Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH na Śląsku "Eksperyment SS" - zapowiedź


Recommended Posts

Choć nie kręcą mnie klimaty podróży w czasie to zorganizowanie współczesnego scenariusza z wizytą aliantów i WH byłoby chyba czymś ciekawym i łączącym obie grupy airsoftowców.

Potrzeba jednak konkretów, bo pomysłami zarzucamy się niezłymi, ale gadanie nie wystarczy. :icon_wink:

Jeśli Gregorius chciałby pokusić się kiedyś o zorganizowanie takiej imprezy u nas na Śląsku to chętnie mu w tym pomogę, a pewnie znaleźliby się też inni.

 

Czyżbyś sugerował zrobienie scenariusza w świecie z książek Marcina Ciszewskiego? (https://pl.wikipedia.org/wiki/Www.1939.com.pl)

Jeśli tak, a nawet jeśli nie, to wydaje mi się to świetnym pomysłem :D Można by pomyśleć nawet nad jakimś LARPem tego

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, nie przesadzajmy. Imprezy z udziałem full taktycznych wmieszanych pomiędzy historycznych to strata czasu i regres. Jeśli już ktoś chce w ten sposób promować ASH to niech jeździ na zwykłe strzelanki. W moim stronach w ten sposób to działa kilka lat i nikt w ten sposób się nie wciągął. Owszem kilka osób złapało bakcyla ale dopiero po udziale w imprezie historycznej. Tak, po Big Benie złapali fazę. Po imprezie z super klimatem, nie po zwykłej yebance, gdzie pośród taktycznymi biega dwóch Niemców i Rusek.

Link to post
Share on other sites

Rozdzielając na chwilę od siebie kilka spraw - 1.udział "współczesnych" w grach historycznych, 2.pozyskiwanie nowych graczy "historycznych" i 3.kwestię tworzenia/zakupu/kosztów stylizacji - chyba najważniejsze jest "złapanie bakcyla historycznego".

Moja pierwsza stylizacja (na zimowej Operation Varsity zorganizowanej przez Gora) była skromna - "zwykłe" spodnie khaki/zielone, kurtka dpm "udająca" denison smocka i zielona kominiarka/komforterka (oraz beret do zdjęć).

Ale spodobał mi się klimat i potem już poszło. A kolejne zakupy pojawiały się stopniowo w miarę jak utwierdzałem się w przekonaniu, że "historyki" to jest to.

 

A udział "współczesnych kamuflaży" mógłby być uzasadniony tylko odpowiednim scenariuszem gry - rzeczywiście można by kiedyś zrobić LARP-a a'la Ciszewski...

Link to post
Share on other sites

Czyżbyś sugerował zrobienie scenariusza w świecie z książek Marcina Ciszewskiego? (https://pl.wikipedia...Www.1939.com.pl)

Jeśli tak, a nawet jeśli nie, to wydaje mi się to świetnym pomysłem :icon_biggrin: Można by pomyśleć nawet nad jakimś LARPem tego

Była taka gra - u Ryby na Karolewie w 2012 r. (początek tematu o stylizacji w Łódzkiem). Na imprezie było 3 (słownie: trzech) graczy wystylizowanych na Niemców i 0 (słownie: żodyn) po stronie Wojska Polskiego. Więc można określić to jednym słowem: pisofkrap. Mieszane imprezy na podstawie bajek Ciszewskiego nie sprawdzą się, bo uberprotaktyczni pozostaną uberprotaktyczni (skoro mogą).

 

Panowie, nie przesadzajmy. Imprezy z udziałem full taktycznych wmieszanych pomiędzy historycznych to strata czasu i regres. (...)

Pawle owszem, mamy regres. Niestety ale taka jest prawda: Wrocław i Lublin nie żyją (a przyjeżdzali kiedyś stamtąd gracze). Z kiedyś prężnie działającego Pomorza jeździ wyłącznie Pit z Młodym. Z Łodzi - Hunter. Śląsk Hillem stojący, wystawiający potężne kontyngenty na "Ardeny": Grzesiek, Borec i Mareq. Małopolska - Thompson.

Więcej niż 3 osoby to Podkarpacie (kiedy już zewrze szeregi), Warszawa i Poznań.

Dlatego konieczne są dwa kroki w tył. Na czym będą polegały? Operacje Połączone zamierzają od przyszłego sezonu zacząć kolejną serię gier: "Francja-Niemcy 1944-45". Scenariusze gier będą nawiązywały do wielkich bitew frontu zachodniego, od lądowania w Normandii przez "Market-Garden", Ardeny do przełamania Linii Zygfryda i spotkania w Torgau.

Do gier dopuszczeni zostaną gracze o uproszczonej stylizacji, w następujących kamuflażach:

1. DPM (jako zamiennik Denisonów)

2. M90 (jako zamiennik Windproofów)

3. Flecktarn (jako zamiennik DOT)

4. Alpentarn (jako zamiennik Leibemuster)

5. Partizan (jako zamiennik Eichenlaub)

Taki gracz zobowiązany będzie posiadać pasoszelki (parciane lub skórzane) bez kamuflażu oraz gładkie szare/zielone/brązowe spodnie. Do gry dopuszczeni zostaną gracze ze stylizacją amerykańską na wojnę w Wietnamie oraz, tradycyjnie, Resistance/Volkssturm.

Póki co tyle. Oczywiście nie zaniechamy robienia gier z wyższymi wymogami (jak planowana "Warszawa 1944"), ale będzie to podane w wymogach.

I chyba faktycznie czas się przeprosić z pochowanymi na dnie szaf kałachami i emkami i pokazać współczesnemu towarzystwu. Na Śląsku są czasem gry "inspirowane" scenariuszami drugowojennymi. Co prawda z "naszego" punktu widzenia to "pisofkrap" ale można spróbować wypłynąć na połów. na bezrybiu i rak ryba.

Link to post
Share on other sites

Chcąc dodać dwa słowa.

Zgodzę się z Wanią. LARP może być naszą najsilniejszą kartą przetargową. Rośnie (z tego co subiektywnie obserwuje) LARP Fantasy dookoła nas. Więc jeżeli po reklamujemy się o łatwo "angażujących" się klimatach (strzał w 10 to Allo Allo) to jestem przekonany że kilka osób zostawi gumowe miecze i inne dolepiane uszy i przyjdzie do nas.

Reklama historycznego ASH nie istnieje. Te kilka filmików które nie mają oglądalności to jednak za mało. Tym bardziej że mowa w nich o tysiącach złotych i złotorączkowych facetach (hill 400) - a kolorowa szmata i długie uszy to koło 200-300zł.

Pytanie do organizatorów, czy jest opcja porobienia imprez w ramach Niemiaszki 30% cywile 50% i wstrętne alianty 20% a w nich tajniaki, spadochroniarze, cichociemni itp etc.

Jak sobie wyobrażam że to od cywila zależy czy zacznie ukrywać lotnika w swoim domu, czy jednak go sprzeda w ramach kolaboracji. Ciężar gry spadnie na ludzi nowych, którzy zaangażowani wkręcą się w te klimaty - takie moje wysokich lotów marzenia.

Pytanie czy są takie lokacje :D i ile to kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Informuje że Eksperyment zostaje odwołany.

Powodem jest brak środków na zorganizowane imprezy. Do dnia dzisiejszego 7 osób nie dokonało wpłaty, nie udzielając też informacji o problemach z płatnością. Z dokonanych wpłat nie starczy środków na wynajęcie obiektu, dlatego tez nie mam możliwości zrobienia nawet tylko "strzelanki" z pominięciem elementów Larpowych. Zwroty idą na konta wpłacających. Tyle w temacie.

 

Przyznaje bez bicia, że to po części moja wina. Przelew poszedł ale nie na to konto co trzeba. Przez głupi ludzki błąd w wpisywaniu cyferek "7" zmieniła się na "8" i pieniądze poszły w świat. Całkowitą winę za ten stan rzeczy ponoszę ja.

 

Nie piszę tu z pretensjami do organizatora ale jeśli w przyszłości przy (mam nadzieje) kolejnych imprezach będą podobne sytuacje, to wpisujcie na forum kto jeszcze nie zapłacił. Mnie umożliwiłoby to wykrycie błędu a reszcie umożliwiłoby kontakt z osobami, które nie dokonały jeszcze wpłaty.

 

Co do samej imprezy to wielka szkoda, że się nie odbędzie. Zwerbowaliśmy nawet nowego gracza, który przygotował się od zera do wyjazdu, łącznie ze stylizacją.

Link to post
Share on other sites

Stało się jak się stało. No trudno może następnym razem wyjdzie. Organizacja imprezy nie jest prosta jak widać. Może w perspektywie czasu zorganizuje kolejne ASH na Śląsku ale to zależny od terenu czy się odpowiedni znajdzie. Biedzie to teraz tania gra czyli bez bajerów i Larpa.

Link to post
Share on other sites

Aaaaj, na forach mam same dziwne nicki ;) Najlepiej po prostu Ozi, ale to było zajęte jak zakładałem konto. Aaa możesz nie kojarzyć, bo temat ASH śledzę na poważnie od wakacji, ale dopiero teraz mam możliwość konkretniejszego działania. Od grudnia już mocno uderzam w stronę Herbatnika, także z pewnością będzie okazja żeby się poznać "realnie" ;)

Link to post
Share on other sites

Ostatnimi czasy tylu ich natłukliśmy, że boją się pokazywać, a nowych nie ma kto rodzić;). Kiedyś było odwrotnie i jakoś daliśmy radę, mam nadzieję, że niedługo sytuacja wróci do normy i z ciemną stroną mocy nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...