6,05 pdi.

 

Konserwacja masz co użycie jak palną, montaż jak umiesz ogarniesz tak samo dotarcie.

Kup od razu kilka magicznych pinów kontrujących g&p na przód bo złamiesz je i tak jak będzie daytona:D

Link to post
Share on other sites

 

 

@Sanders, jakie masz osiągi na 0,3 ? Znaczy FPS/J

 

w tej chwili to jest ok. 480/500 FPS (mierzone na 0.2). Oczywiście skręcony jest zawór bo max mierzone na BB 02. wyszło mi ok. 560-580 FPS.

 

To weź na strzelnicę tego tipka na 100m ;-) Na oko to sobie można.

 

W sumie dobry pomysł:)) wezmę na strzelnicę przy okazji i zrobię foty przestrzelin i sprawdzę odległość;))

Link to post
Share on other sites

Co do daytony pamiętaj, reg typu sfr nie gorszy więc w pizdu kasy, z daytony też można sporo wycisnąć, ino lufa 6,05 pdi.

 

Alternatywą są Regi Valkena, trochę tańsze, nie jest źle, mamy dwie sztuki :icon_wink:

 

Ale fakt, wszyscy polecają SFRa bo ma duże odświeżenie i "pchnięcie" :icon_wink:

 

HPAirsoft pokazywał "nowy" reg nieznanej mi firmy, ogarniał dwie Daytony naraz, ale jeszcze muszę go poprawić, nieszczelności miał. Też jest tańszy niż SFR.

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że wraz z butlą aluminiową mieści mi się spokojnie do chińskiego plecaczka a wysokość, więc dramatu niema, ale fakt, jest pionowy.

 

Ma bardzo fajny system odpowietrzania całego układu. Tylko ten nietaktyczny turkusowy (chyba) kolor mnie dobija ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za trochę rozjaśnienie sytuacji.

 

Wychodzi na to, że póki co pobawię się tippmannem a do konceptu WOC/daytona wrócę ja zatęsknię za open boltem i full auto, a portfel trochę ochłonie.

 

Więc WOC'ka pójdzie w komis, a najwyżej w przyszłości sam kupię coś podobnego.... na razie niestety nie mogę sobie pozwolić na kolejnego gnata "półkownika". Żałuję tylko tego, że kupowałem WOC'a.... bo wiem, że teraz już nie chcę patrzeć na AEG ;D. No zbyt pięknie to wygląda.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Kurde, skąd ja to znam. Od momentu jak po raz pierwszy postrzelałem z gbbr'a to wszystkie AEGi som pfe :icon_razz:

 

Może i nie mam idealnego skupienia/zasięgu, za to jak odpalę katarynę to wszystko ucieka gdzie pieprz rośnie :icon_biggrin:

 

zgadza sie:)) AEG to wiertarka:)) trzymalem kiedys jeszcze PTW na zime....ale jak zacząłem uzywać HP to zima mi nie straszna:))

Link to post
Share on other sites

Najbardziej w tym wszystkim mnie boli, że nie ma (lub nie potrafię znaleźć) systemu z ruchomym suwadłem, który da te 550fps na semi. Daytona trzyma te 400fps i nie wyżej (przynajmniej wg tego co znalazłem). Tippmann nie ma ruchomego suwadła, co trochę psuje efekt "ciekawej dmr'ki/karabinu wyborowego.

 

Bo o ile WOC ma te 500fps to GG eliminuje go z użycia jako replikę wyborową.

Link to post
Share on other sites

Tippman z zasięgiem 100m. Lobem??

 

Tippman to najgorsza replika z pudełka HPA/CO2, to już bym wolał specne z valkenem od gf :teeth:

 

Zwyczajnie albo się trafi dobrą z pudła i się morda będzie cieszyć albo nie ;)

 

Nie zmienia faktu ze i tak Tipka trzeba ostro przerobić aby siał zgorszenie.

W sumie jaką replikę nie trzeba aby tak było ;)

Link to post
Share on other sites

Tippman z zasięgiem 100m. Lobem??

 

Tippman to najgorsza replika z pudełka HPA/CO2, to już bym wolał specne z valkenem od gf :teeth:

 

Tez mi ręce opadły jak otworzylem pudelki i zacząłem strzelać na co2 - totalna porażka. Potem zmieniłem upgrade na HP i zaczał strzelac powtarzalnie ale hopup tragiczny i właściwie nie można go bylo w żaden sposób ustawić. Potem szukałem w sieci jakichś upgradów do hopa. Znalazłem i zrobiłem. Wymagało to zakupu narzędzi i ingerencji w korpus ale da sie zrobić bez warsztatu :icon_razz2: teraz jestem bardzo zadowolony i jedyne co mnie wkurza to koniecznosc jezdzenia i ładowania butli na HP.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...